Sudkyňa z pojednávania s obžalovaným Rybaničom vylúčila verejnosť, Kaliňák sa na súd nedostavil

Robert Kaliňák
Robert Kaliňák Foto: archívne, SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 3. augusta (WebNoviny.sk) – Z pojednávania s obžalovaným poslaneckým asistentom Filipom R. vo štvrtok sudkyňa Okresného súdu Bratislava V vylúčila verejnosť.

O vylúčenie z dôvodu zachovania bankového tajomstva žiadala Tatrabanka, v ktorej obžalovaný predtým pracoval. So žiadosťou sa stotožnil aj prokurátor. Na štvrtkové pojednávanie boli predvolaní traja svedkovia vrátane ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorý v prípade vystupuje ako poškodený. Na súd sa však nedostavil.

Asistentovi poslanca za SaS Jozefa Rajtára prokuratúra kladie za vinu ohrozenie obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva. Filip R. si podľa obžaloby nezákonne pozrel v banke účty ministra vnútra Roberta Kaliňáka a bývalého ministra dopravy Jána Počiatka.

Podľa prokuratúry sa tým dopustil spomenutého skutku a to závažnejším spôsobom konania, za ktoré hrozí trestná sadzba tri až osem rokov väzenia. Závažnejším spôsobom konania sa v tomto prípade rozumie „porušenie dôležitej povinnosti vyplývajúcej z páchateľovho zamestnania, postavenia alebo funkcie, alebo uloženej mu podľa zákona“.

Filip R. predtým pracoval ako zamestnanec banky. Po jeho obvinení opozícia kritizovala, že v tomto prípade polícia konala veľmi rýchlo, na rozdiel od tých, v ktorých sú podozriví predstavitelia vládnej moci.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Filip R.Filip RybaničRobert Kaliňák