Šupler chce byť v Rusku trénerom roka

Július Šupler
Foto: Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič

MOSKVA 4. augusta (WEBNOVINY) – Hokejový tréner Július Šupler si v sobotu v rámci ankety Zlatý puk prevezme v Bratislave už tretie ocenenie pre najlepšieho slovenského kormidelníka roka.

Potvrdil to počas videokonferencie v rámci relácie „Čas hokeja“ na portáli Sovsport.ru, ktorej prepis sa objavil na stránke CSKA Moskva.

Chystám sa do Bratislavy na slávnostné vyhodnotenie slovenskej hokejovej sezóny. Doma ma ocenili ako trénera roka, už tretíkrát. Ešte trikrát som bol trénerom roka v Československu. teraz chcem dosiahnuť takéto ocenenie aj v Rusku. S CSKA,“ skonštatoval 60-ročný odborník, ktorý bol prvým trénerom slovenskej reprezentácie a priviedol ju expresne rýchlo zo suterénu C-divízie MS až medzi elitu.

Šupler si však už jeden sen v Moskve splnil dávnejšie, keď navštívil mauzóleum V. I. Lenina. „Keď som tu bol ešte s Dinamom Riga, rozhodol som sa splniť si túžbu a navštíviť mauzóleum na Červenom námestí. Vzal som zo sebou dvojicu Kanaďanov z môjho tímu Matta Ellisona a Marka Hartigana. Prišli sme pred mauzóleum a tam bol veľký rad. Musel som siahnuť hlboko do vrecka, aby sme sa dostali dopredu. Milicionárovi som dal 600 rubľov za každého. Prišiel som k Leninovi a hlboko som sa poklonil. Pokúšal som sa svojim hráčom vysvetliť, kto to bol, ale nepochopili…,“ opisoval zaujímavý zážitok Šupler.

Na priamu otázku, či je komunista, Šupler odpovedal: „Na toto vždy odpovedám: Do červeného som nedozrel. A komunistom som sa nestal kvôli otcovi. On bol členom strany. No zlomil si nohu a tri mesiace ležal. No zo straníckych súdruhov ho nik neprišiel navštíviť, ani sa nezaujímal o jeho zdravie. Rozčarovaný vyhodil svoj stranícky preukaz. A naša rodina začala mať problémy. Bola to taká doba…“

Dá šancu „červenoarmejcom“

Tréner Július Šupler chce dávať na svojom novom pôsobisku v tíme KHL CSKA Moskva čo najviac šancí mladým hokejistom a dvere do jeho tímu bude mať otvorené každý hráč z juniorského družstva „červenoarmejcov“, pôsobiaceho v MHL. Informoval o tom denník Sovietskij Sport.
Július Šupler
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

„Chcem pomôcť perspektívnym hráčom, aby v CSKA hokejovo vyrástli. Mládežnícka liaheň je tu výborná. Všetci hráči sa chcú zdokonaľovať. Aj v našej zálohe máme nie 2 či 3, ale 10 až 12 perspektívnych hráčov, ktorí môžu vyrásť na majstrovskú úroveň. Budem dávať šancu chlapcom z nášho juniorského tímu „Krasnaja armija“. Dostanú príležitosť v prvom tíme a góly strelené v KHL sa pre nich stanú skutočnosťou. Videl som už mnohých z nich. Môžem spomenúť Guseva, či Kučerova. Sú to veľmi nádejní hráči. No netreba nič urýchľovať, to sa môže vypomstiť,“ poznamenal Šupler.

Mladí hráči môžu navyše fungovať aj ako možnosti kombinovať zostavu CSKA. „Potrebujeme sa posilniť, no naše možnosti sú ohraničené nielen rozpočtom, ale aj počtom legionárov. Všetkých päť miest pre hráčov zo zahraničia už máme zaplnených. No potrebujeme hľadať ďalšie možnosti. Každý z nováčikov absolvoval dlhý rozhovor s generálnym manažérom Sergejom Nemčinovom. No najaktívnejším členom vedenia klubu pri výbere nových hráčov bol prezident Viačeslav Fetisov. Tento človek ma neustále udivoval. Počas celého leta mi každý deň telefonoval na tému kompletizácie nášho kádra. Je to muž na svojom mieste,“ dodal Július Šupler.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Július ŠuplerViačeslav Fetisov
Firmy a inštitúcie CSKA Moskva