Sulíkovci by v parlamente chýbali, lídrom opozície je Sieť

Richard Sulík
Líder SaS Richard Sulík. Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 17. augusta (WEBNOVINY) – Ak by boli parlamentné voľby začiatkom augusta, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 32,6 percenta respondentov. Druhou najsilnejšou stranou je podľa prieskumu agentúry Phoenix Research online strana Sieť, volilo by ju 12,1 percenta opýtaných.

Do NR SR by s nimi šla i strana KDH so ziskom 8,1 percenta, nasleduje koaličné zoskupenie OĽaNO a NOVA s podporou 7,8 percenta. Do parlamentu by sa dostala tiež SNS so 7,1 percenta, aj strana Most-Híd so ziskom 6,4 percenta.

Pred bránami Národnej rady SR by zostala Strana maďarskej komunity (SMK) so 4,3 percenta, ale aj SaS s 3,9 percenta. Iné strany získali v prieskume približne jedno percento, ide napríklad o ĽS – Naše Slovensko, SDKÚ-DS či KSS.

Voliť by v auguste podľa prieskumu išlo 55,3 percenta opýtaných, 21,2 percenta by voliť nešlo a 23,5 percenta sa nevedelo rozhodnúť. Prieskum tiež ukázal, že 11,3 percenta respondentov nevedelo, ktorú stranu alebo hnutie by vo voľbách podporili.

Agentúra Phoenix Research online prieskum preferencií spravila od 1. do 10. augusta na vzorke 1 067 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania a národnosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom