Sulíkovci by pri eurovale postupovali rovnako ako pred rokom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Juraj Miškov
Juraj Miškov sám z postu ministra hospodárstva neodstúpi. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 10. októbra (WEBNOVINY) – Sloboda a Solidarita by aj dnes podľa podpredsedu strany Juraja Miškova postupovala rovnako pri hlasovaní o eurovale, ktoré bolo pred rokom spojené s vyslovením dôvery vláde. Vtedy sa na hlasovaní nezúčastnili, čo následne znamenalo pád vlády.

Postupovali sme podľa hodnôt a nášho programu, tak ako by každá politická strana mala. Vývoj v eurozóne nám dáva za pravdu, pretože mechanizmy, ktoré navrhujú páni v Bruseli, sú zlé, nedostatočné a nefungujú,“ povedal pre agentúru SITA Miškov.

Podľa neho každú chvíľu možno požiada o pomoc Španielsko, pričom trvalý euroval na jeho sanovanie nebude stačiť. „Naše rozhodnutie nehlasovať za mechanizmus, ktorý je nefunkčný a vytvoril obrovské záväzky pre budúce generácie občanov Slovenska, sa ukazuje ako správne,“ dodal.

Treba sa spýtať Ivety Radičovej, či je spokojná so spojeným hlasovaním

Bývalá premiérka Iveta Radičová počas rozhovoru pr
Foto: SITA

Druhá vec je podľa Miškova samotné spojenie hlasovania o eurovale s vyslovením dôvery vláde. „Ale to je rozhodnutie, ktoré sme neurobili my, ale premiérka Iveta Radičová, preto sa treba na tej adrese opýtať, nakoľko je ona spokojná rok po páde vlády so spojeným hlasovaním,“ povedal.

SaS je v súčasnosti podľa Miškova niekedy v nemom úžase z toho, čo je schopná vymyslieť vláda Smeru-SD, aké ďalšie a ďalšie rany istoty pripravuje pre občanov. „Vláda opatrenia falošne vydáva za reformy, ale nie sú ničím iným ako ožobračovaním, šklbaním národa. Fico to nazýva konsolidácia verejných financií,“ uviedol.

Miškov sa obáva vývoja v roku 2013, keď dôjde podľa neho k výraznému nárastu nezamestnanosti, poklesu ekonomiky a zvyšovaniu cien. Ľudia budú čím ďalej chudobnejší, budú mať menej peňazí.

Juraj Miškov sa obáva veľkej katastrofy

Padla vláda, euroval neschválili
Foto: SITA/Marián Peiger

Toto je vývoj, ktorý je pred nami. Namiesto opatrení, ktoré naštartujú ekonomiku, ako to robia napríklad Holanďania znižovaním dane z príjmu právnických osôb, alebo Švédi, ktorí boli vzorom pre našich socialistov. Tí budú mať nižšiu daň z príjmu právnických osôb ako my na Slovensku. My sme sa vydali opačným smerom. Obávam sa, že sa to skončí veľkou katastrofou,“ konštatoval Miškov.

Pád vlády pred rokom pre euroval bol podľa podpredsedu strany Most-Híd Lászlóa Solymosa zbytočný krok. “Vláda padla pre euroval. Euroval funguje, rozbieha sa. Kvôli tomu povaliť vládu bola neskúsenosť a zbytočný krok. Európa ide jedným smerom a my tam musíme byť. To, čo sa stalo minulý rok, bolo úplne a úplne zbytočné,“ povedal dnes Solymos pre agentúru SITA.

Za euroval a vyslovenie dôvery vláde pred rokom hlasovali všetci prítomní poslanci za SDKÚ-DS, KDH a Most-Híd, Martin Fecko zo skupiny Obyčajní ľudia (OĽ). Poslanci za Smer-SD sa pred hlasovaním prezentovali, ale nehlasovali, čím zabezpečili uznášaniaschopnosť parlamentu.

Proti boli členovia SNS a bývalí členovia tejto strany Anna Belousovová a Rudolf Pučík. Liberáli zo SaS ani traja poslanci z Obyčajných ľudí sa na hlasovaní nezúčastnili.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Anna BelousovováIveta RadičováJuraj MiškovMartin FeckoRudolf Pučík