Súťaž o vstupenky na Bakchantky na doskách SND

Snd_640x420_bakchantky 1.jpg
Foto: SND

Hoci ide o antickú drámu, divák si v nej nájde prvky viac ako aktuálne pre dnešnú dobu. Je zrejmé, že ľudstvo napriek toku rokov je stále nepoučiteľné.

V Bakchantkách ide o súmrak istej fázy civilizácie, hra je aj o tom, že v každej spoločnosti prichádza ku krízam, že ani demokracia nie je zárukou, že všetko bude dokonalé a navždy. Obyčajné ľudské vlastnosti dokážu zaviesť aj silné spoločenstvá do slepých uličiek. Je to stále to isté – túžba po moci, sváry. Každý by chcel byť vplyvným bohom, ale ruka v ruke s tým ide narcizmus, smilstvo, obžerstvo, opilstvo, ctibažnosť, krutosť, zvrátenosť… Ľudia sa skrátka väčšinou nevmestia do kože. Euripides hľadá príčiny tragédie a nastavuje zrkadlo. Odráža sa v ňom dávna doba aj súčasná bezradnosť ľudstva.

Ak ste ešte túto hru nevideli, príďte, neváhajte a posúďte sami, či sa od čias Euripida niečo zmenilo.

Euripidovu hru Bakchantky režijne naštudoval Rastislav Ballek s veľkým tímom. Dramaturgom je Miro Dacho, masky a objekty vytvoril Ivan Martinka, scénu a objekty Markéta Plachá, kostýmy Katarína Holková, ktorá za ne získala aj ocenenie Dosky 2019, hudbu zložil Marián Lejava, pohybovú spoluprácu má Petra Fornayová. Hrajú Dušan Jamrich, Štefan Bučko, Anna Javorková, Daniel Fischer, Milan Ondrík, Dominika Kavaschová a ďalší.

Vstupenky na toto predstaveniesi môžete kúpiť tu. Alebo sa zapojte do súťaže o 2 vstupenky k inscenácii Bakchantky, ktorá sa bude konať 1.2.2020 o 19.00 hod. v štúdiu Činohry SND.

Stačí, ak správne odpoviete na súťažnú otázku.

Súťaž bola ukončená 12:00:00 30.01.2020. Môžete stále skúsiť štastie v iných súťažiach na Webnoviny.sk

Víťaz(mi) tejto súťaže sú:

Katarína Šimlaštíková, Bratislava

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom