Súd zveril labilnú herečku Amandu Bynes do poručníctva matke

Amanda Bynes
Americká herečka Amanda Bynes. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 10. augusta (WEBNOVINY) – Kalifornský súd zveril psychicky labilnú herečku Amandu Bynes dočasne do poručníctva jej matky Lynn.

V rovnaký deň sa rozhodlo aj o mesačnom predĺžení termínu, ktorý herečka strávi na psychiatrii, kam ju umiestnili po tom, čo zhruba pred tromi týždňami založila oheň na príjazdovej ceste istej Bonnie Braaten v meste Thousand Oaks.

Lynn Bynes sa do 30. septembra bude starať o základné potreby svojej dcéry, pričom prevezme aj kontrolu nad jej financiami. Kým bude 27-ročná herečka hospitalizovaná, bude o liečbe rozhodovať ošetrujúci lekár a po prepustení túto právomoc prevezme matka.

Tá zároveň rozhodne, kde bude jej dcéra bývať. Samotná Bynes sa na pojednávaní nezúčastnila, avšak jej obhajkyňa súhlasila s rozhodnutím súdu so slovami, že jej klientka „nenamieta“. Sudca by sa napriek tomu s herečkou rád porozprával.

Obrazom: Americká herečka Amanda Bynes

Amanda Bynes, ktorá je známa z filmov ako Nenapraviteľný klamár (2002), Po čom dievča túži (2003), Stroskotaná láska (2005), Super náhradník (2006), Snehulienka to má v paži (2007), Hairspray (2007) či Easy A (2010), má v ostatnom období problémy so zákonmi.

Navyše sa podľa viacerých svedkov správa veľmi zvláštne, rozpráva sa s rôznymi predmetmi alebo máva bezdôvodné hysterické záchvaty smiechu. Bynes zatkli v apríli 2012 za šoférovanie pod vplyvom omamných látok. Už o niekoľko dní neskôr údajne spôsobila dopravnú nehodu a ušla z miesta činu. Ďalšiu autonehodu spôsobila v auguste, pričom aj vtedy ušla z miesta incidentu. Za tieto skutky dostala trojročnú podmienku.

Tento rok v máji ju zas zatkli po tom, čo z okna 36. poschodia vyhodila vodnú fajku. Do jej manhattanského bytu prišli policajti po tom, ako niekto nahlásil, že na chodbe fajčí marihuanu. Nasledujúcu noc strávila vo väzbe.

Momentálne je obvinená z nezákonnej držby marihuany a tiež z ohrozenia z nedbanlivosti a pokusu manipulovať s dôkazmi. Za spomínané júlové založenie ohňa na cudzom pozemku herečka nečelí žalobe, pretože policajti usúdili, že jej čin súvisí s psychickou poruchou. Bynes musela následne stráviť 72 hodín na psychiatrii, kde sa jej pobyt postupne predlžuje.

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Amanda Bynes