Sulík: Danko chce možno vymeniť rezorty, lebo kradnúť na školstve je fest ťažké

Richard Sulík
Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík. Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 7. augusta (WebNoviny.sk) – Vypovedaním Koaličnej zmluvy možno chce predseda NR SR a SNS Andrej Danko vymeniť ministerstvo školstva za ministerstvo vnútra, „lebo kradnúť na školstve je fest ťažké„.

Na svojom facebookom profile to uviedol predseda najväčšej opozičnej strany SaS Richard Sulík. „Alebo chce len väčší podiel na lupe, keďže všetky politické náklady kradnutia znáša momentálne on,“ dodal šéf SaS.

Ako agentúru SITA informovala Čižmáriková, predseda parlamentu a SNS Andrej Danko vypovedal Koaličnú zmluvu podpísanú 1. septembra 2016 medzi stranami Smer-SD, SNS a Most-Híd. Ako dôvod uvádza absolútnu nevyhnutnosť prenastavenia pravidiel v koalícii, novú úpravu pomerov a vzťahov a stanovenie absolútne nových priorít, ktoré sa budú premietať v rámci procesu zostavenia nového rozpočtu, s cieľom obnovy dôvery medzi koaličnými partnermi, ako aj dôvery verejnosti ku koalícii.

Dobrá sociálno-ekonomická situácia roku 2017 ukazuje, že je nutné sa zamerať na nové výzvy a priority, ktoré je potrebné premietnuť do koaličnej dohody a nového programového vyhlásenia vlády. Keď sa darí ekonomike štátu, musia to pocítiť aj samotní občania,“ uvádza sa vo vyhlásení. SNS zároveň navrhuje bilaterálne, resp. multilaterálne rokovania s vedením Slovenskej národnej strany o možnosti zostavenia novej Koaličnej zmluvy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoRichard Sulík
Firmy a inštitúcie Vláda SR