Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Najvyšší súd SR
Najvyššiemu súdu SR hrozí exekúcia pre antidiskriminačné žaloby. Foto: SITA/Marko Erd
15. februára 2016 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Sudcovia vysúdili státisíce, Najvyššiemu súdu hrozí exekúcia

BRATISLAVA 15. marca (WebNoviny.sk) – Najvyššiemu súdu SR hrozí exekúcia pre antidiskriminačné žaloby, vďaka ktorým vysúdili státisíce eur viacerí sudcovia súdu. Informuje o tom v článku týždenník Trend. “Koncom minulého roka bolo Najvyššiemu súdu SR doručené upovedomenie o začatí exekúcie na vymoženie dvoch oprávnených pohľadávok na stotisíc eur,” potvrdil pre Trend hovorca súdu Boris Urbančík.

Exekúcia sa začala na základe rozhodnutí Okresného súdu Bratislava I. Ten priznal ešte v roku 2010 niekoľkým sudcom Najvyššieho súdu SR po stotisíc eur ako náhradu nemajetkovej ujmy za diskrimináciu. Sudcovia sa cítili “frustrovaní” pre nižšie platové ohodnotenie v porovnaní so sudcami špeciálneho súdu.

“V očiach verejnosti vznikol dojem, že výkon práce nimi uskutočňovaný bol menej kvalitný, druhotriedny, prichádzali do styku s menej náročnými prípadmi, ktorých rozhodovanie nevyžaduje až takú vysokú úroveň odborných znalostí,” zdôvodnil súd výšku priznaného odškodnenia.

Vtedajší šéf Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin sa voči nemu neodvolal. Štát však peniaze sudcom nevyplatil. Dve sudkyne podľa informácií Trendu si teraz svoju pohľadávku u zamestnávateľa začali uplatňovať práve cez exekúciu. Podľa súčasnej predsedníčky Najvyššieho súdu SR Daniely Švecovej konal jej predchodca Štefan Harabin v rozpore s ustanovením zákona. Ako správca rozpočtovej kapitoly totiž mal využiť všetky prostriedky na ochranu majetku štátu.

Najvyšší súd podal v zákonnej lehote proti exekúcii námietky. Rovnako doručil príslušnému súdu návrh na odklad exekúcie a jej zastavenie. V prípade, že Najvyšší súd SR nebude úspešný, môže mať tento rok veľký problém, najmä vtedy, ak dve sudkyne budú nasledovať aj ďalší kolegovia a rovnako si začnú uplatňovať priznaný nárok na odškodnenie, píše týždenník Trend.

Odporúčané články

Andrej Kiska novým sudcom zaželal, aby sa stali osobnosťami Borec sa odvolal v prípade disciplinárne stíhanej sudkyne

Témy

Diskusia

toto sú práve Harabínove metódy práce-odškodné. Lhef Veškrno Onááá, panna Daniela Švecová - predsedkyňa Najvyššieho súdu Slovenskej republiky už neprekvapí nikoho slušného človeka v SR,keď po obvinení Harabína,že je vinný,že sudcovia SR vysúdili státisíce a Najvyššiemu súdu SR hrozí exekúcia,táto panna už môže uznať znovu vinu Harabínovi ako... fanatikmodrák Voliči pamätáte si ako ich na to všetko navádzali sudcovia z pravice. Potom ich to dobehlo v rokoch 2010-2011 a Lipšic, Žitnaňská Švecová apelovali na sudcov aby to stiahli. Za všetko zlo na Slovensku môže pravica. Modráci skúste to argumentom... Arogantný Nuž ale fakt, keď mali sudcovia neústavného Špeciálneho súdu vyššie platy ako sudcovia, ktorý ich rozhodnutia preskúmavali, bola niekde chyba ! Vinníci (Lipšic, Žitňanská) by skôr mali vrátiť štátu to, čo neoprávnene ich pričinením dostali sudcovia tzv. Špeciálneho súdu navyše... Volič Aký je to právny štát Slovensko? Niekoľký sudcovia Najvyššieho súdu SR dostanú po stotisíc eur za nič, ako náhradu nemajetkovej ujmy za diskrimináciu,lebo sa cítili frustrovaní pre nižšie platové ohodnotenie v porovnaní so sudcami špeciálneho súdu /špecialny súd vymysleli Lipšic...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...