Súhrn 26. kola extraligy

Hokej
HC Slovan Bratislava - HC 05 Banská Bystrica

BRATISLAVA 29. novembra (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 26. kola základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy:

HK 36 Skalica – HC K-Cero Nitra 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 43. Zálešák (Gründling, Pálffy) – 14. T. Chrenko (S. Saliji, H. Ručkay), 38. Špelda (T. Chrenko, S. Saliji), 53. Marek Slovák (M. Štefanka, Širokovs)

Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška – Tvrdoň, M.Orolin, 2601 divákov

Skalica: Kotvan – Gründling, R. Jendek, Škápik, M. Výborný, Škadra, Beňa, Gula – Pálffy, Zálešák, T. Višňovský – Kutálek, R. Školiak, D. Pašek – Lušňák, R. Jarolín, R. Hartmann – E. Novák, F. Novák, Liščák

Nitra: Lakosil – Ďurák, Špelda, V. Vlk, König, Širokovs, Jass, Michal Novák – S. Saliji, T. Chrenko, H. Ručkay – Gráčik, M. Kováčik, Šátek – Šinkovič, Marek Slovák, E. Čaládi – Dobrý, M. Štefanka, Marek Tvrdoň

Domáci začali aktívnejšie a už v 41. sekunde po strele Jendeka mohol otvoriť skóre Zálešák. Lakosil v bránke hostí bol však pozorný. Gólom sa neskončila ani akcia Filipa a Erika Nováka v 9. min. Potom sa viac bojovalo a šance na oboch stranách likvidovali pozorní brankári. V 14. min išli po chybe Školiaka na modrej čiare na bránku Chrenko a Saliji a prvý menovaný otvoril skóre zápasu – 0:1.

V 22. min mali ideálnu šancu na vyrovnanie Výborný a Liščák, no ani ich šanca neskončila v bránke. V ďalšom priebehu súboja boli aktívnejší Nitrania a po strate puku domácich obrancov išla na Kotvana trojica hosťujúcich hráčov. Ani táto šanca však zmenu skóre nepriniesla. Na rozdiel dvoch gólov upravil až pri presilovke hostí v 38. min. Špelda, keď prepálil od modrej čiary všetko, čo mu stálo v ceste.

V 43. min si prvá formácia Skalice vytvorila tlak pred nitrianskou bránkou a po nahodení Gründliga na bránku rybičkou zakončil Zálešák – 1:2. Vyrovnať mohol v 46. min Pašek, ktorý prenikol po ľavej strane pred Lakosila, ale ten bol úspešnejší. Nepodarilo sa to ani Škápikovi, ktorý strieľal pre zmenu z pravej strany. Po týchto šanciach prišiel trest v podobe tretieho nitrianskeho gólu. Miroslav Štefanka prihral presne Marekovi Slovákovi a ten za presúvajúceho Kotvana zakončil – 1:3. Záverečné minúty už gól nepriniesli, a tak si Nitra zo Záhoria zaslúžene odnáša tri body.

Martin Pešout (asistent trénera Skalice): „Nehrali sme dobre. V tretej tretine sme chceli otočiť nepriaznivý stav. Podarilo sa nám dať kontaktný gól, ale po hrubej individuálnej chybe nášho obrancu, keď mal puk na hokejke, sme stratili šancu vyrovnať.“

Peter Oremus (tréner Nitry): „Pokračovali sme v nastolenej disciplíne, aktívnom pohybe a napádaní vo výkone zo zápasu so Zvolenom. Urobili sme minimum chýb a za predvedený výkon sme si zaslúžili vyhrať.“

HK ŠKP Poprad – HK Orange 20 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly: 9. P. Segľa (Klouda, Fabian), 19. Šechný (P. Segľa, Jasečko), 34. Škovira, 42. Jasečko (Šechný, A. Kroták)

Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 2:0, rozhodovali: P. Ország – Korba, Smrek, 1355 divákov

Poprad: Melicherčík – Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, Kramár, Jelínek – Škovira, Klouda, Igor Majeský – Marcel Haščák, Šechný, A. Kroták – P. Segľa, Rataj, D. Buc – Mašlonka, P. Svitana, Lapšanský

HK Orange 20: Halász – Štajnoch, Rais, M. Marinčin, Šiška, Jaborník, Jankovič, Hraško, Slimák – Gašparovič, Mlynarovič, Vandas – M. Bakoš, Andrej Šťastný, L. Hudáček – Takáč, Grošaft, Uhnák – Cingel, Šimčák, Ján

Už v 1. min sa mladí reprezentanti dostali do prečíslenia, ale Melicherčík zámer Mlynaroviča vystihol. V ďalšom priebehu prevzali aktivitu domáci a hralo sa prevažne pred bránkou Halásza. Hokejisti slovenskej dvadsiatky sa pod tlakom dopúšťali nedovolených zákrokov, za ktoré pykali, keď Popradčania dve presilovky dokázali zúročiť na gól. Najskôr v 9. min dával do práznej bránky po dokonalom vyšachovaní obrany P. Segľa a v 19. min spadol Halászovi puk do bránky po dorážke Šechného.

V prostrednej časti tempo hry mierne upadlo. Hostia tiež predviedli niekoľko akcií, ktoré však Melicherčík zneškodnil. Okrem úspešne zvládnutých presiloviek sa v nedeľu Popradčanom darilo aj v početnej nevýhode. V 34. min sa vo vlastnom oslabení pohral s obranou hostí Škovira a pomedzi nohy brankára zvýšil na 3:0.

V úvode záverečnej časti našiel Šechný opäť v početnej nevýhode Jasečka, ktorý od modrej čiary prestrelil Halásza. Zápas sa už len dohrával a Popradčania pohodlne kontrolovali svoj náskok. Bojovnosť mladých Slovákov tentoraz nestačila ani na čestný úspech a domáci druhýkrát v rade zvíťazili na nulu po rovnakom výsledku.

Július Pénzeš (tréner Popradu): „Cieľ, ktorý sme si stanovili pred zápasom sa nám podarilo splniť, hoci to nebolo také jednoduché ako ukazuje výsledok. Súper veľmi dobre korčuľoval, napádal nás a mali sme čo robiť, aby sme sa presadili. Veľmi dobrým výkonom nás dnes podporil i brankár Melicherčík. Chlapci hrajú momentálne v pohode a je to vidieť na premieňaní šancí. Verím, že nám táto forma vydrží i naďalej.“

Miroslav Marcinko (asistent trénera Orange 20): „Napriek prehre môžem vyjadriť s naším výkonom spokojnosť. Chlapci sa snažili, hrali takticky a s nasadením. Tri góly sme dostali za nerovnovážneho stavu hráčov na ľade, no myslím si, že v hre piatich proti piatim sme hrali s Popradom vyrovnanú partiu. Vytvorili sme si i šance, no gól sme žiaľ nedali.“

Slovan Bratislava – HC´05 Banská Bystrica 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Góly: 6. Kuľha (Hujsa, Demel), 23. Kuľha (A. Nedorost, J. Kováčik), 52. Hujsa (J. Kováčik) – 11. Pardavý (M. Dian, Bulík), 28. Jánoš (Miroslav Hlinka, Z. Nedvěd), 37. Pardavý (Bulík), 43. Bulík (Pardavý)

Vylúčení. 9:11 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lokšík – Bundil, Stano, 3380 divákov

Slovan: Konrád – Turunen, Bohunický, J. Kováčik, Sersen, Tesařík, Tulupov – Róbert Huna, A. Nedorost, Richard Huna – Kuľha, Hujsa, Demel – Lažo, Lipiansky, Vaic

B. Bystrica: M. Vojtek – Kolba, Biro, Vizváry, Vantroba, Bambúch, Paľov – M. Dian, Bulík, Pardavý – Z. Nedvěd, Miroslav Hlinka, Jánoš – Rumpel, Češík, Drotár – Tománek, Šmálik, Kútny

Oba tímy si v úvode vypracovali niekoľko streleckých príležitostí. V 6. min sa Kuľha presadil medzi dvoma obrancami hostí a otvoril skóre strelou do Vojtekovho protipohybu – 1:0. Slovan mohol zvýšiť počas minútovej presilovky o dvoch hráčov, ale možnosť nevyužil a pykal, keď Pardavý v 11. min sa dostal k odrazenému puku a z prvej nechytateľne vyrovnal. Následne spálil tutovku Vaic a na opačnej strane hostia nevyužili 98-sekundovú výhodu o dvoch mužov, pri ktorej bol najbližšie ku gólu po individuálnej akcii Pardavý.

Hra mala potrebné tempo, náboj, oba tímy sa snažili o ofenzívne prevedenie a brankári sa na nedostatok práce nemohli sťažovať. V 23. min trafil pri presilovke od modrej čiary pod hornú žŕdku Kuľha – 2:1. Hostia opäť kontrovali, v 30. min poskakoval pri početnej výhode puk pred bránkou Slovana a Jánoš ho napokon poslal z ľavého kruhu do siete. Hra sa prelievala zo strany na stranu a obaja súperi mali ku gólu blízko. V 37. min pri ďalšej presilovke skvele potiahol puk z ľavej strany na pravú Bulík, krížnou prihrávkou cez útočné pásmo našiel Pardavého, ktorý do prázdnej bránky svojim druhým gólom v zápase upravil na 3:2 pre B. Bystricu. Kapitán „baranov“ zároveň potvrdil pozíciu najlepšieho strelca súťaže, na svojom konte má podľa štatistík SZĽH 20 presných zásahov.

Domáci sa snažili vyrovnať, v 43. min však pri presilovke prepadli na útočnej modrej, Pardavý vysunul Bulíka, ktorý svoj nájazd zakončil pod hornú žŕdku Konrádovej bránky. Banskobystričania hrali umne, slovanisti boli v miernom kŕči a nevychádzala im najmä koncovka. Navyše niekoľkokrát ich musel podržať brankár Konrád. Slovanu pomohol kontaktný gól pri vylúčení Jánoša, keď rýchlu akciu zakončil Hujsa – 3:4. V 54. min mohol vyrovnať Lipiansky, ale Vojtek aj s prispením žŕdky zachránil na bránkovej čiare. Slovan tlačil, v 58. min dostal výhodu vyše minútovej presilovky o dvoch hráčov, brankár Vojtek sa však prekonával a puk za svoj chrbát nepustil ani pri 37-sekundovej power-play.

Banská Bystrica ako prvá v tejto sezóne vyhrala na zimnom štadióne v Ružinove a prerušila Slovanu šnúru desiatich domácich víťazstiev v rade. Mužstvo spod Urpína neprehralo už desať zápasov v rade, naposledy neuspelo 23. októbra v Skalici (0:1).

Róbert Pukalovič (asistent trénera Slovana): „Už viac stretnutí dozadu sme nastupovali do zápasu akoby s vedomím, že súper sa zdolá sám. Na našu škodu sme dnes strelili aj prvý gól, ktorý mužstvo uspokojil. Banská Bystrica si za svoj obetavý výkon víťazstvo zaslúži, nestačí nám odohrať iba posledných desať minút.“

Milan Staš (tréner B. Bystrice): „Banskej Bystrici sa v Ružinove vždy darilo, zvykla tu vyhrávať. Dnes to však bola iná súťaž, naším súperom bol Slovan, ktorý sa do nás pustil s veľkou vervou. Dokázali sme vyrovnať a dať aj ďalšie góly navrch. Zamerali sme sa na obrannú hru, keďže nám chýbajú traja zadáci. Záverečných päť minút bolo hektických, napokon sme prvýkrát zvíťazili v extralige na ľade Slovana. Brankár Martin Vojtek má žalúdočné problémy, som rád, že to vydržal až do konca. Boli sme už pripravení aj na alternatívu so striedaním, Fedor bol už rozcvičený.“

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Noves okná Spišská Nová Ves 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Góly: 13. Kuric (Kropáč, Privoznik), 19. M. Bartánus (V. Novák, Heš), 25. Kropáč (M. Bartánus), 43. M. Bartánus – 35. Holečko z tr. strieľania, 40. Prokop (Harabin)

Vylúčení: 8:6 na 2 min, navyše: Petruk (Sp. N. Ves) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 2:0, rozhodovali: Rudý – Gašparík, Zvrškovec, 1925 divákov

Liptovský Mikuláš: Fikrt – T. Devečka, Heš, P. Lištiak, M. Varga, D. Devečka, Privoznik, Kršňák, Hučko – Cibuľa, J. Halaj, Mikula – M. Bartánus, Roháč, V. Novák – Kropáč, Kuric, M. Oravec – Kadura, Durdiak

Spišská Nová Ves: Smik – Petruk, Harabin, A. Mrena, Čintala, Borovský, M. Školiak, Rojkovič – Holečko, S. Pavličko, Prokop – Macejka, L. Jurík, Farkašovský – Lemešani, Heizer, Hübler – Leskovjanský, Saluga, Smotrila

Dôležité stretnutie pre obe mužstvá začali lepšie Liptáci. Už v 34. sekunde bol vylúčený Holečko a domáci mali veľkú príležitosť otvoriť gólový účet stretnutia. Svoj veľký tlak však nedokázali využiť na strelenie úvodného gólu, keď zbytočne kombinovali. Hostia vyslali prvú strelu na bránku až v 5. min. V 13. min bol vylúčený Hučko, v oslabení Kropáč vybojoval puk a jeho akciu dokončil Kuric – 1:0. Ešte v tom istom oslabení mohol zvýšiť vedenie domácich Cibuľa, ale nepodarilo sa mu to. V 19. min akciu Václava Nováka dokončil Bartánus a Liptáci zaslúžene viedli dvojgólovým rozdielom.

Ich prevaha pokračovala aj v druhej tretine, najmä keď Kropáč zvýšil na 3:0. V 33. min zaujala divákov pekná individuálna akcia Dušana Devečku, ale bez úspechu a hneď potom aj chyba v obrane domáceho tímu, čo vyústilo v následný faul a trestné strieľanie. Holečko ho premenil a stretnutie dostalo iný náboj. Spišiaci si začali veriť a tréner Liptákov si vyžiadal oddychový čas. Hneď o chvíľu Halaj vo vyloženej šanci prestrelil bránku hostí, za čo domáci pykali, keď 30 sekúnd pred koncom druhého dejstva znížil Prokop na 2:3.

V 42. min pri vylúčení domáceho Vargu mali hostia vynikajúcu príelžitosť na vyrovnanie, udrelo však na druhej strane. V oslabení ušiel najlepší strelec Liptákov Marek Bartánus a opäť zabezpečil domácim dvojgólové vedenie. Do konca stretnutia obe mužstvá hrali útočne, Liptákom sa však podarilo s prehľadom udržať dvojgólový náskok a napokon triumfovali 4:2.

Pavel Paukovček (asistent trénera Liptovského Mikuláša): „Zvíťazili sme v ďalšom šesťbodovom zápase. Začali sme veľmi dobre, išli sme do vedenia a mali sme hru pod kontrolou. Potom sme nepochopiteľne poľavili a zbytočne sme si zdramatizovali stretnutie. Vďaka streleckej disponovanosti Mareka Bartánusa sme však napokon duel dotiahli do víťazného konca.“

Dušan Kapusta (tréner Spišskej Novej Vsi): „Videli sme pomerne kvalitný zápas. Myslím si, že o jeho konečnom výsledku rozhodla prvá tretina, keď nám domáci ušli o dva góly. V druhom dejstve sme stretnutie zdramatizovali a keď sme mohli vyrovnať, pri našej presilovke sme inkasovali štvrtýkrát.“

HKm Zvolen – Dukla Trenčín 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 24. B. Ihnačák (Cebák, Estrada), 48. V. Baláž (Pikkarainen, Marek Haščák) – 25. Kollár (Dubec, Fatyka), 35. Kollár (Michel Miklík, Fatyka), rozhodujúci sam. nájazd Tybor

Vylúčení: 5:10 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Junek, Milan Novák, 2248 divákov

Zvolen: J. Laco – Juraško, L. Čierny, Valach, Pikkarainen, Cebák, Mašlonka – V. Baláž, Marek Haščák, Otčenáš – Michal Chovan, P. Pucher, Kóňa – Gálik, F. Turek, P. Szabo – B. Ihnačák, M. Jurík, Estrada

Trenčín: I. Murín – Sekeráš, Trefný, Fatyka, Gabriš, Martin Chovan, Hančák – Tomík, Valčák, Paroulek – Michel Miklík, Kollár, Dubec – M. Filo, O. Ďuriš, P. Kopecký

V prvej tretine hrali jednoduchšie a účelnejšie hostia, ktorí však mohli inkasovať v 5. min, keď sa Gálik v presilovke nepresadil zblízka. Odpovedať však mohli Tomík s Valčákom v oslabení, ktorí nezužitkovali brejkové prečíslenie. Recept na spoľahlivého Murína nenašiel v tej istej minúte ani Estrada. Hostia mali gól na hokejke v 10. min, keď Dubec našiel Kollára, ktorý pred odkrytou bránkou mieril vedľa. V 14. min mali pre zmenu šancu Zvolenčania, keď sa po práci Estradu nepresadil pre Murínom Ihnačák.

Góly padali až v druhej tretine. V 24. min Cebák z pravej strany od mantinelu poslal puk pred trenčiansku bránku, kde sa v trme-vrme presadil Ihnačák – 1:0. Trenčania mohli odpovedať už o niekoľko sekúnd, ale Sekeráš sám pred Lacom neskóroval. No o malú chvíľu, konkrétne o 58 sekúnd po inkasovanom góle a siedmich sekundách v početnej výhode tečoval Kollár zblízka Dubecovu strelu – 1:1. Kollár si pripísal aj druhý gól v zápase, v 35. min sa preštrikoval obranou Zvolena a individuálnu akciu zakončil bekhendom medzi betóny brankára Laca. Domáci mohli vyrovnať už o 18 sekúnd, ale Jurík pred Murínom neuspel a v 35. min Cebákova strela takmer prekvapila trenčianskeho gólmana, no puk nedokázal ani Gálik z dorážky dostať za Murínov chrbát.

Zvolenské snaženie pokračovalo aj v tretej tretine. V 43. min sa nepresadil Valach, no o päť minút neskôr domáci hokejisti využili presilovku, keď strelu Pikkarainena tečoval Baláž – 2:2. Zvolenčania mohli ísť aj do vedenia, ak by v 52. min v ďalšej z početných presiloviek Zvolena neminul odkrytú bránku Chovan. Rovnakú možnosť mali hostia v 57. min, keď najprv Paroulekovu strelu Laco betónom reflexívne vyrazil a neskôr Dubec minul odkrytú bránku.

V predĺžení mali dobré príležitosti na jednej strane Estrada a na druhej Kollár, ale brankári nepustili puk za svoj chrbát. V samostatných nájazdoch sa o víťazstve Trenčína postarali hráči, ktorí počas celého zápasu nezasiahli do hry. Na Ihnáčakov gól odpovedali Troliga a Tybor, a tak si spod Pustého hradu vezú hostia dôležité tri body.

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): „Opticky sme v tomto zápase mali navrch, ale často sme hrali po rohoch a za bránkou. Odtiaľ sa nedávajú góly, momentálne máme najväčší problém v efektivite a vo využívaní presiloviek. V defenzíve hrá mužstvo dobre, inkasuje málo gólov, ale na druhej strane ich nedávame. Musíme na tom pracovať a bojovať o ďalšie body aj v ťažších západoch ako bol tento.“

Jozef Daňo (asistent trénera Trenčína): „Bol to pre nás dôležitý zápas s mužstvom, ktoré je blízko nás v tabuľke. Išli sme do Zvolena vyhrať a chlapcov musím pochváliť najmä za bojovnosť. Otočili sme zápas z 0:1 na 2:1 v náš prospech. Škoda, že domáci dokázali vyrovnať. V závere sme hrali iba na dve obrany a len pár hráčov sa dostávalo na ľad, no napokon museli rozhodovať až trestné strieľania. Na ľad sme poslali hráčov, ktorí vedia samostatné nájazdy premeniť, hoci nenastúpili počas 65 minút na ľad. Spokojní sme aj s dvoma bodmi.“

MHC Martin – MsHK Garmin Žilina 7:4 (2:0, 2:1, 3:3)

Góly: 16. Velebný (Galamboš), 16. Ižvolt (L. Říha, Škumát), 23. L. Říha (Škumát, Ižvolt), 33. Polák (Klepáč, Uram), 52. Polák (Uram, Jabrocký), 59. Jabrocký (Uram, Polák), 60. I. Dornič (Trokan, Appel) – 25. P. Barinka (Palovčík), 50. Palovčík (R. Krajči, P. Barinka), 58. Drevenák (Spilar), 60. Palovčík (Škuta)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Koložváry (Žilina) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko – V. Snášel, Tornay, 2635 divákov

Martin: Križan – Polák, Klepáč, Pozník, I. Ďatelinka, L. Matejka, Velebný – Uram, Jabrocký, M. Beran – Appel, Trokan, I. Dornič – Themár, Markovič, Galamboš – Škumát, L. Říha, Ižvolt

Žilina: Ondrejka (23. Beňo) – Nádašdi, Rúfus, Hriňa, Turoň, Horák, Škuta, Urban, Kolarz – P. Barinka, Palovčík, R. Krajči – V. Nemec, Vala, Škoda – Drevenák, Pleva, Spilar – Hajnik, Koložváry, Török

Tradičné derby dvoch susedov vzdialenosťou i v tabuľke sa nieslo prvých pätnásť minút v znamení hokejovej nudy. Bezduché naháňanie puku preto nikoho nenadchlo. Obaja súperi si vypracovali minimum šancí. V najväčšej sa ocitol Dornič, ale mieril iba do brankára Ondrejku. V 16. min však pustili Martinčania „vlkom“ studenú sprchu. V rozpätí 21 sekúnd bolo už 2:0. Svoje premiérové góly v martinskom drese strelili nedávne posily MHC. Najskôr nahodil Velebný puk od modrej čiary na Ondrejkovu bránku a potom našiel Říha spoza bránky Ižvolta – 2:0.

Aj vstup do druhého dejstva mali lepší domáci. V 23. min hľadal Říha pred bránkou číhajúceho Ižvolta, puk sa však nešťastne odrazil od Kolarza – 3:0. Ondrejka potom odkorčuľoval na striedačku a v bránke ho nahradil Beňo. O 99 sekúnd sa tešili z gólu aj Žilinčania. Brankár Križan v snahe rýchlo založiť útok trafil Barinku, ktorý ponúknutú príležitosť neodmietol a vrátil svojich spoluhráčov do zápasu. Rozbiehajúcich sa hostí zastavil v 33. min presnou strelou Polák –

V tretej tretine Turčania kontrolovali svoj náskok. Hostia spod Dubňa sa ešte pokúsili duel zdramatizovať. V 50. min vyšachovali v presilovke Krajči s Palovčíkom domácu obranu. O dve minúty hrali presilovku aj Martinčania a definitívne v nej zlomili odpor súpera. Ofenzívne ladený obranca Polák si nakorčuľoval pred bránku a premenil Jabrockého časovanú prihrávku. V posledných dvoch minútach sa roztrhlo vrece s gólmi. Martinskú exhibíciu v závere na chvíľu prerušil Drevenák, ktorý znížil na 5:3, vzápätí Jabrocký opäť zvýšil. Štyridsaťpäť sekúnd pred tretím klaksónom sa strelecky zapísal Palovčík, ale posledné slovo patrilo Dorničovi, ktorý pečatil pred skandujúcim publikom konečný výsledok na 7:4 pre Martin.

Juraj Jakubík (asistent trénera Martina): „Zápas nám ukázal, že musíme hrať zodpovedne v každom striedaní a nemôžeme si dovoliť inkasovať pri našom náskoku lacné góly. Asi je to v podvedomí hráčov. Sme radi, že sme dotiahli duel do víťazného konca a zaslúžene vyhrali.“

Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): „Do Martina sme prišli s iným cieľom. Škoda šestnástej minúty, keď sme inkasovali dva góly, ktoré určili vývoj zápasu. Vždy, keď sme sa dostali do hry, sme inkasovali. Súper potrestal každú našu chybu.“

Viac k osobe Andrej ŠťastnýMarcel HaščákMarek BartánusMarek TvrdoňMichal ChovanMichel MiklíkMilan NovákMiroslav HlinkaRichard HunaRóbert Huna