Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Beh na lyžiach na ZOH
Nórska bežkyňa na lyžiach Marit Björgenová tesne po dojazde do cieľa v pretekoch štafiet na 4 x 5 km, v ktorých získali Nórky zlaté medaily. Foto: SITA
1. 03. 2010 1:41 Ostatné od Webnoviny.skSITA Diskusia

Súhrn finále – po jednotlivých dňoch

VANCOUVER 1. marca (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov finálových disciplín na XXI. zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri – po jednotlivých dňoch (13. – 21. 2. 2010):

SOBOTA 13. FEBRUÁRA

AKROBATICKÉ LYŽOVANIE

Ženy – jazda na terénnych nerovnostiach (moguls): 1. Hannah Kearneyová (USA) 26,63 b., 2. Jennifer Heilová (Kan.) 25,69, 3. Shannon Bahrková (USA) 25,43, 4. Aiko Uemurová (Jap.) 24,68, 5. Chloe Dufourová-Lapointová (Kan.) 23,87, 6. Margarita Marblerová (Rak.) 23,69, 7. Jekaterina Stoliarovová (Rus.) 23,55. 8. Arisa Muratová (Jap.) 23,22, 9. Regina Rachimovová (Rus.) 22,70, 10. Deborah Scanziová (Tal.) 22,19.

BIATLON

Ženy – rýchlostné preteky na 7,5 km: 1. Anastasia Kuzminová (SR) 19:55,6 min (1 trestný okruh), 2. Magdalena Neunerová (Nem.) +1,5 s (1), 3. Marie Dorinová (Fr.) +10,9 (0), 4. Anna Bulyginová (Rus.) +12,1 (0), 5. Jelena Chrustalevová (Rus.) +24,8 (0), 6. Marie Laura Brunetová (Fr.) +27,7 (0), 7. Oľga Zajcevová (Rus.) +27,8 (0), 8. Darja Domračevová (Bielorus.) +31,8 (0), 9. Teja Gregorinová (Slovin.) +33,6 (0), 10. Ann Kristin Aafedt Flatlandová (Nór.) +34,1 (1),… 40. Janka Gereková +1:58,4 (3), 54. Martina Halinárová +2:23,4 (2), 81. Ľubomíra Kalinová (všetky SR) +3:51,6 (5).

RÝCHLOKORČUĽOVANIE

Muži – 5000 m: 1. Sven Kramer (Hol.) 6:14,90 min – olympijský rekord, 2. Lee Seung-choon (Kór. rep.) +2,35 s, 3. Ivan Skobrev (Rus.) +3,45, 4. Havard Bokko (Nór.) +4,20, 5. Bob de Jong (Hol.) +4,42, 6. Alexis Contin (Fr.) +4,98, 7. Enrico Fabris (Tal.) +5,93, 8. Henrik Christiansen (Nór.) +10,20, 9. Jan Blokhuijsen (Hol.) +11,70, 10. Sverre Haugli (Nór.) +12,45.

RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE

Muži – 1500 m, A-finále: 1. Lee Jung-Su (Kórejská rep.) 2:17,611, 2. Apolo Anton Ohno (USA) 2:17,976, 3. J. R. Celski (USA) 2,18,053, 4. Olivier Jean (Kan.) 2:18,806, 5. Sung Si-Bak (Kórejská rep.) 2:45,010, 6. Liang Wen-Chao (Čína) 2:48,192, 7. Lee Ho-Suk (Kórejská rep.) vo finále ho diskvalifikovali, B-finále: 8. Charles Hamelin (Kan.) 2:18,243, 9. Nicola Rodigari (Tal.) 2:18,422, 10. Pieter Gysel (Belg.) 2:18,773.

SKOKY NA LYŽIACH

Stredný mostík (HS-106): 1. Simon Ammann (Švajč.) 276,5 b. (105 m/108 m), 2.Adam Malysz (Poľ.) 269,5 (103,5 m/105 m), 3. Gregor Schlierenzauer (Rak.) 268,0 (101,5 m/106,5 m), 4. Janne Ahonen (Fín.) 263,0 (102 m/104 m), 5. Michael Uhrmann (Nem.) 262,5 (103,5 m/102 m), 6. Robert Kranjec (Slovin.) 259,5 (102 m/102,5 m), 7. Peter Prevc (Slovin.) 259,0 (100 m/104,5 m), 8. Thomas Morgenstern (Rak.) 258,5 (102 m/101,5 m), 9. Anders Jacobsen (Nór.) 257,0 (99,5 m/104 m), 10. Martin Schmitt (Nem.) 256,0 (99,5 m/103,5 m),… 52. Tomáš Zmoray (SR) – nepostúpil z piatkovej kvalifikácie do sobotňajšej hlavnej súťaže.

NEDEĽA 14. FEBRUÁRA

AKROBATICKÉ LYŽOVANIE

Muži – jazda na terénnych nerovnostiach (moguls): 1. Alexandre Bilodeau (Kan.) 26,75 b., 2. Dale Begg-Smith (Austr.) 26,58, 3. Bryon Wilson (USA) 26,08, 4. Vincent Marquis (Kan.) 25,88, 5. Pierre-Alexandre Rousseau (Kan.) 25,83, 6. Guilbaut Colas (Fr.) 25,74, 7. Šo Endo (Jap.) 25,38, 8. Jesper Björnlund (Švéd.) 25,12, 9. Nobojuki Niši (Jap.) 25,11, 10. Alexander Smyšljajev (Rus.) 24,38.

BIATLON

Muži – rýchlostné preteky na 10 km: 1. Vincent Jay (Fr.) 24:07,8 min (0 trestných okruhov), 2. Emil Hegle Svendsen (Nór.) +12,2 s (1), 3. Jakov Fak (Chorv.) +14,0 (0), 4. Klemen Bauer (Slovin.) +17,4 (1), 5. Andrij Deryzemľa (Ukr.) +40,7 (2), 6. Jean Philippe Leguellec (Kan.) +49,8 (1), 7. Pavol Hurajt (SR) +1:07,2 (1), 8. Björn Ferry (Švéd.) +1:12,4 (0), 9. Jeremy Teela (USA) +1:13,9 (2), 10. Ivan Čerezov (Rus.) +1:18,1 (2),… 66. Marek Matiaško +3:29,6 (3), 75. Dušan Šimočko +4:03,6 (3), 76. Miroslav Matiaško (všetci SR) +4:08,1 (4).

RÝCHLOKORČUĽOVANIE

Ženy – 3000 m: 1. Martina Sáblíková (ČR) 4:02,53 min, 2. Stephanie Beckertová (Nem.) +2,09 s, 3. Kristina Grovesová (Kan.) +2,31, 4. Daniela Anschützová-Thomsová (Nem.) +2,34, 5. Clara Hughesová (Kan.) +3,48, 6. Masako Hozumiová (Jap.) +4,83, 7. Ireen Wüstová (Hol.) +5,56, 8. Maren Haugliová (Nór.) +7,48, 9. Nancy Swiderová-Peltzová (USA) +8,63, 10. Renate Groenewoldová (Hol.) +8,72.

SANE

Muži – jednotlivci: 1. Felix Loch 3:13,085 min, 2. David Möller (obaja Nem.) +0,679 s, 3. Armin Zöggeler (Tal.) +1,290, 4. Albert Demčenko (Rus.) +1,320, 5. Andi Langenhan (Nem.) +1,544, 6. Daniel Pfister (Rak.) +1,641, 7. Samuel Edney (Kan.) +1,755, 8. Tony Benshoof (USA) +2,043, 9. Wolfgang Kindl +2,130, 10. Manuel Pfister (obaja Rak.) +2,184,… 24. Jozef Ninis (SR) +4,029.

SEVERSKÁ KOMBINÁCIA

Klasické preteky (jeden skok na strednom mostíku HS-106 a beh na 10 km): 1. Jason Lamy-Chappuis (Fr.) 25:47,1 min, 2. Johnny Spillane (USA) +0,4 s, 3. Alessandro Pittin (Tal.) +0,8, 4. Todd Lodwick (USA) +1,5, 5. Mario Stecher (Rak.) +13,6, 6. Bill Demong (USA) +17,9, 7. Norihito Kobajaši (Japp.) +21,9, 8. Anssi Koivuranta (Fín.) +29,8, 9. Magnus Moan (Nór.) +35,6, 10. Erick Frenzel (Nem.) +36,1.

PONDELOK 15. FEBRUÁRA

ALPSKÉ LYŽOVANIE

Muži – zjazd: 1. Didier Defago (Švajč.) 1:54,31 min, 2. Aksel Lund Svindal (Nór.) +0,07 s, 3. Bode Miller (USA) +0,09, 4. Mario Scheiber (Rak.) +0,21, 5. Erik Guay (Kan.) +0,33, 6. Didier Cuche (Švajč.) +0,36, 7. David Poisson (Fr.) +0,51, 8. Marco Büchel (Licht.) +0,53, 9. Klaus Kröll (Rak.) +0,56, 10. Michael Walchhofer (Rak.) +0,57,… 52. Jaroslav Babušiak (SR) +5,68.

BEH NA LYŽIACH

Ženy – 10 km voľnou technikou s intervalovým štartom: 1. Charlotte Kallová (Švéd.) 24:58,4 min, 2. Kristina Šmigunová-Vähiová (Est.) +6,6 s, 3. Marit Björgenová (Nór.) +15,9, 4. Anna Haagová (Švéd.) +20,9, 5. Justyna Kowalczyková (Poľ.) +21,7, 6. Riitta-Liisa Roponenová (Fín.) +25,9, 7. Jevgenia Medvedevová (Rus.) +28,1, 8. Kristin Störmer Steirová (Nór.) +52,1, 9. Valentina Ševčenková (Ukr.) +52,7, 10. Svetlana Malachovová-Šiškinová (Kazach.) +55,5.

Muži – 15 km voľnou technikou s intervalovým štartom: 1. Dario Cologna (Švajč.) 33:36,3 min, 2. Pietro Piller Cottrer (Tal.) +24,6 s, 3. Lukáš Bauer (ČR) +35,7, 4. Marcus Hellner (Švéd.) +37,2, 5. Vincent Vittoz (Fr.) +39,9, 6. Maurice Manificat (Fr.) +51,1, 7. Tobias Angerer (Nem.) +52,2, 8. Ivan Babikov (Kan.) +55,3, 9. Maxim Vylegžanin (Rus.) +55,3, 10. Giorgio di Centa (Tal.) +59,9,… 23. Martin Bajčičák +1:23,0, 40. Ivan Bátory +2:01,8, 54. Michal Malák (všetci SR) +2:46,5.

KRASOKORČUĽOVANIE

Športové dvojice: 1. Šen Sue, Chon-po Čao (Čína) 216,57, 2. Čching Pchang, Ťian Tchong (Čína) 213,31, 3. Aľona Savčenková, Robin Szolkowy (Nem.) 210,60, 4. Juko Kavagutiová, Alexander Smirnov (Rus.) 194,77, 5. Čang Tan, Čang Chao (Čína) 194,34, 6. Jessica Dubeová, Bryce Davison (Kan.) 187,11, 7. Maria Muchortovová, Maxim Trankov (Rus.) 185,79, 8. Tatiana Volosožarová, Stanislav Morozov (Ukr.) 181,78, 9. Anabelle Langloisová, Cody Hay (Kan.) 179,97, 10. Amanda Evorová, Mark Ladwig (USA) 171,92.

RÝCHLOKORČUĽOVANIE

Muži – 500 m: 1. Mo Tae-Bum (Kórejská rep.) 69,82 (34,923/34,906), 2. Keiičiro Nagašima (Jap.) 69,98 (35,108/34,876), 3. Džodži Kato (Jap.) 70,01 (34,937/35,076), 4. Lee Kang-Seok (Kórejská rep.) 70,041 (35,053/34,988), 5. Mika Poutala (Fín.) 70,044 (34,863/35,181), 6. Jan Smeekens (Hol.) 70,21 (35,160/35,051), 7. Ju Feng-Tchong (Čína) 70,23 (35,116/35,120), 8. Jamie Gregg 70,26 (35,142/35,126), 9. Jeremy Wotherspoon (obaja Kan.) 70,282 (35,094/35,188), 10. Čang Žong-Čchi (Čína) 70,288 (35,175/35,113).

SNOUBORDING

Muži – snoubordkros: 1. Scott Wescott (USA), 2. Mike Robertson (Kan.), 3. Tony Ramoin (Fr.), 4. Nate Holland (USA), 5. Robert Fagan (Kan.), 6. Lukas Grüner, 7. Mario Fuchs (obaja Rak.), 8. David Speiser (Nem.), 9. Pierre Vaultier (Fr.), 10. Damon Hayler (Austr.).

UTOROK 16. FEBRUÁRA

BIATLON

Muži – stíhacie preteky na 12,5 km: 1. Björn Ferry (Švéd.) 33:38,4 min (1 trestný okruh), 2. Christoph Sumann (Rak.) +16,5 s (2), 3. Vincent Jay (Fr.) +28,2 (1), 4. Simon Eder (Rak.) +31,0 (3), 5. Michael Greis (Nem.) +51,2 (1), 6. Ivan Čerezov (Rus.) +21.2 (2), 7. Ole Einar Björndalen (Nór.) +51,4 (2), 8. Emil Hegle Svendsen (Nór.) +52,0 (4), 9. Klemen Bauer (Slovin.) +55,4 (5), 10. Sergej Sednev (Ukr.) +1:11,6 (0),… 16. Pavol Hurajt (SR) +1:34,4 (3).

Ženy – stíhacie preteky na 10 km: 1. Magdalena Neunerová (Nem.) 30:16,0 min (2 trestné okruhy), 2. Anastasia Kuzminová (SR) +12,3 s (2), 3. Marie Laure Brunetová (Fr.) +28,3 (0), 4. Anna Carin Olofssonová-Žideková (Švéd.) +39,4 (1), 5. Tora Bergerová (Nór.) +51,2 (0), 6. Anna Bulyginová (Rus.) +52,1 (1), 7. Oľga Zajcevová (Rus.) +1:04,3 (2), 8. Ann Kristin Aafedt Flatlandová (Nór.) +1:17,3 (1), 9. Teja Gregorinová (Slovin.) +1:22,6 (2), 10. Andrea Henkelová (Nem.) +1:24,5 (3),… 40. Janka Gereková +4:01,4 (4), Martina Halinárová (obe SR) – preteky nedokončila, keď ju čelo pretekov dobehlo o celý okruh.

RÝCHLOKORČUĽOVANIE

Ženy – 500 m: 1. Lee Sang-Hwa (Kórejská rep.) 76,09 (38,249/37,850), 2. Jenny Wolfová (Nem.) 76,14 (38,307/37,838), 3. Pei-Sing Wang (Čína) 76,63 (38,487/38,144), 4. Margot Boerová (Hol.) 76,87 (38,511/38,365), 5. Sajuri Jošiiová (Jap.) 76,99 (38,566/38,432), 6. Heather Richardsonová (USA) 77,17 (38,698/38,477), 7. Šuang Čang (Čína) 77,33 (38,530/38,807), 8. Ťin Pei-Ju (Čína) 77,45 (38,686/38,771), 9. Ko Hjon-Suk (KĽDR) 77,47 (38,893/38,577), 10. Christine Nesbittová (Kan.) 77,57 (38,881/38,694).

SANE

Ženy: 1. Tatjana Hüfnerová (Nem.) 2:46,524 min, 2. Nina Reithmayerová (Rak.) +0,490, 3. Natalie Geisenbergerová (Nem.) +0,577, 4. Tatiana Ivanovová (Rus.) +0,657, 5. Anke Wischnewská (Nem.) +0,729, 6. Alexandra Rodionovová (Rus.) +0,932, 7. Martina Kocherová (Švajč.) +1,051, 8. Ewelina Staszuloneková (Poľ.) +1,097, 9. Maija Tirumová (Lot.) +1,130, 10. Natalia Chorevová (Rus.) +1,460,… 14. Veronika Sabolová +2,018, 27. Jana Šišajová (obe SR) +8,575.

SNOUBORDING

Ženy – snoubordkros: 1. Maelle Rickerová (Kan.), 2. Deborah Anthoniozová (Fr.), 3. Olivia Nobsová (Švajč.), 4. Helene Olafsenová (Nór.), 5. Lindsey Jacobelisová (USA), 6. Nelly Moenneová-Loccozová (Fr.), 7. Mellie Franconová (Švajč.), 8. Zoe Gillingsová (V. Brit.), 9. Simona Meilerová (Švajč.), 10. Doresia Kringsová (Rak.).

STREDA 17. FEBRUÁRA

ALPSKÉ LYŽOVANIE

Ženy – zjazd: 1. Lindsey Vonnová (USA) 1:44,19 min, 2. Julia Mancusová (USA) +0,56 s, 3. Elisabeth Görglová (Rak.) +1,46, 4. Andrea Fischbacherová (Rak.) +1,49, 5. Fabienne Suterová (Švajč.) +1,98, 6. Britt Janyková (Kan.) +2,02, 7. Marie Marchandová-Arvierová (Fr.) +2,03, 8. Maria Rieschová (Nem.) +2,07, 9. Lucia Recchiová (Tal.) +2,31, 10. Gina Stechertová (Nem.) +2,74.

BEH NA LYŽIACH

Muži – šprint klasickou technikou: 1. Nikita Krjukov (Rus.) 3:36,3 min, 2. Alexander Panžinskij (Rus.) +0,0, 3. Petter Northug (Nór.) +9,2, 4. Ola Vigen Hattestad (Nór.) +13,7, 5. Alexej Poltaranin (Kazach.) +18,1, 6. Öystein Pettersen (Nór.) 1:19,9, nepostúpili do finále: 7. Emil Jönsson (Švéd.), 8. Michail Devjaťarov (Rus.), 9. Johan Kjölstad (Nór.), 10. Kalle Lassila (Fín.),… 57. Peter Mlynár (SR) – nepostúpil z kvalifikácie.

Ženy – šprint klasickou technikou: 1. Marit Björgenová (Nór.) 3:39,2 min, 2. Justyna Kowalczyková (Poľ.) +1,1 s, 3. Petra Majdičová (Slovin.) +1,8, 4. Anna Olssonová (Švéd.) +2,5, 5. Magda Genuinová (Tal.) +9,9, 6. Celine Brunová-Lieová (Nór.) +12,3, nepostúpili do finále: 7. Astrid Jacobsenová (Nór.), 8. Kikkan Randallovová (USA), 9. Virpi Kuitunenová (Fín.), 10. Magdalena Pajalová (Švéd.),… 18. Alena Procházková (SR) – nepostúpila do semifinále.

RÝCHLOKORČUĽOVANIE

Muži – 1000 m: 1. Shani Davis (USA) 1:08,94, 2. Mo Tae-Bum (Kórejská rep.) 1:09,12, 3. Chad Hedrick (USA) 1:09,32, 4. Stefan Groothuis 1:09,45, 5. Mark Tuitert 1:09,48, 6. Simon Kuipers (všetci Hol.) 1:09,65, 7. Nick Pearson (USA) 1:09,79, 8. Mika Poutala (Fín.) 1:09,85, 9. Lee Kjou-Hjuk (Kórejská rep.) 1:09,92, 10. Trevor Marsicano (USA) 1:10,11.

RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE

Ženy – 500 m, A-finále: 1. Wang Meng (Čína) 43,048, 2. Marianne St-Gelaisová (Kan.) 43,707, 3. Arianna Fontanová (Tal.) 43,804, 4. Jessica Greggová (Kan.) 44,204, B-finále: 1. (5. celkovo) Čou Jang (Čína) 44,725, 2. (6.) Kalyna Robergeová (Kan.) 44,824, 3. (7.) Katherine Reutterová (USA) 44,846, 4. (8.) Lee Eun-Bjul (Kórejská rep.) 44,860

SANE

Muži – dvojice: 1. Andreas Linger, Wolfgang Linger (Rak.) 1:22,705 min, 2. Andris Šics, Juris Šics (Lot.) +0,264, 3. Patric Leitner, Alexander Resch (Nem.) +0,335, 4. Christian Oberstolz, Patrick Gruber (Tal.) +0,407, 5. André Florschütz, Torsten Wustlich (Nem.) +0,485, 6. Dan Joye, Christian Niccum (USA) +0,586, 7. Chris Moffat, Mike Moffat (Kan.) +0,693, 8. Markus Schiegl, Tobias Schiegl (Rak.) +0,823, 9. Oswald Haselrieder, Gerhard Plankensteiner (Tal..) +0,944, 10. Vladimir Mačnutin, Vladislav Južakov (Rus.) +1,041, 11. Ján Harniš, Branislav Regec (SR) +1,237.

SNOUBORDING

Muži – U-rampa: 1. Shaun White (USA) 48,4 bodu, 2. Peetu Piiroinen (Fín.) 45,0, 3. Scott Lago (USA) 42,8, 4. Jurij Podladčikov (Švajč.) 42,4, 5. Louie Vito (USA) 39,4, 6. Markku Koski (Fín.) 36,4, 7. Justin Lamoureux (Kan.) 35,9, 8. Kazuhiro Kokubo (Jap.) 35,7, 9. Rjo Oano (Jap.) 32,9, 10. Mathieu Crépel (Fr.) 25,9.

ŠTVRTOK 18. FEBRUÁRA

ALPSKÉ LYŽOVANIE

Ženy – superkombinácia: 1. Maria Rieschová (Nem.) 2:09,14 min, 2. Julia Mancusová (USA) +0,94 s, 3. Anja Pärsonová (Švéd.) +1,05, 4. Kathrin Zettelová (Rak.) +1,36, 5. Tina Mazeová (Slovin.) +1,39, 6. Fabienne Suterová (Švajč.) +1,77, 7. Šárka Záhrobská (ČR) +1,88, 8. Johanna Schnarfová (Tal.) +2,15, 9. Michaela Kirchgasserová (Rak.) +2,21, 10. Marie Marchandová-Arvierová (Fr.) +2,68.

BIATLON

Muži – vytrvalostné preteky na 20 km: 1. Emil Hegle Svendsen (Nór.) 48:22,5 min (1 trestná minúta), 2. Ole Einar Björndalen (Nór.) + 9,5 s (2) a Sergej Novikov (Bielorus.) +9,5 (0), 4. Jevgenij Usťugov (Rus.) +49,3 (1), 5. Pavol Hurajt (SR) +1:16,5 (1), 6. Simon Eder (Rak.) +1:19,2 (2), 7. Tomasz Sikora (Poľ.) +1:21,3 (2), 8. Christoph Sumann (Rak.) +1:42,4 (3), 9. Daniel Mesotitsch (Rak.) +2:09,5 (2), 10. Michael Greis (Nem.) +2:15,1 (2),… 18. Dušan Šimočko +2:58,1 (2), 33. Marek Matiaško +4:25,4 (2), 47. Miroslav Matiaško (všetci SR) +5:06,7 (3).

Ženy – vytrvalostné preteky na 15 km: 1. Tora Bergerová (Nór.) 40:52,8 (1 trestná minúta), 2. Jelena Chrustalevová (Kazach.) +20,7 (0), 3. Darja Domračevová (Bielorus.) +28,2 (1), 4. Kati Wilhelmová (Nem.) +1:04,5 (1), 5. Weronika Nowakowská (Poľ.) +1:04,7 (1), 6. Andrea Henkelová (Nem.) +1:39,6 (2), 7. Agnieszka Cylová (Poľ.) +1:39,7 (1), 8. Oksana Chvostenková (Ukr.) +1:45,8 (0), 9. Ľudmila Kalinčiková (Bielorus.) +1:46,3 (1), 10. Magdalena Neunerová (Nem.) +1:49,3 (3),… 39. Anastasia Kuzminová +4:23,2 (5), 44. Martina Halinárová +4:45,9 (3), 46. Janka Gereková +4:53,6 (4), 80. Ľubomíra Kalinová (všetky SR) +9:45,9 (7).

KRASOKORČUĽOVANIE

Muži: 1. Evan Lysacek (USA) 257,67 b., 2. Jevgenij Pľuščenko (Rus.) 256,36, 3. Daisuke Takahaši (Jap.) 247,23, 4. Stéphane Lambiel (Švajč.) 246,72, 5. Patrick Chan (Kan.) 241,42, 6. Johnny Weir (USA) 238,87, 7. Nobunari Oda (Jap.) 238,54, 8. Takahiko Kozuka (Jap.) 231,19, 9. Jeremy Abbott (USA) 218,96, 10. Michal Březina (ČR) 216,73.

RÝCHLOKORČUĽOVANIE

Ženy – 1000 m: 1. Christine Nesbittová (Kan.) 1:16,56 min, 2. Annette Gerritsenová (Hol.) 1:16,58, 3. Laurine van Riessenová (Hol.) 1:16,72, 4. Kristina Grovesová (Kan.) 1:16,78, 5. Nao Kodairová (Jap.) 1:16,80, 6. Margot Boerová (Hol.) 1:16,94, 7. Jennifer Rodriguezová (USA) 1:17,08, 8. Ireen Wüstová (Hol.) 1:17,28, 9. Heather Richardsonová (USA) 1:17,37, 10. Hege Bokková (Nór.) 1:17,43.

SNOUBORDING

Ženy – U-rampa: 1. Torah Brightová (Austr.) 45,0 b., 2. Hannah Teterová (USA) 42,4, 3. Kelly Clarková (USA) 42,2, 4. Liu Ťia-ju (Čína) 39,3, 5. Sophie Rodriguezová (Fr.) 34,4, 6. Mercedes Nicollová (Kan.) 34,3, 7. Sun Ťi-feng (Čína) 33,0, 8. Holly Crawfordová (Austr.) 30,3, 9. Ursina Hallerová (Švajč.) 27,9, 10. Elena Hightová (USA) 24,6.

PIATOK 19. FEBRUÁRA

ALPSKÉ LYŽOVANIE

Muži – super G: 1. Aksel Lund Svindal (Nór.) 1:30,34 min, 2. Bode Miller (USA) +0,28 s, 3. Andrew Weibrecht (USA) +0,31, 4. Werner Heel (Tal.) +0,33, 5. Erik Guay (Kan.) +0,34, 6. Christof Innerhofer (Tal.) +0,39, 7. Patrick Staudacher (Tal.) +0,40, 8. Carlo Janka (Švajč.) +0,49, 9. Tobias Grünenfelder (Švajč.) +0,56, 10. Didier Cuche (Švajč.) +0,72,… 37. Jaroslav Babušiak (SR) +4,91.

BEH NA LYŽIACH

Ženy – skiatlon na 7,5+7,5 km klasickou a voľnou technikou s hromadným štartom: 1. Marit Björgenová (Nór.) 39:58,1 min, 2. Anna Haagová (Švéd.) +8,9 s, 3. 3. Justyna Kowalczyková (Poľ.) +9,3, 4. Kristin Störmer Steirová (Nór.) +9,4, 5. Aino Kaisa Saarinenová (Fín.) +42,5, 6. Therese Johaugová (Nór.) +51,9, 7. Marianna Longová (Tal.) +1:04,1 min, 8. Charlotte Kallová (Švéd.) +1:20,4, 9. Arianna Follisová (Tal.) +1:23,5, 10. Sara Rennerová (Kan.) +1:39,8.

SKELETON

Ženy – konečné poradie: 1. Amy Williamsová (V. Brit.) 3:35,64 min (53,83+54,13+53,68+54,00), 2. Kerstin Szymkowiaková (Nem.) 3:36,20

(54,15+54,11+53,91+54,03), 3. Anja Huberová (Nem.) 3:36,36 (54,17+54,21+54,10+53,88), 4. Noelle Pikusová-Paceová (USA) 3:36,46 (54,30+54,21+53,88+54,07), 5. Mellisa Hollingsworthová (Kan.) 3:36,60 (54,18+54,17+53,81+54,44), 6. Shelley Rudmanová (V. Brit.) 3:36,69

(54,66+54,26+53,95+53,82), 7. Amy Goughová (Kan.) 3:37,01 (54,14+54,78+53,92+54,17), 8. Marion Trottová (Nem.) 3:37,11

(54,53+54,53+53,88+54,17), 9. Maya Pedersenová (Švajč.) 3:37,51 (54,53+54,83+54,24+53,91), 10. Emma Lincolnová-Smithová (Austr.) 3:37,63

(54,28+54,41+54,54+54,40).

Muži – konečné poradie: 1. Jon Montgomery (Kan.) 3:29,73 min (52,60+52,57+52,20+52,36), 2. Martiňs Dukurs (Lot.) 3:29,80 (52,32+52,59+52,28+52,61), 3. Alexander Tretiakov (Rus.) 3:30,75 (52,70+53,05+52,30+52,70), 4. Tomass Dukurs (Lot.) 3:31,13 (52,94+52,88+52,62+52,69), 5. Zach Lund (USA) 3:31,27 (53,04+52,85+52,57+52,81), 6. Kristan Bromley (GBR) 3:31,30 (52,91+52,89+52,70+52,80), 7. Frank Rommel (Nem.) 3:31,40 (52,90+53,25+52,55+52,70), 8. Matthias Guggenberger (Rak.) 3:31,81 (52,75+53,02+53,03+53,01), 9. Jeff Pain (Kan.) 3:31,86 (53,03+53,18+53,00+52,65), 10. Sandro Stielicke (Nem.) 3:32,08 (53,18+53,24+52,64+53,02).

SOBOTA 20. FEBRUÁRA

ALPSKÉ LYŽOVANIE

Ženy – super G: 1. Andrea Fischbacherová (Rak.) 1:20,14 min, 2. Tina Mazeová (Slovin.) +0,49 s, 3. Lindsey Vonnová (USA) +0,74 , 4. Johanna Schnarfová (Tal.) +0,85, 5. Elisabeth Görglová (Rak.) +1,00, 6. Nadia Stygerová (Švajč.) +1,11, 7. Lucia Recchiová (Tal.) +1,29, 8. Maria Rieschová (Nem.) +1,32, 9. Julia Mancusová (USA) +1,36, 10. Ingrid Jacquemodová (Fr.) +1,63.

BEH NA LYŽIACH

Muži – skiatlon na 15+15 km klasickou a voľnou technikou s hromadným štartom: 1. Marcus Hellner (Švéd.) 1:15:11,4 h, 2. Tobias Angerer (Nem.) +2,1 s, 3. Johan Olsson (Švéd.) +2,8, 4. Alexander Legkov (Rus.) +4,0, 5. Ivan Babikov (Kan.) +9,1, 6. Jens Filbrich (Nem.) +13,6, 7. Lukáš Bauer (ČR) +13,8, 8. George Grey (Kan.) +20,6, 9. Alex Harvey (Kan.) +31,6, 10. Anders Södergren (Kan.) +35,6,… 25. Martin Bajčičák (SR) +2:46,7 min.

RÝCHLOKORČUĽOVANIE

Muži – 1500 m: 1. Mark Tuitert (Hol.) 1:45,57, 2. Shani Davis (USA) 1:46,10, 3. Havard Bokko (Nór.) 1:46,13, 4. Ivan Skobrev (Rus.) 1:46,42, 5. Mo Tae-Bum (Kórejská rep.) 1:46,47, 6. Chad Hedrick (USA) 1:46,69, 7. Simon Kuipers (Hol.) 1:46,76, 8. Mikael Flygind Larsen (Nór.) 1:46,77, 9. Denny Morrison (Kan.) 1:46,93, 10. Enrico Fabris (Tal.) 1:47,02.

RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE

Muži – 1000 m, A-finále: 1. Lee Jung-Su (Kórejská rep.) 1:23,747, 2. Lee Ho-Suk (Kórejská rep.) 1:23,801, 3. Apolo Anton Ohno (USA) 1:24,128, 4. Charles Hamelin (Kan.) 1:24,329, 5. Francois Hamelin (Kan.) 1:25,206, B-finále: 1. Han Ťia-liang (Čína) 1:32,023, Sung Si-Bak (Kórejská rep.) diskvalifikovali.

Konečné poradie: 1. Lee Jung-Su (Kórejská rep.), 2. Lee Ho-Suk (Kórejská rep.), 3. Apolo Anton Ohno (USA), 4. Charles Hamelin (Kan.), 5. Francois Hamelin (Kan.), 6. Han Ťia-liang (Čína), 7. Sung Si-Bak (Kórejská rep.) diskvalifikovali, 8. J.R. Celski (USA), 9. Yuri Confortola (Tal.), 10. Wen-Chao Liang (Čína)

Ženy – 1500 m, A-finále: 1. Čou Jang (Čína) 2:16,993, 2. Lee Eun-Byul (Kórejská rep.) 2:17,849, 3. Park Seung-Hi (Kórejská rep.) 2:17,927, 4. Katherine Reutterová (USA) 2:18,396, 5. Čo Ha-Ri (Kórejská rep.) 2:18,831, 6. Erika Huszárová (Maď.) 2:19,251, 7. Jevgenija Radanovová (Bulh.) 2:19,411, 8. Tania Vicentová (Kan.) 2:23,035, B-finále: 1. Arianna Fontanová (Tal.) 2:42,801, 2. Sun Lin-Lin (Čína) 2:42,960.

Konečné poradie: 1. Čou Jang (Čína), 2. Lee Eun-Byul (Kórejská rep.), 3. Park Seung-Hi (Kórejská rep.), 4. Katherine Reutterová (USA), 5. Čo Ha-Ri (Kórejská rep.), 6. Erika Huszárová (Maď.), 7. Jevgenija Radanovová (Bulh.), 8. Tania Vicentová (Kan.), 9. Arianna Fontanová (Tal.), 10. Sun Lin-Lin (Čína)

SKOKY NA LYŽIACH

Veľký mostík (HS-140): 1. Simon Ammann (Švajč.) 283,6 b. (144 m/138 m), 2. Adam Malysz (Poľ.) 269,4 (137 m/133,5 m), 3. Gregor Schlierenzauer 262,2 (130,5 m/136 m), 4. Andreas Kofler 261,2 (131,5 m/135 m), 5. Thomas Morgenstern (všetci Rak.) 246,7 (129,5 m/129,5 m), 6. Michael Neumayer (Nem.) 245,5 (130 m/130 m), 7. Antonín Hájek (ČR) 240,6 (128 m/129 m), 8. Noriaki Kasai (Jap.) 239,2 (121,5 m/135 m), 9. Robert Kranjec (Slovin.) 233,7 (118,5 m/133,5 m), 10. Wolfgang Loitzl (Rak.) 230,3 (129,5 m/121,5 m),… 43. Tomáš Zmoray (SR) 77,4 (108 m) – nepostúpil do finálového 2. kola.

NEDEĽA 21. FEBRUÁRA

AKROBATICKÉ LYŽOVANIE

Muži – skikros: 1. Michael Schmid (Švajč.), 2. Andreas Matt (Rak.), 3. Audun Grönvold (Nór.), 4. Christopher Delbosco (Kan.), 5. Enak Gavaggio (Fr.), 6. Davey Barr (Kan.), 7. Scott Kneller (Austr.), 8. Filip Flisar (Slovin.), 9. Errol Kerr (Jam.), 10. Stanley Hayer (Kan.).

ALPSKÉ LYŽOVANIE

Muži – superkombinácia: 1. Bode Miller (USA) 2:44,92 min, 2. Ivica Kostelič (Chorv.) +0,33 s, 3. Silvan Zurbriggen +0,40, 4. Carlo Janka (obaja Švajč.) +0,62, 5. Ted Ligety (USA) +0,90, 6. Benjamin Raich (Rak.) +1,21, 7. Ondřej Bank (ČR) +1,27, 8. Christof Innerhofer (Tal.) +1,53, 9. Kjetil Jansrud (Nór.) +1,58, 10. Will Brandenburg (USA) +2,14,… Jaroslav Babušiak (SR) nedokončil zjazd.

BIATLON

Muži – preteky na 15 km s hromadným štartom: 1. Jevgenij Usťugov (Rus.) 35:35,7 min (0 trestných okruhov), 2. Martin Fourcade (Fr.) +10,5 s (3), 3. Pavol Hurajt (SR) +16,6 (0), 4. Christoph Sumann (Rak.) +25,9 (1), 5. Daniel Mesotitsch (Rak.) +30,2 (3), 6. Ivan Čerezov (Rus.) +33,5 (3), 7. Dominik Landertinger (Rak.) 34,0 (4), 8. Vincent Jay (Fr.) +34,6 (1), 9. Jakov Fak (Chorv.) +34,8 (3), 10. Michael Greis (Nem.) +35,0 (3).

Ženy – preteky na 12,5 km s hromadným štartom: 1. Magdalena Neunerová (Nem.) 35:19,6 min (2 trestné okruhy), 2. Oľga Zajcevová (Rus.) +5,5 s (1), 3. Simone Hauswaldová (Nem.) +7,3 (2), 4. Oľga Medvedcevová (Rus.) +21,2 (0), 5. Teja Gregorinová (Slovin.) +29,4 (1), 6. Darja Domračevová (Bielorus.) +33,6 (1), 7. Sandrine Baillyová (Fr.) +42,4 (2), 8. Anastasia Kuzminová (SR) +43,3 (3), 9. Andrea Henkelová (Nem.) +53,9 (1), 10. Helena Jonssonová (Švéd.) +56,3 (2).

BOBY

Muži – dvojboby: 1. Nemecko I (André Lange, Kevin Kuske) 3:26,65 min (51,59/51,72/51,57/51,77), 2. Nemecko II (Thomas Florschütz, Richard Adjei) +0,22 s (51,57/51,85/51,62/51,83), 3. Rusko I (Alexander Zubkov, Alexej Vojevoda) +0,86 (51,79/52,02/51,80/51,90), 4. Švajčiarsko I (Ivo Rüegg, Cédric Grand) +1,20 (51,76/52,18/51,92/51,99), 5. Kanada II (Pierre Lueders, Jesse Lumsden) +1,22 (51,94/52,12/51,87/51,94), 6. USA I (Steven Holocomb, Curtis Tomasevicz) +1,29 (51,89/52,04/51,98/52,03), 7. Rusko II (Dmitrij Abramovič, Sergej Prudnikov) +1,81 (52,03/52,40/52,11/51,92), 8. Lotyšsko I (Edgars Maskalans, Daumants Dreiškens) +2,43 (52,16/52,32/52,77/52,43), 9. Nemecko III (Karl Angerer, Gregor Bermbach) +2,64 (52,23/52,43/52,19/52,44), 10. John Napier, Steven Langton (USA) +2,75 (52,28/52,45/52,31/52,36),… 20. Slovensko I (Milan Jagnešák, Petr Nárovec) +5,41 (53,18/53,16/52,73/52,99).

RÝCHLOKORČUĽOVANIE

1500 m žien: 1. Ireen Wüstová (Hol.) 1:56,89, 2. Kristina Grovesová (Kan.) 1:57,14, 3. Martina Sáblíková (ČR) 1:57,96, 4. Margot Boerová (Hol.) 1:58,10, 5. Nao Kodairová (Jap.) 1:58,20, 6. Christine Nesbittová (Kan.) 1:58,33, 7. Annette Gerritsenová (Hol.) 1:58,46, 8. Jekaterina Šichovová (Rus.) 1:58,54, 9. Anni Friesingerová (Nem.) 1:58,67, 10. Daniela Anschützová-Thomsová (Nem.) 1:58,85.

PONDELOK 22. FEBRUÁRA

SKOKY NA LYŽIACH

Súťaž družstiev na mostíku HS-140: 1. Rakúsko (Wolfgang Loitzl, Andreas Kofler, Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer) 1107,9 bodu, 2. Nemecko (Michael Neumayer, Andreas Wank, Martin Schmitt, Michael Uhrmann) 1035,8, 3. Nórsko (Anders Bardal, Tom Hilde, Johan Remen Evensen, Anders Jacobsen) 1030,3, 4. Fínsko (Matti Hautamäki, Janne Happonen, Kalle Keituri, Harri Olli) 1014,6, 5. Japonsko (Daiki Ito, Taku Takeuči, Šohei Točimoto, Noriaki Kasai) 1007,7, 6. Poľsko (Stefan Hula, Lukasz Rutkowski, Kamil Stoch, Adam Malysz) 996,7, 7. Česko (Antonín Hájek, Roman Koudelka, Lukáš Hlava, Jakub Janda) 981,8, 8. Slovinsko (Primož Pikl, Mitja Mežnar, Peter Prevc, Robert Kranjec) 958,8, do druhého kola nepostúpili: 9. Francúzsko (Vincent Descombes Sevoie, David Lazzaroni, Alexandre Mabboux, Emmanuel Chedal) 419,8, 10. Rusko (Pavel Karelin, Denis Kornilov, Iľja Rosliakov, Dmitrij Ipatov) 414,1.

BEH NA LYŽIACH

Muži – tímový šprint voľnou technikou (3x2x1580 m), finále: 1. Nórsko (Öystein Pettersen, Petter Northug) 19:01,0 min, 2. Nemecko (Tim Tscharnke, Axel Teichmann) +1,3 s, 3. Rusko (Nikolaj Morilov, Alexej Petuchov) +1,5, 4. Kanada (Devon Kershaw, Alex Harvey) +6,3, 5. Kazachstan (Nikolaj Čebotko, Alexej Poltaranin) 6,5, 6. Česko (Dušan Kožíšek, Martin Koukal) +12,8, 7. Francúzsko (Vincent Vittoz, Cyril Miranda) +17,7, 8. Taliansko (Cristian Zorzi, Renato Pasini) +20,1, 9. USA (Torin Koos, Andrew Newell) 20,6, 10. Fínsko (Lasse Paakkonen, Ville Nousiainen) +49,8,… v semifinále 7. (celkovo 15. miesto) Slovensko (Ivan Bátory, Michal Malák) – nepostúpili do finále.

Ženy – tímový šprint voľnou technikou (3x2x1430 m), finále: 1. Nemecko (Evi Sachenbacherová-Stehleová, Claudia Nystadová) 18:03,7 min, 2. Švédsko (Charlotte Kallová, Anna Haagová) +0,6 s, 3. Rusko (Irina Chazovová, Natalia Korostelevová) +4,0, 4. Taliansko (Magda Genuinová, Arianna Follisová) +10,5, 5. Nórsko (Astrid Uhrenholdt Jacobsenová, Celine Brunová-Lieová) +29,1, 6. USA (Caitlin Comptonová, Kikkan Randallová) +47,9, 7. Kanada (Daria Gaiazovová, Sara Rennerová) +48,1, 8. Fínsko (Riitta-Liisa Roponenová, Riikka Sarasojová) +52,9, 9. Poľsko (Kornelia Mareková, Sylwia Jaskowiecová) +55,4, 10. Francúzsko (Karine Laurentová-Philippotová, Laure Barthelemyová) +1:00,5 min.

KRASOKORČUĽOVANIE

Tance na ľade: 1. Tessa Virtueová, Scott Moir (Kan.) 221,57, 2. Meryl Davisová, Charlie White (USA) 215,74, 3. Oxana Domninová, Maxim Šabalin (Rus.) 207,64, 4. Tanith Belbinová, Benjamin Agosto (USA) 203,07, 5. Federica Faiellová, Massimo Scali (Tal.) 199,17, 6. Isabelle Delobelová, Olivier Schoenfelder (Fr.) 193,73, 7. Nathalie Pechalatová, Fabian Bourzat (Fr.) 190,49, 8. Sinead Kerrová, John Kerr (V. Brit.) 186,01, 9. Jana Chochlovová, Sergej Novickij (Rus.) 185,86, 10. Alexandra Zaretská, Roman Zaretsky (Izr.) 180,26.

UTOROK 23. FEBRUÁRA

AKROBATICKÉ LYŽOVANIE

Ženy – skikros: 1. Ashleigh McIvorová (Kan.), 2. Hedda Berntsenová (Nór.), 3. Marion Josserandová (Fr.), 4. Karin Huttaryová (Rak.), 5. Kelsey Serwová (Kan.), 6. Anna Holmlundová (Švéd.), 7. Fanny Smithová (Švajč.), 8. Julie Brendengenová-Jensenová (Nór.), 9. Ophélie Davidová (Fr.), 10. Magdalena Iljansová (Švéd.).

ALPSKÉ LYŽOVANIE

Muži – obrovský slalom: 1. Carlo Janka (Švajč.) 2:37,83 min, 2. Kjetil Jansrud (Nór.) +0,39 s, 3. Aksel Lund Svindal (Nór.) +0,61, 4. Marcel Hirscher (Rak.) +0,67, 5. Romed Baumann (Rak.) +0,97, 6. Benjamin Raich (Rak.) +1,00, 7. Ivica Kostelič (Chorv.) +1,05, 8. Felix Neureuther (Nem.) +1,23, 9. Ted Ligety (USA) +1,28, 10. Aleš Gorža (Slovin.) +1,38,… 44. Jaroslav Babušiak (SR) +9,29.

BIATLON

Ženy – štafeta na 4 x 6 km: 1. Rusko (Svetlana Slepcovová, Anna Bogalijová-Titovecová, Oľga Medvedcevová, Oľga Zajcevová) 1:09:36,3 (0 trestných okruhov + 5 dobíjaní), 2. Francúzsko (Marie Laura Brunetová, Sylvie Becaertová, Marie Dorinová, Sandrine Baillyová) +32,8 (2+8), 3. Nemecko (Kati Wilhelmová, Simone Hauswaldová, Martina Becková, Andrea Henkelová) +37,1 (0+5), 4. Nórsko (Liv Kjersti Eikelandová, Ann Kristin Aafedt Flatlandová, Solveig Rogstadová, Tora Bergerová) +57,8 (0+3), 5. Švédsko (Elisabeth Högbergová, Anna Carin Olofssonová-Žideková, Anna Maria Nilssonová, Helena Jonssonová) +1:10,9 (0+3), 6. Ukrajina (Olena Pidrušná, Vaľ Semerenková, Oksana Chvostenková, Vita Semerenková) +1:31,9 (0+8), 7. Bielorusko (Ľudmila Kalinčiková, Darja Domračevová, Oľga Kudrašovová, Nadežda Skardinová) +1:57,7 (0+3), 8. Slovinsko (Dijana Ravnikarová, Andreja Maliová, Tadeja Brankovičová-Likozarová, Teja Gregorinová) +2:26,1 (0+6), 9. Čína (Čchun-li Wang, Sien-jing Liou, Jing-čchao Kchung, Čchao-čching Sung) +2:40,6 (0+8), 10. Rumunsko (Dana Plotogeová, Eva Tofalviová, Michaela Purdeová, Réka Ferencová) +2:56,6 (0+7),… 13. Slovensko (Martina Halinárová, Anastasia Kuzminová, Natália Prekopová, Janka Gereková) +3:39,5 (1+11).

RÝCHLOKORČUĽOVANIE

Muži – 10 000 m: 1. Lee Seung-Hoon (Kórejská rep.) 12:58,55 – olympijský rekord, 2. Ivan Skobrev (Rus.) 13:02,07, 3. Bob de Jong (Hol.) 13:06,73, 4. Alexis Contin (Fr.) 13:12,11, 5. Havard Bokko 13:14,92, 6. Sverre Haugli 13:18,74, 7. Henrik Christiansen (všetci Nór.) 13:25,65, 8. Jonathan van Kuck (USA) 13:31,78, 9. Arjen van de Kieft (Hol.) 13:33,37, 10. Marco Weber (Nem.) 13:35,73.

SEVERSKÁ KOMBINÁCIA

Súťaž družstiev: 1. Rakúsko (Mario Stecher, David Kreiner, Bernhard Gruber, Felix Gottwald) 49:31,6 min, 2. USA (Brett Camerota, Todd Lodwick, Bill Demong, Johnny Spillane) +5,2 s, 3. Nemecko (Tino Edelmann, Johannes Rydzek, Björn Kircheisen, Eric Frenzel) +19,5, 4. Francúzsko (Francois Braud, Sebastien Lacroix, Maxime Laheurte, Jason Lamy Chappuis) +39,8, 5. Nórsko (Espen Rian, Jan Schmid, Magnus Hovdal Moan, Petter Laukslett Tande) +54,3, 6. Japonsko (Daito Takahaši, Akito Watabe, Norihito Kobajaši, Taihei Kato) +1:14,2 min, 7. Fínsko (Janne Ryynänen, Jaakko Tallus, Hannu Manninen, Anssi Koivuranta) +2:21,5, 8. Česko (Aleš Vodsedálek, Miroslav Dvořák, Tomáš Slavík, Pavel Churavý) +3:18,6, 9. Švajčiarsko (Tim Hug, Seppi Hurschler, Tommy Schmid, Ronny Heer) +4:18,2, 10. Taliansko (Lukas Runggaldier, Armin Bauer, Giuseppe Michielli, Aleassandro Pittin) +4:42,9.

STREDA 24. FEBRUÁRA

AKROBATICKÉ LYŽOVANIE

Ženy – skoky, finále: 1. Lydia Lassilová (Austr.) 214,74 b., 2. Li Ni-na (Čína) 207,23, 3. Kuo Sin-sin (Čína) 205,22, 4. Assoli Slivecová (Biel.) 198,69, 5. Jacqui Cooperová (Austr.) 194,29, 6. Su Meng-tchao (Čína) 191,61, 7. Šuang Čcheng (Čína) 187,87, 8. Alla Cuperová (Biel.) 181,84, 9. Lacy Schnoorová (USA) 172,89, 10. Ashley Caldwellová (USA) 171,10.

BEH NA LYŽIACH

Muži – štafeta na 4 x 10 km (prvé dva úseky klasickou, druhé dva voľnou technikou): 1. Švédsko (Daniel Richardsson, Johan Olsson, Anders Södergren, Marcus Hellner) 1:45:05,4, 2. Nórsko (Martin Johnsrud Sundby, Odd-Björn Hjelmeset, Lars Berger, Petter Northug) +15,9. 3. Česko (Martin Jakš, Lukáš Bauer, Jiří Magál, Martin Koukal) +16,5, 4. Francúzsko (Jean Marc Gaillard, Vincent Vittoz, Maurice Manificat, Emmanuel Jonnier) +20,9, 5. Fínsko (Sami Jauhojärvi, Matti Heikkinen, Teemu Kattilakoski, Ville Nousiainen) +24,9, 6. Nemecko (Jens Filbrich, Axel Teichmann, Rene Sommerfeldt, Tobias Angerer) +44,0, 7. Kanada (Devon Kershaw, Alex Harvey, Ivan Babikov, George Grey) +1:57,8, 8. Rusko (Nikolaj Pankratov, Piotr Sedov, Alexander Legkov, Maxim Vylegžanin) +1:59,3, 9. Taliansko (Valerio Checchi, Giorgio di Centa, Pietro Piller Cottrer, Cristian Zorzi) +2:11,2, 10. Švajčiarsko (Toni Livers, Curdin Perl, Remo Fischer, Dario Cologna) +2:51,8,… 12. Slovensko (Martin Bajčičák, Ivan Bátory, Michal Malák, Peter Mlynár) +4:45,6.

BOBY:

Ženy – dvojboby: 1. Kanada I (Kaille Humpriesová, Heather Moysová) 3:32,28 min (53,19 s + 53,01 s + 52,85 s + 53,23), 2. Kanada II (Helen Uppertonová, Shelley-Ann Brownová) 3:33,13 (53,50+53,12+53,34+53,17), 3. USA II (Erin Pacová, Elana Meyersová) 3:33,40 (53,28+53,05+53,29+53,78), 4. Nemecko I (Sandra Kiriasisová, Christin Senkelová) 3:33,81 (53,41+53,23+53,58+53,59), 5. USA III (Bree Schaafová, Emily Azevedová) 3:34,05 (53,76+53,33+53,56+53,40), 6. USA I (Shauna Rohbocková, Michelle Rzepková) 3:34,06 (53,73+53,36+53,53+53,44), 7. Nemecko III (Claudia Schrammová, Janine Tischerová) 3:34,68 (53,65+53,57+53,65), 8. Holandsko I (Esme Kamphuisová, Tine Veenstrová) 3:35,14 (53,81+53,59+54,09+53,65), 9. Rusko I (Anastasia Skulkinová, Jelena Doroninová) 3:35,93 (54,38+53,64+54,08+53,83), 10. Švajčiarsko II (Fabienne Meyerová, Hanne Schenková) 3:36,13 (54,04+54,27+54,00+53,82).

RÝCHLOKORČUĽOVANIE

Ženy – 5000 m: 1. Martina Sáblíková (ČR) 6:50,92 min, 2. Stephanie Beckertová (Nem.) 6:51,39, 3. Clara Hughesová (Kan.) 6:55,73, 4. Daniela Anschützová-Thomsová (Nem.) 6:58,64, 5. Maren Haugliová (Nór.) 7:02,19, 6. Kristina Grovesová (Kan.) 7:04,57, 7. Masako Hozumiová (Jap.) 7:04,96, 8. Jilleanne Rookardová (USA) 7:07,48, 9. Šiho Išizamová (Jap.) 7:12,23, 10. Jorien Voorhuisová (Hol.) 7:13,27.

RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KR. DRÁHE:

Štafety na 3000 m, A-finále: 1. Čína (Sun Lin-Lin, Wang Meng, Chui Čang, Jang Čou) 4:06,610 – svetový rekord, 2. Kanada (Jessica Greggová, Kalyna Robergeová, Marianne St-Gelaisová, Tania Vicentová) 4:09,137, 3. USA (Allison Baverová, Alyson Dudeková, Lana Gehringová, Kattherine Reutterová) 4:14,081, 4. Kórejská republika – diskvalifikovali, B-finále: 1. Holandsko 4:16,120, 2. Maďarsko 4:17,937, 3. Taliansko 4:18,559, 5. Japonsko 4:28,745.

Konečné poradie: 1. Čína (Sun Lin-Lin, Wang Meng, Chui Čang, Jang Čou), 2. Kanada (Jessica Greggová, Kalyna Robergeová, Marianne St-Gelaisová, Tania Vicentová), 3. USA (Allison Baverová, Alyson Dudeková, Lana Gehringová, Kattherine Reutterová), 4. Kórejská republika, 5. Holandsko, 6. Maďarsko, 7. Taliansko, 8. Japonsko

ŠTVRTOK 25. FEBRUÁRA

AKROBATICKÉ LYŽOVANIE

Muži – akrobatické skoky: 1. Alexej Grišin (Biel.) 248,41 b., 2. Jeret Peterson (USA) 247,21, 3. Liu Čong-čching (Čína) 242,53, 4. Ryan St. Onge (USA) 239,93, 5. Kyle Nissen (Kan.) 239,31, 6. Ťia Cong-jang (Čína) 237,57, 7. Čchi Kuang-pchu (Čína) 234,85, 8. Steve Omischl (Kan.) 233,66, 9. Timofej Slivec (Biel.) 225,58, 10. Warren Shouldice (Kan.) 223,30.

ALPSKÉ LYŽOVANIE

Ženy – obrovský slalom: 1. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 2:27,11 min, 2. Tina Mazeová (Slovin.) +0,04 s, 3. Elisabeth Görglová (Rak.) +0,14, 4. Fabienne Suterová (Švajč.) +0,41, 5. Kathrin Zettelová (Rak.) +0,42, 6. Kathrin Hölzlová (Nem.) +0,47, 7. Eva-Maria Bremová (Rak.) +0,51, 8. Julia Mancusová (USA) +0,55, 9. Taina Bariozová (Fr.) +0,68, 10. Maria Rieschová (Nem.) +0,86,… 35. Jana Gantnerová ml. +8,62, Veronika Zuzulová (obe SR) na 2. kolo nenastúpila (v 1. kole 34. miesto +3,84 s).

BEH NA LYŽIACH

Ženy – štafeta na 4 x 5 km (prvé dva úseky klasicky, druhé dva voľnou technikou): 1. Nórsko (Vibeke Westbye Skofterudová, Therese Johaugová, Kristin Störmer Steirová, Marit Björgenová) 55:19,5 min, 2. Nemecko (Katrin Zellerová, Evi Sachenbacherová-Stehleová, Miriam Gössnerová, Claudia Nystadová) +24,6 s, 3. Fínsko (Pirjo Muranenová, Virpi Kuitunenová, Riitta-Liisa Roponenová, Aino Kaisa Saarinenová) +30,4, 4. Taliansko (Arianna Follisová, Marianna Longová, Silvia Rupilová, Sabina Valbusová) +45,4, 5. Švédsko (Anna Olssonová, Magdalena Pajalová, Charlotte Kallová, Ida Ingemarsdotterová) +59,4, 6. Poľsko (Kornelia Mareková, Justyna Kowalczyková, Paulina Maciuszeková, Sylwia Jaskowiecová) +1:09,9, 7. Francúzsko (Aurore Cuinetová, Karine Laurentová – Philippotová, Celia Bourgeoisová, Cecile Stortiová) +1:11,1, 8. Rusko (Oľga Zavialovová, Irina Chazovová, Jevgenia Medvedevová, Natalia Korostelevová) +1:41,4, 9. Japonsko (Madoka Nacumiová, Masako Išidová, Nobuko Fukudová, Mičiko Kašiwabarová) +2:20,9, 10. Kazachstan (Jelena Kolominová, Oxana Jacká, Tatiana Rošinová, Svetlana Malachovová-Šiškinová) +3:03,8.

HOKEJ

Ženy – finále: Kanada – USA 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Góly: 14. Poulinová (Botterillová), 17. Poulinová (Agostová)

Vylúčené: 6:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, strely na bránku: 29:28, rozhodovali: Hoveová (Nór.) – Richardsonová (Kan.), Rolstadová (USA), 16 805 divákov

Zostavy:

Kanada: Szabadosová – MacLeodová, Bonhommeová, Kellarová, Sostoricsová, Mikkelsonová, Wardová – Piperová, Appsová, Wickenheiserová – Agostová, Ouelletteová, Heffordová – Irwinová, Vaillancourtová, Johnstonová – Botterillová, Kingsburyová, Poulinová

USA: Vetterová – Ruggierová, Cahowová, Engstromová, Chessonová, Bellamyová, Weilandová – M. Lamoureuxová, Potterová, Knightová – Chuová, Stacková, Zauggová-Siergiejová – Dugganová, Marvinová, Darwitzová – Lawlerová, Thatcherová, J. Lamoureuxová

O 3. miesto:

Fínsko – Švédsko 3:2 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 – 1:0)

Góly: 25. Pelttariová, 37. Karvinenová (Valimäkiová), 63. S. Tuominenová (Rantamäkiová, Sirviová) – 33. Roothová (Jordanssonová, Eliassonová), 46. Rudqvistová (G. Anderssonová, Holmlövová)

Vylúčené: 7:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 24:18, rozhodovali: Hertrichová (Nem.) – Nakajamová (Jap.), Skovbäkkeová (Dán.), 16 398 divákov

Zostavy:

Fínsko: Rätyová – Mertanenová, Pelttariová, Laaksonenová, Lindstedtová, Hiirikoskiová, Sirviová, Pösová – Saarinenová, S. Touminenová, Rantamäkiová – Voutilainenová, Tikkinenová, Helinová – Hoviová, Valimäkiová, Karvinenová – Rajahuhtová, M. Tuominenová.

Švédsko: Grahnová – E. Anderssonová, G. Andersonová, Eliassonová, Nordinová, Nevalainenová, Asserholtová – Holmlövová, Holstová, Winbergová – Enströmová, Ostbergová, Myrenová, Roothová, Jordanssonová, Timglasová – Udenová-Johanssonová, Svedinová-Thunströmová, Rundqvistová.

Konečné poradie:

1. Kanada (Shannon Szabadosová, Charline Labonteová, Kim St.Pierreová – Carla MacLeodová, Tessa Bonhommeová, Becky Kellarová, Colleen Sostoricsová, Meaghan Mikkelsonová, Catherine Wardová – Cherie Piperová, Gillian Appsová, Hayley Wickenheiserová, Meghan Agostaová, Caroline Ouelletteová, Jayna Heffordová, Rebecca Johnstonová, Haley Irwinová, Sarah Vaillancourtová, Jennifer Botterillová, Gina Kingsburyová, Marie-Philip Poulinová), 2. USA (Jessie Vetterová, Molly Schausová, Brianne McLaughlinová – Angela Ruggierová, Caitlin Cahowová, Molly Engströmová, Lisa Chessonová, Kacey Bellamyová, Kerry Weilandová – Monique Lamoureuxová, Jenny Potterová, Hilary Knightová, Julie Chuová, Kelli Stacková, Jinalle Zaugg-Siergiejová, Meghan Dugganová, Gigi Marvinová, Natalie Darwitzová, Erika Lawlerová, Karen Thatcherová, Jocelyne Lamoureuxová), 3. Fínsko (Mira Kuismaová, Noora Ratyová, Anna Vanhatalová – Terhi Mertanenová, Heidi Pelttariová, Emma Laaksonenová, Rosa Lidstedtová, Jenni Hiirikoskiová, Saija Sirvioná, Mariia Posaová – Mari Saarinenová, Saara Tuominenová, Karliina Rantamäkiová, Marjo Voutilainenová, Nina Tikkinenová, Anne Helinová, Venla Hoviová, Linda Valimäkiová, Michelle Karvinenová, Annina Rajahuhtaová, Minnamari Tuominová), 4. Švédsko, 5. Švajčiarsko, 6. Rusko, 7. Čína, 8. Slovensko.

KRASOKORČUĽOVANIE

Ženy: 1. Kim Ju-Na (Kórejská rep.) 228,56, 2. Mao Asadová (Jap.) 205,50, 3. Joannie Rochetteová (Kan.) 202,64, 4. Mirai Nagasuová (USA) 190,15, 5. Miki Andová (Jap.) 188,86, 6. Laura Lepistöová (Fín.) 187,97, 7. Rachael Flattová (USA) 182,49, 8. Akiko Suzukiová (Jap.) 181,44, 9. Aľona Leonovová 172,46, 10. Xenia Makarovová (obe Rus.) 171,91,… 28. Ivana Reitmayerová (SR) 41,94 – nepostúpila z krátkeho programu.

SEVERSKÁ KOMBINÁCIA

Klasické preteky (skok na veľkom mostíku HS-140/beh na 10 km): 1. Bill Demong (USA) 25:32,9 min, 2. Johnny Spillane (USA) +4,0 s, 3. Bernhard Gruber (Rak.) +10,8, 4. Hannu Manninen (Fín.) +33,1, 5. Pavel Churavý (ČR) + 34,0, 6. Petter Tande (Nór.) +38,3, 7. Alessandro Pittin (Tal.) +40,7, 8. Mario Stecher (Rak.) 48,2, 9. Akito Watabe (Jap.), 10. Christoph Bieler (Rak.) obaja +48,8.

PIATOK 26. FEBRUÁRA

ALPSKÉ LYŽOVANIE

Ženy – slalom: 1. Maria Rieschová (Nem.) 1:42,89 min, 2. Marlies Schildová (Rak.) +0,43 s, 3. Šárka Záhrobská (ČR) +1,01, 4. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) +1,33, 5. Sandrine Aubertová (Fr.) +1,57, 6. Tanja Poutiainenová (Fín.) +2,04, 7. Elisabeth Görglová (Rak.) +2,08, 8. Nicole Giusová (Tal.) +2,12, 9. Tina Mazeová (Slovin.) +2,20, 10. Veronika Zuzulová +2,25,… 24. Jana Gantnerová (SR) +4,57.

BIATLON

Muži – štafeta na 4 x 7,5 km: 1. Nórsko (Halvard Hanevold, Tarjei Bö, Emil Hegle Svendsen, Ole Einar Björndalen) 1:21:38,1 h (0 trestných okruhov + 7 dobíjaní), 2. Rakúsko (Simon Eder, Daniel Mesotitsch, Dominik Landertinger, Christoph Sumann) +38,6 s, (1+8), 3. Rusko (Ivan Čerezov, Anton Šipulin, Maxim Čudov, Jevgenij Usťugov) +38,8 (0+4), 4. Švédsko (Fredrik Lindström, Carl Johan Bergman, Mattias Nilsson, Björn Ferry) +1:23,9 (1+10), 5. Nemecko (Simon Schempp, Andreas Birnbacher, Arnd Peiffer, Michael Greis) +1:37,9 (2+7), 6. Francúzsko (Vincent Jay, Vincent Defrasne, Simon Fourcade, Martin Fourcade) +1:38,1 (1+9), 7. Česko (Jaroslav Soukup, Zdeněk Vítek, Roman Dostál, Michal Šlesingr) +2:17,1, 8. Ukrajina (Olexander Bilanenko, Andrij Deryzemľa, Vjačeslav Derkač, Sergej Sednev) +2:47,0 (0+4), 9. Švajčiarsko (Thomas Frei, Matthias Simmen, Benjamin Weger, Simon Hallenbarter) +2:58,7 (0+9), 10. Kanada (Robin Clegg, Marc-Andre Bedard, Brendan Green, Jean Philippe Leguellec) +3:12,6 (0+7),… 15. Slovensko (Miroslav Matiaško, Marek Matiaško, Dušan Šimočko, Pavol Hurajt) +7:16,0 (2+12).

CURLING

Ženy – finále: Kanada – Švédsko 6:7 po predĺžení, zápas o 3. miesto: Čína – Švajčiarsko 12:6 – ukončené predčasne po 8. zmene.

Konečné poradie: 1. Švédsko (Anette Norbergová, Eva Lundová, Cathrine Lindahlová, Anna Le Moinová /Kajsa Bergströmová/), 2. Kanada (Cheryl Bernardová, Susan O’Connorová, Carolyn Darbyshirová, Cori Bartelová /Kristie Moorová/), 3. Čína (Wang Ping-ju, Liu Jin, Jue Sing-šuang, Čou Jan /Liu Ťin-li/), 4. Švajčiarsko (Mirjam Ottová, Carmen Schäferová, Carmen Küngová, Janine Greinerová /Irene Schoriová/), 5. Dánsko, 6. Japosnko, nemecko, Rusko, Veľká Británia, 10. USA.

RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE

Muži – štafety na 5000 m, A-finále: 1. Kanada (Charles Hamelin, Francois Hamelin, Olivier Jean, Francois-Louis Tremblay) 6:44,224 min, 2. Kórejská republika (Kwak Joon-Gy, Lee Ho-Suk, Lee Jung-Su, Sung Si-Bak) 6:44,446, 3. USA (J. R. Celski, Travis Jayner, Jordan Malone, Apolo Anton Ohno) 6:44,498, 4. Čína (Han, Liu, Ma, Song) 6:44,630, 5. Francúzsko (Chataignier, Fauconnet, Masson, Mattei) 6:51,566, B-finále: 1. Veľká Británia (Douglas, Eley, Whelbourne, Worth) 6:50,045 min, 2. Nemecko (Herrmann, Heung, Praus, Seifert) 6:50,119.

Konečné poradie: 1. Kanada (Charles Hamelin, Francois Hamelin, Olivier Jean, Francois-Louis Tremblay), 2. Kórejská republika (Kwak Joon-Gy, Lee Ho-Suk, Lee Jung-Su, Sung Si-Bak), 3. USA (J. R. Celski, Travis Jayner, Jordan Malone, Apolo Anton Ohno), 4. Čína, 5. Francúzsko, 6. Veľká Británia, 7. Nemecko, 8. Taliansko.

Muži – 500 m, A-finále: 1. Charles Hamelin (Kan.) 40,981 s, 2. Sung Si-Bak (Kórejská rep.) 41,340, 3. Francois-Louis Tremblay (Kan.) 46,366, Apolo Anton Ohno (USA) diskvalifikovaný, B-finále: 1. Kwak Joon-Gy (Kórejská rep.) 42,123 s, 2. Tyson Heung (Nem.) 42,307, 3. Jon Eley (V. Brit.) 42,681, 4. Lee Ho-Suk (Kórejská rep.) 49,149.

Konečné poradie: 1. Charles Hamelin (Kan.), 2. Sung Si-Bak (Kórejská rep.), 3. Francois-Louis Tremblay (Kan.), 4. Kwak Joon-Gy (Kórejská rep.), 5. Tyson Heung (Nem.), 6. Jon Eley (V. Brit.), 7. Lee Ho-Suk (Kórejská rep.), 8. Apolo Anton Ohno (USA), 9. Olivier Jean (Kan.), 10. Chan Ťia-ling (Čína).

Ženy – 1000 m, A-finále: 1. Wang Meng (Čína) 1:29,213 min, 2. Katherine Reutterová (USA) 1:29,324, 3. Park Seung-Hi (Kórejská rep.) 1:29,379, 4. Jang Čou (Čína) diskvalifikovaná, B-finále: 1. Čo Ha-Ri (Kórejská rep.) 1:31,932 min, 2. Kalyna Robergeová (Kan.) 1:32,122, 3. Jessica Greggová (Kan.) 1:32,333.

Konečné poradie: 1. Wang Meng (Čína), 2. Katherine Reutterová (USA), 3. Park Seung-Hi (Kórejská rep.), 4. Čo Ha-Ri (Kórejská rep.), 5. Kalyna Robergeová (Kan.), 6. Jessica Greggová (Kan.), 7. Jessica Greggová (Kan.), 8. Jang Čou (Čína), 9. Bernadett Heidumová (Maď.), 10. Sun Lin-Lin (Čína).

SNOUBORDING

Ženy – paralelný obrovský slalom: 1. Nicolien Sauerbreijová (Hol.), 2. Jekaterina Iľuchinová (Rus.), 3. Marion Kreinerová (Rak.), 4. Selina Jörgová (Nem.), 5. Anke Karstensová (Nem.), 6. Ina Meschiková (Rak.), 7. Claudia Rieglerová (Rak.), 8. Amelie Koberová (Nem.), 9. Doris Güntherová (Rak.), 10. Jekaterina Tudegešovová (Rus.).

SOBOTA 27. FEBRUÁRA

ALPSKÉ LYŽOVANIE

Muži – slalom: 1. Giuliano Razzoli (Tal.) 1:39,32 min, 2. Ivica Kostelič (Chorv.) +0,16 s, 3. Andre Myhrer (Švéd.) +0,44, 4. Benjamin Raich (Rak.) +0,49, 5. Marcel Hirscher (Rak.) +0,88, 6. Mitja Valenčič (Slovin.) +1,03, 7. Manfred Moelgg (Tal.) +1,13, 8. Julien Cousineau (Kan.) +1,34, 9. Julien Lizeroux (Fr.) +1,40, 10. Reinfried Herbst (Rak.) +1,46,… 30. Jaroslav Babušiak (SR) +7,54.

BEH NA LYŽIACH

Ženy – 30 km klasickou technikou s hromadným štartom: 1. Justyna Kowalczyková (Poľ.) 1:30:33,7 h, 2. Marit Björgenová (Nór.) +0,3 s, 3. Aino Kaisa Saarinenová (Fín.) +1:05,0 min, 4. Evi Sachenbacherová-Stehelová (Nem.) +1:19,2, 5. Masako Išidová (Jap.) +1:22,8, 6. Charlotte Kallová (Švéd.) +1:23,9, 7. Therese Johaugová (Nór.) +1:27,6, 8. Kristin Störmer Steirová (Nór.) +1:30,7, 9. Anna Olssonová (Švéd.) +2:26,6, 10. Karine Laurentová Philippotová (Fr.) +2:37,7.

BOBY

Muži – štvorboby: 1. USA I (Steven Holcomb, Steve Mesler, Curtis Tomasevicz, Justin Olsen) 3:24,46 min (50,89/50,86/51,19/51,52), 2. Nemecko I (André Lange, Kevin Kuske, Alexander Rödiger, Martin Putze) 3:24,84 (51,14/51,05/51,29/51,36), 3. Kanada I (Lyndon Rush, David Bissett, Lascelles Brown, Chris Le Bihan) 3:24,85 (51,12/51,03/51,24/51,46), 4. Nemecko II (Thomas Florschütz, Ronny Listner, Andreas Barucha, Richard Adjei) 3:25,58 (51,14/51,36/51,45/51,63), 5. Kanada II (Pierre Lueders, Kustin Kripps, Neville Wright, Jesse Lumsden) 3:25,60 (51,27/51,29/51,50/51,54), 6. Švajčiarsko I (Ivo Rüegg, Thomas Lamparter, Cédric Grand, Beat Hefti) 3:25,71 (51,31/51,13/51,70/51,57), 7. Nemecko III (Karl Angerer, Andreas Bredau, Alex Mann, Gregor Bermbach) 3:26,06 (51,18/51,41/51,70/51,77), 8. Rusko III (Jevgenij Popov, Alexej Kirejev, Denis Moisejčenkov, Andrej Jurkov) 3:26,13 (51,49/51,16/51,67/51,81), 9. Rusko I (Dmitrij Abramovič, Roman Orešnikov, Sergej Prudnikov, Dmitrij Stepuškin) 3:26,25 (51,32/51,40/51,78/51,75) a Taliansko I (Simone Bertazzo, Danilo Santarsiero, Samuele Romanini, Mirko Turri) 3:26,25 (51,57/51,38/51,62/51,68),… Slovensko (Milan Jagnešák, Marcel Lopuchovský, Petr Nárovec, Martin Tešovič) súťaž nedokončilo (po prvej figurovalo s časom 55,25 s na poslednom 25. mieste).

CURLING

Muži – finále: Kanada – Nórsko 6:3 – ukončené predčasne v 10. zmene, o 3. miesto: Švédsko – Švajčiarsko 4:5.

Konečné poradie: 1. Kanada (Kevin Martin, John Morris, Marc Kennedy, Ben Hebert /Adam Enright/), 2. Nórsko (Thomas Ulsrud, Torger Nergaard, Christoffer Svä, Haavard Vad Petrersson /Thomas Lövold/), 3. Švajčiarsko (Ralph Stöckli, Jan Hauser, Markus Eggler, Simon Strübin /Toni Müller/), 4. Švédsko (Niklas Edin, Sebastian Kraupp, Fredrik Lindberg, Viktor Kjäll /Oskar Eriksson/), 5. Veľká Británia, 6. Nemecko, 7. Francúzsko, 8. Čína, 9. Dánsko, 10. USA.

RÝCHLOKORČUĽOVANIE

Muži – stíhacie preteky družstiev, finále: Kanada (Mathieu Giroux, Lucas Makowsky, Denny Morrison) 3:41,37 – USA (Chad Hedrick, Jonathan Kuck, Chad Hedrick) 3:41,58, o 3. miesto: Holandsko (Jan Blokhuijsen, Sven Kramer, Mark Tuitert) 3:39,95 (olympijský rekord) – Nórsko (Havard Bokko, Henrik Christiansen, Mikael Flygind Larsen) 3:40,50, o 5. miesto: Kórejská republika (Ha Hong-Sun, Lee Jong-Woo, Lee Seung-Hoon) 3:48,60 – Taliansko (Matteo Anesi, Enrico Fabris, Ermanno Ioriatti) 3:54,39, o 7. miesto: Švédsko (Joel Eriksson, Daniel Friberg, Johan Rojler) 3:46,18 – Japonsko (Šigejuki Dedžima, Hiroki Hirako, Do Šingo) 3:49,11.

Konečné poradie: 1. Kanada, 2. USA, 3. Holandsko, 4. Nórsko, 5. Kórejská republika, 6. Taliansko, 7. Švédsko, 8. Japonsko.

Ženy – stíhacie preteky družstiev, finále: Nemecko (Daniela Anschützová-Thomsová, Stephanie Beckertová, Katrin Mattscherodtová/v rozjazdách Anna Friesingerová) 3:02,82 – Japonsko (Masako Hozumiová, Nao Kodairová, Maki Tabatová) 3:02,84, o 3. miesto: Poľsko (Katarzyna Bachledová-Curusová, Katarzyna Wozniaková, Luiza Zlotkowská) 3:03,73 – USA (Jennifer Rodriguezová, Jilleanne Rookardová, Nancy Swiderová-Pelzová Jr.) 3:05,30, o 5. miesto: Kanada (Kristina Grovesová, Christine Nesbittová, Brittany Schusslerová) 3:01,41 – Holandsko (Diane Valkenburgová, Jorien Voorhuisová, Ireen Wüstová) 3:02,04, o 7. miesto: Rusko (Jekaterina Lobyševová, Jekaterina Šichovová, Alla Šabanonovová) 3:06,47 – Kórejská republika (Lee Ju-Joun, Noh Seon-Jeong, Park Do-Jeong) 3:06,96.

Konečné poradie: 1. Nemecko, 2. Japonsko, 3. Poľsko, 4. USA, 5. Kanada, 6. Holandsko, 7. Rusko, 8. Kórejská republika.

SNOUBORDING

Muži – paralelný obrovský slalom: 1. Jasey Jay Anderson (Kan.), 2. Benjamin Karl (Rak.), 3. Mathieu Bozzetto (Fr.), 4. Stanislav Detkov (Rus.), 5. Simon Schoch (Švajč.), 6. Zan Košir (Slovin.), 7. Chris Klug (USA), 8. Rok Flander (Slovin.), 9. Andreas Prommegger (Rak.), 10. Sylvain Dufour (Fr.).

NEDEĽA 28. FEBRUÁRA

BEH NA LYŽIACH

Muži – 50 km klasickou technikou s hromadným štartom: 1. Petter Northug (Nór.) 2:05:35,5 h, 2. Axel Teichmann (Nem.) +0,3 s, 3. Johan Olsson (Švéd.) +1,0, 4. Tobias Angerer (Nem.) +1,5, 5. Devon Kershaw (Kan.) +1,6, 6. Andrus Veerpalu (Est.) +6,1, 7. Daniel Rickardsson (Švéd.) +9,7, 8. Maxim Vylegžanin (Rus.) +10,9, 9. Anders Södergren (Švéd.) +11,6, 10. Dario Cologna (Švajč.) +12,0,… Martin Bajčičák a Ivan Bátory (obaja SR) nedokončili.

HOKEJ

Muži – finále:

USA – Kanada 2:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 0:0 – 0:1)

Góly: 33. Kesler (Kane), 60. Parise (Langenbrunner, Kane) – 13. Toews (Richards), 28. Perry (Getzlaf, Keith), 68. Crosby (Iginla)

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, strely na bránku: 36:38, rozhodovali: McCreary, O´Halloran (obaja Kan.) – Fonselius (Fín.), Morin (Kan.), 17 748 divákov.

O 3. miesto:

Fínsko – Slovensko 5:3 (1:0, 0:3, 4:0)

Góly: 19. S. Salo, 46. Timonen (Hagman, Miettinen), 47. O. Jokinen (J. Ruutu), 49. O. Jokinen (Pitkänen, Kiprusoff), 60. Filppula (Timonen) – 30. Gáborík (Demitra, Chára), 36. Marián Hossa (Handzuš, Demitra), 39. Demitra (Marián Hossa).

Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:1, strely na bránku: 33:22, rozhodovali: Devorski, Watson (obaja Kan.) – Blümel (ČR), Oskirko (Rus.), 17 322 divákov.

Konečné poradie: 1. Kanada

Brankári: Martin Brodeur (New Jersey Devils), Roberto Luongo (Vancouver Canucks), Marc-André Fleury (Pittsburgh Penguins).

Obrancovia: Dan Boyle (San Jose Sharks), Scott Niedermayer (Anaheim Ducks), Chris Pronger (Philadelphia Flyers), Shea Weber (Nashville Predators), Drew Doughty (Los Angeles Kings), Duncan Keith, Brent Seabrook (obaja Chicago Blackhawks).

Útočníci: Sidney Crosby (Pittsburgh Penguins), Patrice Bergeron (Boston Bruins), Dany Heatley, Joe Thornton, Patrick Marleau (všetci San Jose Sharks), Jarome Iginla (Calgary Flames), Rick Nash (Columbus Blue Jackets), Eric Staal (Carolina Hurricanes), Ryan Getzlaf, Corey Perry (obaja Anaheim Ducks), Brenden Morrow (Dallas Stars), Michael Richards (Philadelphia Flyers), Jonathan Toews (Chicago Blackhawks).

2. USA

Brankári: Ryan Miller (Buffalo Sabres), Jonathan Quick (Los Angeles Kings), Tim Thomas (Boston Bruins).

Obrancovia: Erik Johnson (St. Louis Blues), Jack Johnson (Los Angeles Kings), Tim Gleason (Carolina Hurricanes), Ryan Whitney (Anaheim Ducks), Brooks Orpik (Pittsburgh Penguins), Brian Rafalski (Detroit Red Wings), Ryan Suter (Nashville Predators).

Útočníci: David Backes (St. Louis Blues), Dustin Brown (Los Angeles Kings), Ryan Callahan, Chris Drury (obaja New York Rangers), Patrick Kane (Chicago Blackhawks), Ryan Kesler (Vancouver Canucks), Jamie Langenbrunner (New Jersey Devils), Phil Kessel (Toronto Maple Leafs), Ryan Malone (Tampa Bay Lightning), Zach Parise (New Jersey Devils), Joe Pavelski (San Jose Sharks), Bobby Ryan (Anaheim Ducks), Paul Šťastný (Colorado Avalanche).

3. Fínsko

Brankári: Niklas Bäckström (Minnesota Wild/NHL), Miikka Kiprusoff (Calgary Flames/NHL), Antero Niittymäki (Tampa Bay Lightning/NHL).

Obrancovia: Lasse Kukkonen (Avangard Omsk/KHL), Sami Lepistö (Phoenix Coyotes/NHL), Toni Lydman (Buffalo Sabres/NHL), Janne Niskala (Frölunda/Švéd.), Joni Pitkänen (Carolina Hurricanes/NHL), Sami Salo (Vancouver Canucks/NHL), Kimmo Timonen (Philadelphia Flyers/NHL)

Útočníci: Valtteri Filppula (Detroit Red Wings/NHL), Niklas Hagman (Calgary Flames/NHL), Jarkko Immonen, Niko Kapanen (obaja AK Bars Kazaň/KHL), Olli Jokinen (New York Rangers/NHL), Antti Miettinen, Mikko Koivu (obaja Minnesota Wild/NHL), Saku Koivu, Teemu Selänne (obaja Anaheim Ducks/NHL), Jere Lehtinen (Dallas Stars/NHL), Ville Peltonen (Dinamo Minsk/KHL), Jarkko Ruutu (Ottawa Senators/NHL), Tuomo Ruutu (Carolina Hurricanes/NHL).

4. Slovensko, 5. Švédsko, 6. Rusko, 7. Česko, 8. Švajčiarsko, 9. Bielorusko, 10. Nórsko, 11. Nemecko, 12. Lotyšsko.

SITA

Odporúčané články

Týždenný súhrn dôležitých správ 24.06.2019 Týždenný súhrn dôležitých správ 21.06.2019

Neprehliadnite

Foto: Kiska sa stretol s Beblavým a Trubanom, hovorili o možnostiach spolupráce Šéfka firmy v Poľsku nezavolala záchranku nelegálnemu zamestnancovi, mŕtvolu odviezla do lesa Video: Neďaleko jazera Müritzsee sa zrazili dve stíhačky Eurofighter Video: Šesť zadržaných počas akcie Rokok obvinili z drogovej trestnej činnosti Limity na financovanie politických strán sú podľa Bugára potrebné, ale návrh Danka ešte nevidel Zimné olympijské hry 2026 budú v Taliansku, Miláno uspelo so svojou kandidatúrou Poslanci budú opäť vyberať mená kandidátov na sudcov, v parlamente bude ďalšia voľba

Témy

Viac k osobnosti z článku

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X