Súdy na Cypre odmietli korupciu v súvislosti s ME 2012

Žrebovanie kvalifikačných skupín na ME
Futbalisti Slovenska sa v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2012 stretnú v B-skupine s Ruskom, Írskom, Macedónskom, Arménskom a Andorrou. Rozhodol o tom nedeľňajší žreb v Kongresovej sále varšavského Palácu kultúry a vied. Foto: SITA/AP

NYON 21. januára (WEBNOVINY, AP) – Súdy na Cypre odmietli tvrdenie bývalého funkcionára národnej futbalovej federácie (CFA) Spyrosa Marangosa, že zástupcovia Európskej futbalovej únie (UEFA) korupčne udelili právo na usporiadanie majstrovstiev Európy v roku 2012 Poľsku a Ukrajine. „Povedal som polícii niektoré veci, niektoré detaily sa zmenili. Nemám čo k tomu viac dodať,“ povedal bývalý člen CFA Marangos, ktorý pred tromi mesiacmi vzniesol obvinenia.

Podľa UEFA policajné vyšetrovanie neodhalilo žiadne informácie alebo dôkazy ohľadom Marangosových vyjadrení. „UEFA môže potvrdiť, že obvinenia z korupcie alebo podplácania sú absolútne nepodložené,“ uvádza sa v oficiálnom vyhlásení najvyššieho európskeho futbalového orgánu.

Marangos tvrdil, že štyria členovia UEFA vzali v roku 2007 úplatky v celkovej výške viac ako 10 miliónov eur, aby predali práva na usporiadanie turnaja. Ako je známe, spoločná kandidatúra Poľska a Ukrajiny na organizáciu ME 2012 zdolala taliansku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom