Sulík pochválil Klusa za jeho rozhodnutie a vyjadril sa aj k novému županovi Drobovi

Sloboda a Solidarita (SaS): Desiaty kongres strany, Richard Sulík
Predseda SaS Richard Sulík. Foto: SITA/Radoslav Maťaš.

BRATISLAVA 25. decembra (WebNoviny.sk) – Poslanec Národnej rady SR za SaS Martin Klus preukázal vysokú mieru politickej kultúry, keď sa vzdal kandidatúry na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja v prospech Jána Luntera. Povedal to v rozhovore pre agentúru SITA líder SaS Richard Sulík.

Prelink.jpg

Na otázku, či by Klusa motivoval k tomu, aby kandidoval za europoslanca uviedol, že „Martin Klus má v Banskej Bystrici dobrú povesť a vie si predstaviť pre neho aj lepšiu pozíciu“. Či mu odporúča kandidovať za primátora Banskej Bystrice však nepotvrdil. „Tomu sa budeme venovať po sviatkoch. Viem si to predstaviť, ale podmienka je, že on to musí chcieť,“ dodal šéf liberálov.

Na adresu nového župana Bratislavského kraja Juraja Drobu uviedol, že pri rozhodovaní o veciach má veľkú mieru autonómie. „My sme si s Jurajom Drobom sadli a bavili sme sa o zásadných veciach, ako sa má župa rozvíjať. Je dôležité, aby mal voľné ruky, aby mu nechodil každú chvíľu do toho niekto rozprávať. Výrazne sa bude venovať infraštruktúre, to je jedna z jeho priorít. Potom stredné školy, ktoré tiež patria pod župy,“ dodal Sulík.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj DrobaMartin KlusRichard Sulík
Firmy a inštitúcie BBSK Banskobystrický samosprávny kraj (VÚC)BSK Bratislavský samosprávny kraj (VÚC)SaS Sloboda a Solidarita