Sulík: Premiér Matovič si proti sebe poštval prakticky všetkých

Igor Matovič, Richard Sulík, OĽaNO, SaS
Premiér Igor Matovič (vľavo) s ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom. Foto: archívne, SITA/Úrad vlády SR.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) nijakým spôsobom nepodporí predčasné voľby. Podporí však rekonštrukciu vlády, pri ktorej musia ísť na stôl všetky mená.

Matovič proti sebe poštval prakticky všetkých

Po stredajšom rokovaní vlády to povedal minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík. Doplnil, že premiér Igor Matovič (OĽaNO) si proti sebe poštval prakticky všetkých – médiá, prezidentku Zuzanu Čaputovú, koaličných partnerov, rôzne združenia aj širokú verejnosť.

„Nemôžeme pred týmto zatvárať oči,” podotkol Sulík. „Musíme si dopriať otvorenú, úprimnú, ale aj kritickú a kultivovanú debatu,” povedal s tým, že sa to týka všetkých ministrov aj premiéra. „Musíme sa seriózne baviť o rekonštrukcii vlády, lebo takto ďalej sa už nedá fungovať,” povedal šéf SaS.

Sulík očakáva náročné a dlhé rokovania

Sulík to chce najprv prediskutovať vo viacerých kruhoch. SaS má opätovne rokovať so stranou Za ľudí. Minister hospodárstva sa chce stretnúť aj s hnutím Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a predsedom hnutia Sme rodina Borisom Kollárom.

Predstaviť si tiež vie stretnutie s poslaneckým klubom OĽaNO. „Tiež je vhodné stretnúť sa s pani prezidentkou a aj inými ‚hráčmi´,” doplnil.

Nemyslí si, že po predčasných voľbách by bolo zloženie Národnej rady SR lepšie. Podľa Sulíka budú rokovania dlhé a náročné, nie je to totiž vec, ktorá sa dá vybaviť za jeden večer. SaS má podľa jeho slov jasné predstavy, ako by minimálne rekonštrukcia vlády mala vyzerať.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičRichard Sulík
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a SolidaritaSme rodina - Boris KollárZa ľudí - Kiskova politická strana