Sulíkovci vyrazia za voličmi na zelenom kamióne

SAS_kamion

BRATISLAVA 5. apríla (WEBNOVINY) – Týždeň po Veľkej noci odštartuje svoju predvolebnú kampaň v regiónoch strana Sloboda a solidarita. O svojom volebnom programe bude presviedčať Slovákov od 13. apríla do 11. júna. „Plánujeme stráviť 44 dní medzi ľuďmi v regiónoch, plánujeme navštíviť viac než 500 obcí a miest na Slovensku,“ uviedol podpredseda SaS Juraj Miškov. Sulíkovci sa vyberú za voličmi na zelenom kamióne, ktorý vraj dokážu premeniť na mítingový stánok za pätnásť minút.

Na predvolebné turné vyštartujú po krajine „v smere hodinových ručičiek“. Vyrazia zo severu, obídu stredné Slovensko, severné Slovensko, pokračovať budú mítingami na východe krajiny a južnou trasou sa vrátia do Bratislavy. „Chceli by sme využiť päť pracovných dní zo siedmich v týždni, pravdepodobne utorok až sobotu. Nedeľu a pondelok si doprajeme na nejakú rekonvalescenciu,“ povedal Miškov. Sériu stretnutí s občanmi SaS oficiálne uzavrie 9. júna akciou pred bratislavským Prezidentským palácom.

Ako uviedol Miškov, záverečnú akciu pravdepodobne spoja s odovzdaním petičných hárkov k referendu prezidentovi SR Ivanovi Gašparovičovi. SaS chce, aby občania v referende odpovedali na šesť otázok. Patrí k nim zrušenie koncesionárskych poplatkov, obmedzenie poslaneckej imunity, zníženie počtu poslancov zo 150 na 100, stanovenie maximálnej ceny vládnych limuzín na 40 000 eur, voľby cez internet a zmena v tlačovom zákone.

O kreslá v Národnej rade SR sa bude 12. júna v parlamentných voľbách uchádzať 18 politických subjektov.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj MiškovRichard Sulík