Súhrn výsledkov 15. kola Slovnaft extraligy

Bez názvu
Zľava: Peter Bartoš z Košíc a Michal Dzubina a Adam Drgoň z Martina v zápase HC Košice - MHC Martin 15. kola hokejovej Slovnaft extraligy Foto: SITA/Ivan Fleischer

BRATISLAVA 15. októbra (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 15. kola základnej časti najvyššej hokejovej súťaže – Slovnaft extraligy 2010/2011:

MsHK DOXXbet Žilina – HKm Zvolen 6:3 (1:0, 2:3, 3:0)

Góly: 16. M. Kokavec (Palovčík, Dlouhý), 30. M. Kokavec (D. Devečka), 40. Stupka (z tr. strieľania), 42. Horský (D. Devečka, Drevenák), 46. Hreus (V. Nemec), 47. V. Nemec (Krčula, Smotrila) – 27. V. Baláž (Otčenáš, Leskovjanský), 34. V. Baláž (Otčenáš), 36. L. Jurík

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý – P. Stano, Milan Novák, 1084 divákov

Žilina: M. Laco – Milovanovič, J. Dlouhý, D. Devečka, Rúfus, Krčula, Ďurkech, Kolarz, Šeliga – T. Petruška, Palovčík, M. Kokavec – Drevenák, Horský, Smotrila – V. Nemec, Hreus, Stupka – Hájnik, Kubiš, Valášek

Zvolen: Kristín (od 30. min Škrečko) – L. Čierny, Ďaloga, J. Valach, Juraško, Vosátko, Hranáč – Michal Chovan, P. Pucher, Barinka – Kovář, Marek Haščák, Juraj Faith – Marcinek, L. Jurík, Škoda – Leskovjanský, Otčenáš, V. Baláž

Úvodné minúty tabuľkových súperov sa hrali trochu vo vlažnom tempe, bez výraznejších príležitostí. Dramatizácia prišla pri vylúčeniach domácich a hosťujúcich hráčov, keď najmä Zvolenčania nevyužili v 10. min početnú prevahu piatich proti trom. V 16. min prvá domáca formácia založila rýchlu biliardovú akciu. Palovčík prihral Dlouhému, ten Kokavcovi a Žilina viedla 1:0.

Stav stretnutia sa menil v druhej tretine, keď najskôr v 27. min V. Baláž z rovnakej pozície ako Kokavec vyrovnal na 1:1. V 30. min to bol opäť Kokavec, ktorý spomedzi kruhov od modrej čiary delovkou prekonal Kristína, toho následne v bránke vystriedal Škrečko. Stav sa menil o štyri minúty, keď exžilinčan Baláž vyrovnal a o dve minúty Lukáš Jurík po nezištnej prihrávke Škodu spoza bránky dostal Zvolenčanov do vedenia. V záverečnej minúte druhého dejstva v skrumáži pred bránkou hostí fauloval Leskovjanský a nariadené trestné strieľanie Stupka premenil – 3:3.

Žilinčania mali raketový úvod do tretej tretiny. Už v 42. min Horský svojím druhým gólom v drese „vlkov“ prekonal Škrečka. V 46. min strela kapitána Michala Hreusa spoza bránky po nešťastnom teči skončila v sieti hostí – 5:3. Tí sa nestačili spamätať a v ďalšej minúte inkasovali z hokejky Nemca aj šiesty gól a o výsledku bolo rozhodnuté. Žilina si tak po dlhšom čase pripísala na svoje konto víťazstvo nad Zvolenom.

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): „V tomto stretnutí sme chceli nadviazať na výkon zo zápasu v Nitre. Žiaľ, až do prvého gólu sme boli trochu ustráchaní. Druhá tretina bola z našej strany slabšia, súper sa dostal do vedenia. Chcel by som poďakovať hráčom za výkon v tretej tretine. Sme šťastní, že sa nám podarilo získať všetky tri body.“

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): „Do Žiliny sme cestovali s cieľom bodovať. Po dvoch dejstvách sme na to mali. Žiaľ, v tretej tretine sme inkasovali po hrubých individuálnych chybách. Žilina hrala veľmi dobre a za predvedený výkon si zaslúžila zvíťaziť.

HK Nitra – HK Poprad 2:3 po samost. nájazdoch (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 16. M. Štefanka (G. Saliji, Michal Novák), 58. Fabian (Hlavačka, A. Kollár) – 10. P. Svitana (Paločko, Troliga), 25. Jasečko (A. Kroták, Kmiť), rozhodujúci sam. nájazd Nagy

Vylúčení: 6:9 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner – Šefčík, Výleta, 1701 divákov

Nitra: J. Laco – Rais, Ďurák, Fabian, Gabriš, J. Polák, Michal Novák, Peter König, Hlavačka – H. Ručkay, T. Chrenko, M. Slovák – S. Saliji, A. Kollár, M. Kováčik – Spilar, M. Štefanka, G. Saliji – Podstavek, Uhnák, Kmeč

Poprad: Melicherčík – Jasečko, D. Brejčák, J. Kasík, R. Suchý, J. Brejčák, Nádašdi, Kramár, Rapáč – Nagy, Kmiť, A. Kroták – Škovira, Lundberg, Lapšanský – J. Kopecký, Klouda, Mlynarovič – Paločko, Troliga, P. Svitana

Lepšie začali hostia, ktorý pohrozili šancami Nagya a Troligu hneď v úvodných minútach. Prevahu Popradčanov potvrdil v 10. min Svitana, keď jeho strela z pravej strany skončila až v bránke domáceho Jána Laca – 0:1. Nitrania sa do šancí dostávali len sporadicky, ale jednu z nich využil v 16. min Štefanka. Po Novákovej strele sa k puku dostal Garip Saliji, no neulakomil sa na strelu, ale nezištne prihral práve Štefankovi pred prázdnu bránku, ktorý pohodlne vyrovnal.

Druhé dejstvo prinieslo viacero presiloviek najmä na strane domácich, no tí hrali v početnej výhode dosť nevýrazne. V 25. min sa pri presilovej hre piatich proti štyrom presadil popradský obranca Jasečko, keď na jeho strelu od modrej čiary domáci brankár nestačil správne zareagovať.

Tretie dejstvo herne patrilo domácej Nitre, ktorej hráči mali viac z hry a častejšie zamestnávali Melicherčíka.

Tomu bolo horúco v 48. min, keď nebezpečne strieľali Štefanka, Slovák a predovšetkým Kollár, ktorý neusmernil peknú Kováčikovu prihrávku. Krásny hokejový moment prišiel v 50. min. Laco najskôr zmaril nájazd Krotáka, aby následne efektnou rybičkou zlikvidoval aj veľkú šancu Kloudu, ktorý zakončoval do odkrytej bránky. Vyrovnanie prišlo v 58. min. Od modrej čiary napriahol pri presilovke piatich proti trom obranca Fabian a určil stav 2:2 po 60.

minútach.

Rozuzlenie neprinieslo ani päťminútové predlženie, a tak bola Nitra aréna prvýkrát v sezóne dejiskom samostatných nájazdov. V nich sa ako jediný presadil Popradčan Ladislav Nagy a Poprad si z Nitry odviezol dva body.

Rudolf Uličný (tréner Nitry): „Vedeli sme, že Poprad je v „laufe.“ Začali sme kŕčovito, prvé dve tretiny sme sa trápili. V treťom dejstve to už bolo lepšie, viac sme korčuľovali a mali sme i prevahu. Bohužiaľ, v záverečných nájazdoch sme trafili dve žŕdky. Mohli sme získať o bod viac.“

Ján Jaško (tréner Popradu): „Sme radi za dva body. Dnes sme nepodali optimálny výkon. Pridali sme v druhej tretine, no pribrzdení sme boli zbytočnými vylúčeniami. V záverečnej tretine mali Nitrania tlak, podarilo sa im vyrovnať. V samostatných nájazdoch bolo šťastie na našej strane.“

HC’05 Banská Bystrica – HK 36 Skalica 9:2 (2:1, 1:1, 6:0)

Góly: 4. Ján Sýkora (Cebák, M. Hudec), 18. Biro (Cebák, M. Hudec), 39. Ján Sýkora (Paľov), 41. M. Hudec (Ján Sýkora, Cebák), 49. Tománek (Biro, Ján Sýkora), 52. Hvila, 56. Ján Sýkora (Biro, Tománek), 57. Heizer (Bendik, Bambúch), 60. Hvila (Vantroba, Šechný) – 15. Kloz (Tvrdoň), 22. Tvrdoň

Vylúčení: 4:10 na 2 min, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška – Návratek, Orolín, 2020 divákov

Banská Bystrica: Fedor – Cebák, Biro, Kolba, Vantroba, Vizváry, Cunik, Kubka, Bambúch – Tománek, M. Hudec, Ján Sýkora – Rumpel, Šechný, Hvila – A. Bezák, Paľov, Kútny – Vartovník, Heizer, Bendik

Skalica: Lakosil (52. Kotvan) – Gründling, Jass, I. Jankovič, Kloz, Jaborník, Kumstát, Magušin, M. Školiak – Kutálek, R. Školiak, T. Višňovský – Lušňák, Zálešák, Tvrdoň – Šátek, R. Jarolín, Konečný – J. Jurík, J. Prokop, Mikušovič

Vedenie „baranov“ nalákalo divákov na zápas so Skalicou znížením vstupného iba na jedno euro a odzrkadlilo sa to aj v návštevnosti. Domácich však mohli v 89. sekunde zaskočiť Lušňák s Tvrdoňom, svoje šance nepremenili a následne sa postupne ocitli na trestnej lavici. Presilovku o dvoch hráčov Banskobystričania využili, keď po Cebákovej prihrávke tečoval puk do bránky pred Lakosilom Ján Sýkora – 1:0. V 8. min mohol zvýšiť náskok Kútny, ale o minútu neskôr mal vyrovnávajúci gól zasa na hokejke Skaličan J. Jurík. „Záhorákom“ sa podarilo skórovať až v 15. min v početnej výhode, keď od modrej čiary vystrelil Kloz a tečovaný puk skončil za bezmocným Fedorom – 1:1. Domácim sa však v závere prvej tretiny opäť naskytla možnosť presilovky piatich proti trom, tentoraz po Cebákovej prihrávke rozvlnil skalickú sieť tvrdou strelou z pravého kruhu obranca Biro.

Na začiatku druhej tretiny najprv Rumpel neuspel pred hosťujúcim gólmanom a prišiel trest. Tvrdoň sa preštrikoval pred Fedora a v 22. min pretlačil puk za jeho chrbát – 2:2. Banskobystričania boli útočnejší, ale nedokázali premieňať príležitosti. Paľov, Sýkora a Tománek nenašli recept na Lakosila. Skaličanom sa naskytla v druhej polovici štvorminútová presilovka, ale výsledkom bola iba žŕdka T. Višňovského. Po tom, čo „barani“ oslabenie prežili, dokázali v závere druhej tretiny ohroziť Lakosila. Ján Sýkora naskočil v 39. min zo striedačky, dostal sa k voľnému puku pri modrej čiare a svoje minisólo zakončil excelentne gólom do šatne – 3:2.

V tretej tretine domáci doslova zdemolovali Skaličanov, keď im nastrieľali až šesť gólov. Už v 38. sekunde tohto dejstva sa presadil Hudec. V 49. min využili domáci opäť presilovku o dvoch hráčov, keď po Birovej strele doklepol puk do brány Tománek. O tri minúty neskôr sa Hvila vybral na výlet z vlastnej tretiny a nachytal Lakosila „na hruškách“. Toho vzápätí vystriedal Kotvan. Ani ten si však čisté konto neudržal. V 56. min skompletizoval hetrik Ján Sýkora a neskôr sa presadili ešte aj Heizer a Hvila – 9:2. Diváci sa dožadovali desiateho gólu, ale ten napokon hokejisti Banskej Bystrice nestrelili.

Vladimír Országh (asistent trénera Banskej Bystrice): „Nemali sme ideálny vstup do zápasu. V prvej tretine a časť druhej tretiny nám robila Skalica problémy. Chytili sme sa v presilovkách, v ktorých sme boli veľmi efektívni. Definitívne nám pomohol rýchly gól na začiatku tretej tretiny, ktorým sme zlomili odpor súpera a potom sme už jasne dominovali. Vyzdvihnúť musím najmä prvú formáciu na čele s Jánom Sýkorom, ktorý ukázal veľký potenciál do budúcnosti. Držím palce Skalici, aby sa chytila, lebo v prvých dvoch tretinách bola nepríjemným súperom.“

Peter Oremus (tréner Skalice): „Prežívame ťažké chvíle. Možno na nás spadla „deka“, chlapcom sa nič neodráža, nejde im to. V ťažkých chvíľach však musíme zdvihnúť hlavu a ísť ďalej. Pred nami je ešte kopec zápasov. Samozrejme, že si uvedomujeme vysokú prehru, ale veci, ktoré sme spravili v poslednej tretine, sa nemôžu stávať. Predovšetkým proti takému kvalitnému tímu. Ale opakujem, aj v ťažkých chvíľach musí človek zdvihnúť hlavu a ísť ďalej.“

HC Košice – MHC Mountfield 6:1 (1:0, 1:1, 4:0)

Góly: 13. Michel Miklík (Jenčík, S. Gron), 27. Michel Miklík (Vorel), 42. D. Pašek (Martin Frolík, Hričina), 50. D. Pašek (Hričina, Martin Frolík), 53. S. Gron (Michel Miklík), 58. S. Gron (Michel Miklík) – 22. M. Beran (Jabrocký, Uram)

Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Appel (Martin) na 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík – T. Orolin, Gajan, 5588 divákov

Košice: T. Halász – J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, M. Grman, Deyl, Šeda, Slimák – Michel Miklík, S. Gron, Vorel – Tomík, Kristek, P. Bartoš – Marcel Haščák, Jenčík, Andrašovský – Hričina, Martin Frolík, D. Pašek

MHC Mountfield: Dzubina – A. Novotný, L. Matejka, Velebný, I. Ďatelinka, Drgoň, P. Klepáč – Uram, M. Beran, Jabrocký – Appel, I. Rataj, O. Mikula – Themár, Markovič, Galamboš – Murček, M. Gálik, Važan

Prvú vážnejšiu šancu v stretnutí mal v 4. min Pašek, ale v presilovke zblízka našiel len dobre postaveného Dzubinu. Potom to skúšal v dobrej pozícii Hričina, ale martinský brankár sa opäť vyznamenal. V 8. min mieril Andrašovský nad bránku. Hostia prvýkrát ohrozili Halásza v 12. min, ale Matejka trafil len brankára domácich. V oslabení to potom skúšal Beran. Košičania sa ujali vedenia v 13. min v presilovke Michelom Miklíkom – 1:0.

V úvode druhej tretiny mal v presilovke najskôr sľubnú príležitosť Jabrocký, krátko nato Martin aj vyrovnal. Úspešným strelcom bol Beran, ktorý na dvakrát prekonal Halásza – 1:1. Domáci následne pritlačili, ale Tabaček v presilovke o dvoch hráčov nevyužil svoje príležitosti. V 27. min sa však ocitol pred bránkou Miklík a ešte počas presilovky stihol poslať puk ponad Dzubinov betón do bránky – 2:1. Potom to skúšal aj Gron, ale skóre sa mu nepodarilo zvýšiť.

Na začiatku tretej tretiny sa Košičania dostali do prečíslenia dvoch proti jednému a D. Pašek po pohotovom zakončení zvýšil na 3:1. V 45. min sa na košickom ľade objavili vozidlá. Po Appelovom vrazení na mantinel na nich skončil domáci obranca Šeda. Košičania potom nevyužili päťminútovú presilovku, ale v 50. min D. Pašek už pri rovnovážnom stave trafil ľavý kút martinskej bránky – 4:1. Po presilovke potom mohol aspoň znížiť Uram, ale Halász zasiahol reflexívne. V 53. min v oslabení unikol S. Gron a pridal piaty gól. A ten istý hráč v 58. min stanovil skóre aj na konečných 6:1.

Rostislav Čada (tréner Košíc): „Pred zápasom sme mali problémy so zostavou. Dvaja hráči celý týždeň netrénovali, dvaja sa do zostavy vrátili po dlhšom zranení a na začiatku stretnutia to bolo cítiť. Sme spokojní s tým, že sme dali dva góly v presilovej hre, vytvorili sme si veľký tlak, ale nevyužili množstvo šancí. Rozhodol gól, ktorý sme dali v oslabení.“

Július Pénzeš (tréner MHC Mountfield): „Dve tretiny sme s domácimi držali krok. Bolo to vyrovnané, dobre sme korčuľovali a dodržiavali taktické pokyny. V tretej tretine sme spravili veľkú chybu, po ktorej prišiel gól domácich z prečíslenia. Po štvrtom góle to už bolo len o tom, ako tento zápas dohrať a ušetriť sily.“

HC Slovan Bratislava – Dukla Trenčín 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Góly: 16. Hujsa (R. Jendek, Kapuš) – 10. Martin Chovan (Tybor, Ďuriš), 20. Jánoš (L. Ružička), 45. M. Filo (Ďuriš, Tybor)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Brath, Štefik, 2652 divákov

Slovan: Rybár – J. Kováčik, Bohunický, P. Frühauf, Schnabel, Trška, R. Jendek – Hujsa, Kapuš, Demel – Vaic, Lipiansky, Richard Huna – D. Skokan, L. Hudáček, Róbert Huna – Jankovský, Kalináč, M. Sloboda

Trenčín: V. Kováč – Sekeráš, Hruška, Martin Chovan, Bolf, Turoň, S. Tomko – Pardavý, Ölvecký, T. Melichárek – M. Filo, Ďuriš, Tybor – Gašparovič, P. Kopecký, Koložváry – L. Ružička, Jánoš, Paroulek

Už v 1. min videli diváci dve čisté gólové príležitosti – pred každou bránkou po jednej. V Ružinove sa hral rýchly a tvrdý hokej s množstvom šancí. Skóre otvorili v 10. min hostia, keď v závere presilovej hry, v ktorej sa vôbec nedokázali usadiť pred bránkou Slovana, puk nahodený Ďurišom na Rybára skončil po odraze od Chovana v sieti domácich – 0:1. Aj Slovan dokázal využiť presilovku, keď Sekerášovo vylúčenie v 16. min potrestal po Jendekovej strele a teči Kapuša zasunutím do úplne odkrytej bránky Hujsa – 1:1. Do šatní po úvodnom dejstve však odchádzali spokojnejší Trenčania, keď 25 sekúnd pred sirénou opäť šťastným gólom po tom, ako si Rybár neustrážil odraz puku od zadného mantinelu, upravil na 2:1 Jánoš.

V druhej tretine sa obraz hry zmenil, oba tímy veľa korčuľovali a hráči sa tesne strážili. Diváci tak nevideli prakticky žiadnu čistú gólovú šancu.

Skóre sa opäť menilo až v tretej tretine, keď v 45. min Filo vymietol z ľavého kruhu na vhadzovanie pavučinu v opačnom hornom rohu Rybárovej bránky – 1:3. Slovan sa k záverečnému tlaku nedostal a nevyužil ani sedemnásťsekundovú presilovku o dvoch hráčov v 55. min. Ani záverečná minútová power-play už gól nepriniesla.

Pavel Hynek (tréner HC Slovan Bratislava): „Gratulujem hosťom k víťazstvu, bolo zaslúžené. Stretnutie sa nám nevydarilo od začiatku do konca. Nedokázali sme sa dostať do stretnutia, od začiatku sme pôsobili malátne a keď sme chceli zapnúť na vyššie obrátky, nedarilo sa nám. Preskakovali nám puky, vo všetkých faktoroch sme boli horší ako súper. Stále sme boli v zápase, no inkasovali sme lacný gól. Dnešný duel sa nám nevydaril.“

Dušan Gregor (tréner Dukly Trenčín): „Odohrali sme veľmi dobré stretnutie korčuliarsky, disciplinovane a aj v oblasti taktiky. Chlapci to zobrali s nasadením od prvej do poslednej minúty, proti veľmi dobrému súperovi. Vyhrali sme zaslúžene. Ďakujem mužstvu, lebo dnes tie body veľmi potrebovali. Verím, že nás nakopnú k ďalším dobrým výkonom.“

Viac k osobe Ján SýkoraJuraj FaithLadislav NagyMarcel HaščákMichal ChovanMichel MiklíkMilan NovákRichard HunaRóbert Huna