Superskupina Atoms For Peace zverejnila nový klip

Yorke
Thom Yorke z Atoms for Peace ukázal spoločne s ostatnými hudobníkmi, ako má vyzerať dokonalý koncert bez hitov s výborným zvukom. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 18. októbra (WEBNOVINY) – Superskupina Atoms For Peace zverejnila videoklip k piesni Before Your Very Eyes.

Animované video znázorňuje púšť, z ktorej vychádza tvár speváka Thoma Yorka a postupne aj rôzne budovy.

O réžiu sa postaral Andrew Thomas Huang. Skladba pochádza z debutového a zatiaľ jediného albumu Amok, ktorý formácia vydala tento rok vo februári.

Medzinárodnú formáciu Atoms For Peace tvoria okrem lídra Radiohead Thoma Yorka aj basgitarista Red Hot Chili Peppers Michal „Flea“ Balzary, producent Nigel Godrich, bubeník Joey Waronker a brazílsky perkusionista Mauro Refosco.

Názov kapely pochádza zo slávneho prejavu amerického prezidenta Dwighta D. Eisenhowera z roku 1953 a tiež zo skladby pochádzajúcej z Yorkovho debutového albumu The Eraser (2006). Superskupina spolu po prvý raz vystúpila 2. októbra 2009 v Los Angeles.

V apríli 2010 absolvovala krátke turné po Spojených štátoch amerických. Hudobníci na ňom hrávali piesne z Yorkovho sólového albumu, raritné veci od Radiohead ako Super Collider či Paperbag Writer a tiež úplne nové skladby. Neskôr sa kapela predstavila na americkom festivale Coachella a na japonskom podujatí Fuji Rock. Slovenskí fanúšikovia a fanúšičky ich mohli vidieť na festivale Bažant Pohoda 2013.

Video: Atoms For Peace – Before Your Very Eyes

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Red Hot Chili Peppers