Sulíkovci by v parlamente chýbali, lídrom opozície je Sieť

SaS
Predstavitelia SaS prišli na predvolebnú kampaň v Žiline neskoro. Foto: SITA/Lukáš Macek

BRATISLAVA 27. júla (WEBNOVINY) – Ak by sa parlamentné voľby konali v prvej polovici júla, víťazom by sa stal Smer-SD so ziskom 35 percent hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Polis Slovakia pre agentúru SITA.

Prieskum robili v dňoch od 12. do 18. júla telefonickou formou na vzorke 1463 respondentov starších ako 18 rokov na území celej SR. Respondentom v prieskume položili otázku „Ak by boli parlamentné voľby tento víkend, ktorú stranu, hnutie alebo koalíciu by ste volili?“

Na druhom mieste skončila Sieť, ktorú podporilo 12,1 percenta respondentov. Koalíciu OĽaNO-NOVA by podporilo 8,9 percenta respondentov a SNS by volili 8,3 percenta opýtaných. Stranu Most-Híd by podporilo 8,1 percenta opýtaných, KDH 7,9 percenta a SMK by svoj hlas dalo 5,1 percenta opýtaných.

Pred bránami parlamentu by ostali SaS (4,5 percenta), KSS (1,9 percenta), ĽS NS (1,9 percenta) a SDKÚ-DS (1,8 percenta). Inej strane by svoj hlas dalo 4,5 percenta opýtaných. Na voľbách by sa podľa prieskumu zúčastnilo 60 percent respondentov, 18 percent bolo nerozhodnutých a nezúčastnilo by sa na nich 22 percent opýtaných.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom