Sulíka opúšťajú ďalší členovia SaS, hoci on konflikt uzavrel

SaS dá na predvolebnú kampaň takmer 800 tisíc eur
Predvolebná kampaň strany SaS bude stáť maximálne 800-tisíc eur. Ako uviedol šéf volebnej kampane SaS Juraj Miškov, strana pred voľbami v roku 2010 vynaložila na kampaň 528 000 eur. Teraz to bude o niečo viac. Peniaze na kampaň má SaS zo štátneho rozpočtu, ktoré dostáva ako parlamentná strana. Na kampaň využije aj peniaze z členských príspevkov. Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 24. apríla (WEBNOVINY) – Stranu Sloboda a Solidarita (SaS) opustila ďalšia skupinka členov. Zo strany odišli štyria členovia z regiónu Hornej Nitry. Zostal tam jeden.

„Je pravdou, že v apríli vystúpili zo strany traja členovia z prievidzského regiónu a jeden, ktorý mal už niekoľko mesiacov pozastavené členstvo,“ povedala vo štvrtok pre agentúru SITA generálna manažérka SaS Jana Kiššová s tým, že v regióne Prievidze zostal jeden aktívny člen a dvaja ďalší sú v prijímacom procese. SaS má podľa Kiššovej v súčasnosti 164 členov.

Odídenci sa sťažujú na byrokraciu

Štvorica odídencov svoj odchod zdôvodnila v liste, ktorého text má agentúra SITA k dispozícii. V liste spomínajú tri dôvody, pre ktoré sa rozhodli odísť. Podľa nich SaS prestala byť stranou, ktorá tlačí kľúčovú agendu na zmenu kleptokratického Slovenska smerom k prosperite a právnemu štátu.

„Vo výstupoch strany už nedominujú zásadné ekonomické reformy ruka v ruke s očistou polície, prokuratúry a justície. Prevláda rozmanitá zástupná agenda a poslanecký marketing, ktorým odmietame poskytovať v regióne PR,“ napísali v liste. Odídenci tiež kritizujú, že regionálna štruktúra schválená na kongrese 2012 slúži na utlmenie reakcií regiónov na politické a finančné rozhodnutia vedenia.

„Pretrvávajúca byrokracia i všeobecná nedôvera k regiónom nás odradila od organizovania nových aktivít,“ konštatujú. Podľa nich štruktúra strany SaS je výsledkom osobných vzťahov, čo bráni jej ďalšiemu rozvoju i nárastu volebných preferencií. „Vedenie nehľadá spoločné idey s regiónmi a uzatvára sa do seba. Sklamaním je pre nás v tejto súvislosti i obdobie po kongrese 2013,“ napísali. Agentúra SITA sa skontaktovala s jednou z autoriek listu Andreou Filt, ktorá sa však nechcela k situácii vyjadrovať s tým, že ide o internú záležitosť strany.

Vnútorný konflikt mali mať za sebou

Predseda SaS Richard Sulík pred niekoľkými dňami pre agentúru SITA povedal, že SaS má vnútorný konflikt už za sebou, má ho odžitý a už si s tým poradili.

VIAC SA DOČÍTATE TU

.

Zo strany SaS 16. apríla 2013 vystúpilo päť poslancov NR SR a približne 75 členov. Zo SaS odišli poslanci Jozef Kollár, Juraj Miškov, Daniel Krajcer, Martin Chren a Juraj Droba. Všetci zároveň vystúpili z poslaneckého klubu SaS. Následne oznámili, že zakladajú liberálnu platformu Liberálna dohoda, ktorá mala fungovať ako občianske združenie. Piati poslanci potom 25. mája vstúpili do strany Daniela Lipšica NOVA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel KrajcerJana KiššováJozef KollárJuraj DrobaJuraj MiškovMartin ChrenRichard Sulík
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita