Súd vzal po akcii Venal 3 do väzby ďalších štyroch členov drogového gangu

razia NAKA, Venal 3
Niekoľkými obvineniami sa skončila stredajšia protidrogová razia NAKA pod názvom VENAL 3. Šestnásť osôb čelí obvineniam zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, 12 z nich aj z drogovej trestnej činnosti. Šesť obvinených je vo väzbe, policajti zadržali päť osôb, medzi nimi aj policajta, príslušníka Kriminálneho úradu Finančnej správy a bývalého policajta. Po ďalších piatich pátrajú. Obvineným hrozia tresty na 20 až 25 rokov alebo doživotie. Bratislava, 29. máj 2019. Foto: SITA/Polícia SR

BANSKÁ BYSTRICA 5. júna (WebNoviny.sk) – Sudca pre prípravné konanie na pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici v stredu vzal do väzby štvoricu mužov, obvinených za členstvo v zločineckej skupine a za drogy.

Obvinení sa vyjadria

Súd vyhovel prokurátorovi, ktorý väzbu požadoval z obavy, že by mohli v trestnej činnosti pokračovať, ovplyvňovať svedkov a vyhýbať sa trestnému stíhaniu. Pre SITA to uviedla hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková. Uznesenie o väzbe nie je právoplatné, obvinení sa vyjadria v zákonnej lehote.

Obvinenie a aktuálna väzba štvorice nadväzuje na akciu Venal 3, pri ktorej Národná kriminálna agentúra (NAKA) vo štvrtok 30. mája zadržala viaceré osoby. Prokurátor dal návrh na vzatie do väzby piatich mužov a 31. mája ich sudca zobral do väzby.

V gangu aj policajti

Medzi nimi bol aj jeden bývalý policajt, jeden aktívny policajt a jeden príslušník Kriminálneho úradu finančnej správy. Všetkých stíhajú za založenie zločineckej skupiny a za drogovú trestnú činnosť.

Akcia Venal 3 nadviazala na podobnú akciu NAKA z decembra minulého roku v Trnavskom a Bratislavskom kraji. Podľa informácií z polície zločinecká skupina pôsobila najmä v Seredi, Galante, Trnave, Nitre a v ich širšom okolí. Skupina sa zaoberala výrobou a distribúciou pervitínu, ale obchodovala aj s kokaínom.

Obvineným hrozia tresty odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo doživotie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Špecializovaný trestný súd SR