Súťaž ku Dňu otcov s akčným hrdinom Rambom

Rambo_sutaz.jpg
Foto: Bontonfilm

Keďže každý otec je tak trochu hrdina, pri príležitosti sviatku všetkých otcov vám prinášame súťaž s legendárnym Rambom, ktorý sa naposledy predstavil v piatom pokračovaní obľúbenej akčnej série. Filmom s názvom Rambo: Posledná krv sa uzatvára takmer štyridsať rokov dlhý príbeh kultovej postavy. Po neľútostných bojoch v džungli a púšti sa dej zavŕši tam, kde sa v snímke Prvá krv začal. Doma v Amerike. Nakoniec ho aj tu doženie minulosť. Rambo bude nútený oprášiť svoje schopnosti a vydať sa na cestu krvavej pomsty.

John Rambo sa konečne vrátil domov. Usadil sa na ranči v Arizone a démonov zo svojej zabijackej minulosti sa snaží vyhnať pokojným životom kovboja v americkom zapadákove. Nájde si aj niekoľko ľudí, ktorých má rád a na ktorých mu záleží. Má šancu dosiahnuť vnútorný pokoj. A práve obyčajný pocit, že má konečne pre čo žiť, ho neľútostne vráti tam, odkiaľ sa snaží utiecť. Do sveta zabíjania. Dcéra jeho dávneho priateľa totiž nedbá na výstrahy a vydá sa za hranice do Mexika, kde ju unesie miestna mafia. Únosy dievčat na nútenú prostitúciu robia zločinci v Mexiku bežne, v tomto prípade však majú obrovskú smolu. „Ide k vám smrť a neexistuje nič na svete, čo by vám pomohlo zastaviť ju,“ hovorí John Rambo pokojne a s rozmyslom smerom ku gangu mexického drogového kartelu. Každý, kto o Rambovi niekedy počul, vie, že nie je dôvod neveriť mu. Boh pozná zľutovanie, John nie.

Prvýkrát s krátkymi vlasmi, prvýkrát bez čelenky, prvýkrát u seba doma, prvýkrát unavený. Zato stále s lukom a ikonickým nožom. Kruh sa uzatvára. John Wick a ďalší zabijaci dneška sú síce elegantní a cool. Ale toto je Rambo, ktorý aj na zemi dokáže rozpútať peklo.

Atmosféra, boj s vlastnou minulosťou a dôraz na samotnú postavu sľubujú skutočne dôstojnú rozlúčku s filmovou sériou a postavou, ktorá sa stala skoro synonymom žánru akčného filmu. Vďaka vykresleniu zlomeného zabijaka, ktorý stratil svoju silu, sa viacero ľudí nebojí porovnávať posledného Ramba s nadšene prijatým Loganom. Logická otázka teda znie: Zostane John Rambo nažive aj potom, ako bude preliata posledná krv?

Zapojte sa do súťaže o:

  • 3 x iTunes voucher na zakúpenie filmu Rambo: Posledná krv
  • 1 x Pánsky kozmetický balíček značky Dermacol

Stačí, ak správne odpoviete na súťažnú otázku.

Súťaž bola ukončená 23:59:59 28.06.2020. Môžete stále skúsiť štastie v iných súťažiach na Webnoviny.sk

Víťaz(mi) tejto súťaže sú:

Marián Štefančík, Bardejov
Peter Šálka, Topoľčany
Štefan Žubretovský, Banská Bystrica
Michal Selka, Nová Dedina

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom