Sulíkovci majú kandidáta na post podpredsedu parlamentu

Richard Sulík
Predseda strany SaS Richard Sulík vo volebnej centrále po ukončení volieb do Národnej rady SR v roku 2016. Bratislava, 6. marec 2016. Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 18. marca (WebNoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) navrhne za podpredsedníčku parlamentu poslankyňu Luciu Nicholsonovú. SaS je po marcových voľbách najsilnejšou opozičnou stranou. Má preto nárok na obsadenie jedného z podpredsedov parlamentu tak, ako býva obvyklé.

„Uplatňujeme si tento nárok a máme ambíciu predložiť na schválenie za podpredsedníčku NR SR poslankyňu za SaS Luciu Nicholsonovú,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík. Na tom, že podpredsedníčkou parlamentu by za SaS mala byť Lucia Nicholsonová, sa zhodla aj republiková rada strany.

Národná rada SR na ustanovujúcej schôdzi v stredu 23. marca zvolí svojich overovateľov, predsedu a podpredsedov parlamentu, zriadi svoje výbory, zvolí ich predsedov a členov. Predsedu a štyroch podpredsedov parlamentu volia poslanci v tajných voľbách, na zvolenie treba nadpolovičnú väčšinu hlasov všetkých poslancov.

Tajným hlasovaním sa volia aj predsedovia výborov. Predsedom parlamentu by sa mal stať predseda SNS Andrej Danko, podpredsedami NR SR nominanti strán Smer-SD, Most-Híd (Béla Bugár) a Sieť (Radoslav Procházka). Jeden post podpredsedu parlamentu obsadí opozičná kandidátka Lucia Nicholsonová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoAndrej KiskaLucia NicholsonováRichard Sulík
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikySaS Sloboda a Solidarita