Súťaž START FIT už onedlho predstaví víťaza

Bez názvu
Foto: START FIT

BRATISLAVA 14. mája (WBN/PR) – Viac ako 40 inovatívnych start-up projektov prihlásili študenti, podnikatelia a výskumníci do súťaže START FIT, ktorú realizuje Fond inovácií a technológií, a.s. (FIT). Do finále, ktoré prebieha od 12. do 17. mája, bolo vybraných 8 projektov z odvetví Technology, Media and Telecommunications (TMT), ale aj ekológie. Víťaz, ktorý bude vyhlásený už tento piatok, získa priamu finančnú výhru vo výške 3 000 eur a hlavne možnosť financovania svojho projektu zo strany FIT.

Súťaž START FIT vzbudila mimoriadny záujem. Rozsah prihlásených projektov, ako aj ich inovatívne zameranie, nás príjemne prekvapilo. Do súťaže sa zapojila pestrá vzorka záujemcov od študentov, výskumníkov, až po majiteľov firiem z celého Slovenska. Tieto dni súťažiaci rozvíjajú svoje projekty pod mentorským dohľadom odborníkov z viacerých oblastí a už v piatok vyhlásime víťaza,“ hovorí podpredseda predstavenstva FIT Rastislav Roško. „Súťaž START FIT je jednou z našich aktivít v oblasti Technology, Media and Telecommunications, v rámci ktorých budeme v najbližších rokoch realizovať investície vo výške 4,2 milióna eur,“ dodal Roško.

Investičná komisia na čele s investičným manažérom vybrali za pomoci mentorov 8 finálových start-up projektov z celkovo 40 prihlásených. Spomedzi progresívnych start-up projektov zaujalo napríklad bezposádkové lietadlo či projekt inteligentných optických senzorických sietí. Vo finále je tiež niekoľko inovatívnych mobilných aplikácií, ale aj environmentálne zameraný projekt ekologických čističiek odpadových vôd.

Finalisti, z ktorých najmladší súťažiaci má len 20 rokov, budú prezentovať svoje projekty v konečnej podobe pred odbornou porotou v posledný deň finálového týždňa (17. mája).

Víťaz získa finančnú výhru vo výške 3 000 eur a možnosť rokovať o investícii na ďalšiu realizáciu projektu a jeho uvedenie do praxe. Z možnosti rokovať o investičnej podpore projektov nie sú vylúčení ani ostatní finalisti či prihlásení súťažiaci, ak bude obojstranný záujem o investíciu a ich projekty budú spĺňať požiadavky investora.

FIT založila Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania (NARMSP) prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Fond fondov, s. r. o. Cieľom FIT je aktívne podporiť malých a stredných podnikateľov v odvetví TMT a prispieť tak k podpore rastu zamestnanosti ako jednej z hlavných priorít vlády SR.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom