Sulíkovci vinia Dankovu SNS, že chaos vo vláde využíva na armádne kšefty

Peter Gajdoš, Andrej Danko
Zľava: Minister obrany Peter Gajdoš s predsedom SNS a šéfom parlamentu Andrejom Dankom. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský.

BRATISLAVA 13. marca (WebNoviny.sk) – Slovenská národná strana (SNS) využíva podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) chaos vo vláde na armádne kšefty.

„Slovenská národná strana v rezorte obrany má tak ako v minulosti len jediný cieľ, a ten vytláča všetky ostatné, vrátane bezpečnostných záujmov Slovenska. Sú ním kšefty a provízie,“ napísali to v stanovisku predstavitelia strany SaS a členovia brannobezpečnostného výboru Ľubomír Galko a Milan Laurenčík. Agentúru SITA informovala hovorkyňa liberálov Katarína Svrčeková.

„Iba v tomto kontexte sa dá chápať terajšie zrušenie medzinárodného tendra na radary po troch rokoch od jeho vyhlásenia. Vzdušný priestor nad Slovenskom zostane tak naďalej monitorovaný zastaralou ruskou technikou, ktorá nezodpovedá požiadavkám 21. storočia. Je príznačné, že škandály a chaos, ktoré otriasajú vládou, využíva SNS na presadzovanie svojich bezohľadných ekonomických záujmov v rezorte obrany a niet tej sily v koalícii, ktorá by v tom Andrejovi Dankovi a spol. zabránila,“ uvádza ďalej v stanovisku podpredseda SaS Ľubomír Galko.

Poslanci budú žiadať na najbližšom zasadnutí výboru ministra obrany Petra Gajdoša o vysvetlenie príčin zrušenia tendra, ako aj správu o technických spôsobilostiach slovenských ozbrojených síl pri ochrane slovenského vzdušného priestoru.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoKatarína SvrčekováĽubomír GalkoMilan LaurenčíkPeter Gajdoš
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SROzbrojené sily Slovenskej republikySaS Sloboda a SolidaritaSNS Slovenská národná strana