Sudca vzal do väzby Mariána M. obvineného z extrémizmu, dôvodom je obava z pokračovania v trestnej činnosti

Sudca, súd, súdy
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu Pezinok vo štvrtok vzal do väzby Mariána M., ktorý je trestne stíhaný pre 37 skutkov rôznorodej extrémistickej trestnej činnosti zameranej najmä na popieranie holokaustu.

Dôvodom vzatia do väzby je obava z pokračovania v trestnej činnosti. Obvinený podal proti rozhodnutiu sťažnosť. Informoval o tom Úrad špeciálnej prokuratúry vo svojom profile na sociálnej sieti.

Národná kriminálna agentúra zadržala a obvinila 24. januára Mariána M. po skončení pojednávania na súde v Žiline a predviedla ho pred vyšetrovateľa. „Prevažne ide o výrobu a rozširovanie extrémistického materiálu, ako aj popieranie holokaustu na internete a tiež v súvislosti s knihou Židokracia, ktorej je autorom,“ uviedla polícia.

Marián M. je zakladateľom skupiny Vzdor Kysuce. V inom prípade bol v roku 2017 za nedovolené ozbrojovanie právoplatne odsúdený na tri roky podmienečne, v dôsledku čoho nemohol kandidovať na post predsedu Žilinského samosprávneho kraja. V roku 2016 neúspešne kandidoval v parlamentných voľbách.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraŠpecializovaný trestný súd v PezinkuÚrad špeciálnej prokuratúry