Súdna rada vybrala osem kandidátok o post sudcu Najvyššieho správneho súdu, ďalšie kolo bude v júni

Súd, sudca
Foto: ilustračné, Thinkstock
  • aktualizované 13. mája, 12:05

V druhom kole výberového konania na sudcov Najvyššieho správneho súdu SR (NSS SR) uspelo osem uchádzačiek. Sú nimi sudkyne správneho kolégia Najvyššieho súdu SR Katarína Benczová, Jana Hatalová, Zuzana Mališová, Monika Valašiková, Elena Berthotyová a Petra Príbelská a sudkyňa Krajského súdu Žilina Jana Martinčeková a právnička Zuzana Šabová.

Potrebujú obsadiť 29 miest

Kandidátky postúpili do druhej časti výberového konania, ktorou je overenie ich sudcovskej spôsobilosti. Rozhodla o tom vo verejnom hlasovaní Súdna rada SR ako výberová komisia pre výber kandidátov do NSS SR.

Celkovo je do NSS SR potrebné obsadiť 29 voľných miest sudcov. V prvom kole výberového konania uspeli deviati uchádzači. Tretie kolo vyhlásil predseda súdnej rady Ján Mázak na 16. a 17. júna.

Záujem je aj zo strany nesudcov

Súdna rada v druhom kole vyberala z desiatich uchádzačov. „Zatiaľ to vyzerá tak, že Najvyšší správny súd SR bude štartovať svoju činnosť za pomerne výraznej prevahy kariérnych sudcov a sudkýň,“ skonštatoval predseda súdnej rady Ján Mazák. Dodal, že je záujem aj zo strany nesudcov, avšak na pozíciu sudcu NSS SR sú vysoké nároky.

Celkovo je do NSS SR potrebné obsadiť 29 voľných miest sudcov. V prvom kole výberového konania uspeli deviati uchádzači. Tretie kolo vyhlásil predseda súdnej rady Ján Mázak na 16. a 17. júna. Prihlásilo sa doň desať uchádzačov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Najvyšší správny súd SRSúdna rada SR