Sulíkova SaS obvinila stranu Smer-SD, že v politickom boji využíva utajované informácie

Robert Fico
Premiér a šéf Smeru-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Ivan Kopčáni

BRATISLAVA 18. septembra (WebNoviny.sk) – SaS žiada generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, aby na obdobných princípoch, na ktorých posudzoval pôsobenie strany Kotleba – Ľudová strana naše Slovensko, posúdil aj stranu Smer-SD.

Pôsobenie proti ústavným základom Slovenska

Ako sa uvádza vo vyhlásení predsedníctva strany, ktoré v pondelok poskytlo agentúre SITA, hlásenie sa k totalitným ideológiám a šírenie rasovej nenávisti je pre demokratický vývoj spoločnosti nebezpečné.

Rovnako nebezpečné je však podľa liberálov aj zneužívanie moci, získavanie utajovaných skutočností a ich nasadzovanie do kompromitácie a likvidácie politických oponentov.

„Je to pôsobenie proti ústavným základom Slovenskej republiky, ktorá sa označuje za demokratický a právny štát, za štát, ktorého občania majú právo zakladať politické strany a združovať sa v nich,“ uvádza sa v stanovisku.

Podozrenia umocňujú slová Číža

Predstavitelia strany Smer-SD využívajú podľa SaS utajované informácie z daňovej a zdravotnej dokumentácie v politickom boji voči svojim kritikom. „Keďže jeden z kľúčových aktérov, ktorý preukázateľne s utajovanými informáciami pracuje, je predseda strany a vlády Robert Fico, vrhá to na stranu Smer-SD dôvodné podozrenie, že koná v rozpore so zákonmi Slovenskej republiky,“ uvádza SaS.

Podozrenia liberálov umocňujú aj výroky poslanca Smeru-SD Miroslava Číža, ktoré zazneli v nedeľu 17. septembra v diskusnej relácii televízie TA3 V politike. Poslanec Číž na jednej strane podľa liberálov odsúdil využívanie utajovaných skutočností v politickom zápase, avšak zároveň v tejto súvislosti naznačil, že Smer-SD ich používa len výnimočne, keď sa bráni obdobným útokom svojich oponentov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard SulíkRobert Fico
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a SolidaritaSMER-SD