Sulík sa hanbí za odstupné nominanta SaS v košickej teplárni

Sulík
Foto: Ilustračné foto SITA/Michal Svítok

BRATISLAVA 3. februára (WEBNOVINY) – Predseda parlamentu Richard Sulík (SaS) sa hanbí za to, že nominant SaS v košickej teplárni za krátke pôsobenie vo funkcii dostal odstupné 90 tisíc eur. „Skoro som spadol zo stoličky,“ povedal Sulík v parlamente.

Sumu 90 tisíc eur za pár týždňov práce považuje za nehoráznosť. „Budeme v tom konať a pokúsime sa tomu zabrániť,“ zdôraznil šéf parlamentu. Ako pokračoval, výška odstupného však vyplýva z kolektívnej zmluvy, ktorú podpísalo minulé vedenie košickej teplárne na čele s Ladislavom Lazárom (Smer-SD).

Do košickej teplárne, ktorú spravuje Fond národného majetku SR, nastúpil od parlamentných volieb už štvrtý šéf. Košičanovi Jánovi Podhorskému (nominant SDKÚ) a Bratislavčanovi Ivanovi Zichovi (nominant SaS) podľa denníka Korzár za 40-dňové, resp. 4-mesačné pôsobenie pribudlo okrem ich bežného platu vo výške 6 160 až 13 660 eur mesačne na účet vyše 90-tisíc eur ako odstupné.

Ján Podhorský šéfoval košickej teplárni od augusta 2010 do septembra 2010 a Ivan Zich od konca septembra do 31. januára tohto roka.

FICO: Koalícia pripravuje jeden z najväčších lúpežných krokov

„Myslím si, že to urobili úmyselne preto, aby mali ďalší argument na privatizáciu a povedia, že toto by sa v súkromnej firme nikdy nemohlo stať,“ uviedol na dnešnej tlačovej besede predseda strany Smer-SD Robert Fico na margo odstupného nominanta SaS v košickej teplárni. „Pripravujú jeden z najväčších lúpežných krokov aký tu kedy bol a to je privatizácia teplární,“ dodal.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard SulíkRobert Fico
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita