Súhrn finalových disciplín - pondelok 15. februára

Didier Defago
Didier Defago Foto: AP Photo/Gero Breloer

VANCOUVER 16. februára (WEBNOVINY) – Súhrn pondelkových finálových disciplín na XXI. zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri:

ALPSKÉ LYŽOVANIE

Muži – zjazd: 1. Didier Defago (Švajč.) 1:54,31 min, 2. Aksel Lund Svindal (Nór.) +0,07 s, 3. Bode Miller (USA) +0,09, 4. Mario Scheiber (Rak.) +0,21, 5. Erik Guay (Kan.) +0,33, 6. Didier Cuche (Švajč.) +0,36, 7. David Poisson (Fr.) +0,51, 8. Marco Büchel (Licht.) +0,53, 9. Klaus Kröll (Rak.) +0,56, 10. Michael Walchhofer (Rak.) +0,57,… 52. Jaroslav Babušiak (SR) +5,68.

BEH NA LYŽIACH

Ženy – 10 km voľnou technikou s intervalovým štartom: 1. Charlotte Kallová (Švéd.) 24:58,4 min, 2. Kristina Šmigunová-Vähiová (Est.) +6,6 s, 3. Marit Björgenová (Nór.) +15,9, 4. Anna Haagová (Švéd.) +20,9, 5. Justyna Kowalczyková (Poľ.) +21,7, 6. Riitta-Liisa Roponenová (Fín.) +25,9, 7. Jevgenia Medvedevová (Rus.) +28,1, 8. Kristin Störmer Steirová (Nór.) +52,1, 9. Valentina Ševčenková (Ukr.) +52,7, 10. Svetlana Malachovová-Šiškinová (Kazach.) +55,5.

Muži – 15 km voľnou technikou s intervalovým štartom: 1. Dario Cologna (Švajč.) 33:36,3 min, 2. Pietro Piller Cottrer (Tal.) +24,6 s, 3. Lukáš Bauer (ČR) +35,7, 4. Marcus Hellner (Švéd.) +37,2, 5. Vincent Vittoz (Fr.) +39,9, 6. Maurice Manificat (Fr.) +51,1, 7. Tobias Angerer (Nem.) +52,2, 8. Ivan Babikov (Kan.) +55,3, 9. Maxim Vylegžanin (Rus.) +55,3, 10. Giorgio di Centa (Tal.) +59,9,… 23. Martin Bajčičák +1:23,0, 40. Ivan Bátory +2:01,8, 54. Michal Malák (všetci SR) +2:46,5.

KRASOKORČUĽOVANIE

Športové dvojice: 1. Šen Sue, Chon-po Čao (Čína) 216,57, 2. Čching Pchang, Ťian Tchong (Čína) 213,31, 3. Aľona Savčenková, Robin Szolkowy (Nem.) 210,60, 4. Juko Kavagutiová, Alexander Smirnov (Rus.) 194,34, 5. Čang Tan, Čang Chao (Čína) 187,11, 6. Jessica Dubeová, Bryce Davison (Kan.) 187,11, 7. Maria Muchortovová, Maxim Trankov (Rus.) 185,79, 8. Tatiana Volosožarová, Stanislav Morozov (Ukr.) 181,78, 9. Anabelle Langloisová, Cody Hay (Kan.) 179,97, 10. Amanda Evorová, Mark Ladwig (USA) 171,92

RÝCHLOKORČUĽOVANIE

Muži – 500 m: 1. Mo Tae-Bum (Kórejská rep.) 69,82 (34,923/34,906), 2. Keiičiro Nagašima (Jap.) 69,98 (35,108/34,876), 3. Džodži Kato (Jap.) 70,01 (34,937/35,076), 4. Lee Kang-Seok (Kórejská rep.) 70,04 (35,053/34,988), 5. Mika Poutala (Fín.) 70,044 (34,863/35,181), 6. Jan Smeekens (Hol.) 70,21 (35,160/35,051), 7. Ju Feng-Tchong (Čína) 70,23 (35,116/35,120), 8. Jamie Gregg 70,26 (35,142/35,126), 9. Jeremy Wotherspoon (obaja Kan.) 70,28 (35,094/35,188), 10. Čang Žong-Čchi (Čína) 70,28 (35,175/35,113)

SNOUBORDING

Muži – snoubordkros: 1. Scott Wescott (USA), 2. Mike Robertson (Kan.), 3. Tony Ramoin (Fr.), 4. Nate Holland (USA), 5. Robert Fagan (Kan.), 6. Lukas Grüner, 7. Mario Fuchs (obaja Rak.), 8. David Speiser (Nem.), 9. Pierre Vaultier (Fr.), 10. Damon Hayler (Austr.).

Pozrite si: Medailová bilancia krajín

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aksel Lund SvindalBode MillerCharlotte KallováDario ColognaDidier CucheDidier DefagoErik GuayIvan BátoryJaroslav BabušiakJustyna KowalczykováLukáš BauerMarit BjörgenováMartin BajčičákMichael WalchhoferMichal MalákPierre Vaultier