Aktualizované: Súdna rada má novú predsedníčku, v tajnom hlasovaní získala 12 hlasov

Súdy
Foto: ilustračné, thinkstockphotos.com
  • aktualizované 11. júla o 14:08

BRATISLAVA 11. júla (WebNoviny.sk) – Novou predsedníčkou Súdnej rady SR je Lenka Praženková. Rozhodli o tom členovia rady v tajnom hlasovaní. Praženková získala 12 z 15 platných hlasov.

Po zvolení vyjadrila ochotu spolupracovať na riešení problematiky súdnictva so všetkými členmi rady. V súdnej rade je pritom Praženková novou členkou. Podľa jej protikandidáta Dušana Čima zabezpečí Praženková kontinuitu súčasného vedenia súdnej rady, pričom prípadné zmeny môžu len prekvapiť.

Členovia rady dnes zároveň preložili voľby podpredsedu súdnej rady až na ďalšie zasadnutie rady, ktoré by malo byť v septembri. Dôvodom má byť to, že sa v septembri obmieňa časť členov súdnej rady.

Niektorí členovia proti odloženiu protestovali s tým, že keď majú súčasní členovia legitimitu na voľbu predsedu, mali by mať aj legitimitu na voľbu podpredsedu.

Avizovaným kandidátom na túto funkciu bol Miloš Kolek. Na začiatku zasadnutia bol predmetom kritiky fakt, že členovia rady nemali zákonných 15 dní na oboznámenie sa s programom dnešného rokovania, ale len 11. Väčšina rady v tom však zásadný problém nevidela.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lenka Praženková
Firmy a inštitúcie Súdna rada SR