Sulík vyšperkuje svoju kandidátku o dve silné mená

Richard Sulík
Predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík. Foto: SITA/Martin Medňanský

Aktualizované 1. októbra 2019 o 17:00 hod. Na volebnú kandidátku predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka pribudnú podľa informácií portálu WebNoviny.sk dve veľmi silné osobnosti.

Jedným je bývalý elitný vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Pavol Milan, k nemu by sa mala pridať aj riaditeľka Odboru miestnej štátnej správy na ministerstve vnútra a zakladateľka združenia Dobrý úradník Monika Filipová.

P. Milan tri roky vyšetroval najväčší podvod s DPH na Slovensku a verejne rozprával o jeho politickom krytí politikmi Smeru-SD. Zároveň bol poradcom Lucie Nicholsonovej.

M. Filipová ako zamestnankyňa ministerstva vnútra vyzvala už v roku 2017 vtedajšieho ministra Roberta Kaliňáka na odchod z funkcie. Londýnska organizácia Apolitical ju dokonca zaradila do svetového rebríčka 100 najvplyvnejších mladých ľudí vo verejnej správe.

Monika Filipová
Predsedníčka OZ Dobrý úradník Monika Filipová počas podujatia Women in Business. Foto: SITA/Branislav Bibel Monika Filipová

Na kandidátke, ktorú plánuje R. Sulík predložiť na sobotňajšom mimoriadnom sneme strany na schválenie, ale budú figurovať zrejme až na nezvoliteľných miestach vo štvrtej desiatke.

Ak sa však tieto mená potvrdia, Sulík dokáže, že je ešte stále schopný pritiahnuť veľmi silné mená, ktoré presne zapadajú do profilu SaS ako silne protikorupčnej strany

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Monika FilipováPavol MilanRichard Sulík
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita