Súdne konanie sa skrátilo, predsedníčka najvyššieho súdu Švecová zhrnula Kiskovi svoje výsledky

PREZIDENT: Prijatie predsedníèky Najvyššieho súdu
Zľava: Predsedníčka Najvyššieho súdu SR Daniela Švecová a prezident SR Andrej Kiska počas prijatia predsedníčky Najvyššieho súdu SR v Prezidentskom paláci. Bratislava, 14. máj 2018. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 14. mája (WebNoviny.sk) – Témou dnešného stretnutia prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku a predsedníčky Najvyššieho súdu SR Daniely Švecovej boli predovšetkým výsledky činnosti Najvyššieho súdu SR.

Ako informovala Švecová po stretnutí, Kisku oboznámila s výsledkami práce súdu za posledné tri roky. Podľa jej slov sa výrazným spôsobom znížila priemerná dĺžka súdneho konania o viac ako polovicu, čo je výrazná zmena k lepšiemu.

„Dôležité je predovšetkým, že v priebehu môjho pôsobenia na Najvyššom súde SR sa skrátila dĺžka súdneho konania o 60 percent, čiže o viac ako polovicu. S týmto výsledkom sme aj my spokojní, ale budeme na sebe pracovať aj naďalej. Rovnako stúpol počet vybavených vecí,“ povedala po stretnutí s prezidentom Švecová. Zároveň prisľúbila, že Najvyšší súd SR v dohľadnom čase poskytne podrobné a komplexné štatistické údaje.

Za predsedníčku Najvyššieho súdu Slovenskej republiky na návrh Súdnej rady Slovenskej republiky vymenoval Danielu Švecovú prezident Andrej Kiska 2. októbra 2014 na päťročné funkčné obdobie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaDaniela Švecová
Firmy a inštitúcie NS Najvyšší súd SR