Sudca mal prepustiť podozrivých na slobodu, už ho nestíhajú

Foto: Thinkstock

BRATISLAVA 22. júna (WEBNOVINY) – Bratislavský sudca Juraj M. už nie je trestne stíhaný. Rozhodol o tom trenčiansky okresný sudca. Agentúru SITA o tom informoval hovorca trenčianskych súdov Roman Tarabus.

Vysvetlil, že trestné stíhanie sudcu Okresného súdu Bratislava I. trenčiansky sudca zastavil, pretože ide o osobu, ktorá je za skutky, ktoré sú jej kladené za vinu, vyňatá z pôsobnosti orgánov činných v trestnom konaní a súdu podľa 8 ods. 1 Trestného poriadku. Trestné stíhanie obvineného je neprípustné. Proti rozhodnutiu je prípustná sťažnosť, dodal Tarabus.

Obžalobu na sudcu Juraja M. pre prečin marenia úlohy verejného činiteľa podal prokurátor Generálnej prokuratúry SR v apríli na Okresný súd Bratislava I. Zároveň podal aj návrh na odňatie veci tomuto súdu. Najvyšší súd SR tejto požiadavke vyhovel a prípad sa dostal na Okresný súd v Trenčíne. Hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová uviedla pre agentúru SITA, že doposiaľ nebolo prokurátorovi generálnej prokuratúry doručené žiadne písomné rozhodnutie. Nemôžu preto v tejto chvíli zaujať relevantné stanovisko k tejto informácii.

Sudca Juraj M. podľa obžaloby od októbra 2013 do konca apríla 2014 opakovane svojou nečinnosťou spôsobil prepustenie viacerých osôb z väzby na slobodu. V marci dostal tento sudca trest od disciplinárneho senátu najvyššieho súdu. Išlo o prieťahy v šiestich prípadoch, ktoré aj priznal. Prišiel tak o 50 percent platu počas šiestich mesiacov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MS Ministerstvo spravodlivosti SR