Sulík želá novej vláde pokoj a vecnosť, podľa Korčoka treba vládnuť inak a zabudnúť na nevraživosť

Richard Sulík, Ivan Korčok
Zľava: Predseda SaS a minister hospodárstva Richard Sulík a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok. Foto: Archívne, SITA/Branislav Bibel

Pokoj, vecnosť a konštruktívnosť si želá aj minister hospodárstva Richard Sulík (SaS), ktorý zároveň dodal, že členovia novej vlády sú poučení a odhodlaní.

Staronový šéf rezortu diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) nevníma štvrtkové menovanie novej vlády ako koniec sebareflexie, ale ako jej začiatok. „Do ďalšieho pôsobenia súčasnej koalície berieme so sebou bremeno v podobe naštrbenej dôvery občanov z predchádzajúceho obdobia. Dôveru nezískame späť automaticky dnešným dňom, ale len tak, že budeme vládnuť inak ako doteraz a robiť to, čo zlepší život na Slovensku,“ priblížil.

Považuje za správne, že vláda sa chce pozerať dopredu a zabudnúť na animozity a nevraživosť. „Musíme si ale pamätať najmä to, ako rýchlo sa nádej ľudí na zmenu k lepšiemu premení na rozčarovanie,” doplnil Korčok. Bez kompromisov to podľa jeho slov nepôjde. Minister zahraničných vecí zároveň poprosil občanov Slovenska, aby dali dnes vymenovanej vláde a koalícii štyroch strán druhú šancu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan KorčokRichard Sulík
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SRMZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SRSaS Sloboda a SolidaritaVláda SR