Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Praha adam plachetka katerina knezikova_galerie 980.jpg
Foto: Slovenská filharmónia
7. 01. 2019 9:00 od Webnoviny.skSITA Diskusia

Súťaž o vstupenky na koncert Slovenskej filharmónie

Na prvej januárovej symfonicko-vokálnej dvojici koncertov sa po boku našich telies – Slovenskej filharmónie a Slovenského filharmonického zboru (hosťujúci zbormajster Jaroslav Brych) – predstavia traja vokálni sólisti – vynikajúca česká sopranistka Kateřina Kněžíková, vo svete stále žiadanejší basbarytonista Adam Plachetka, sólista Viedenskej štátnej opery, a popredný slovenský tenorista Ľudovít Ludha, sólista Opery SND. Na programe zaznie Dvořákova kantáta pre sóla, zbor a orchester Svatební košile na text rovnomennej balady Karla Jaromíra Erbena zo zbierky Kytice v naštudovaní stáleho hosťujúceho dirigenta SF Rastislava Štúra. Vo štvrtok a piatok 17. a 18. januára 2019.

Januárové koncerty budú patriť  dvom českým géniom – skladateľovi Antonínovi Dvořákovi a básnikovi Karlovi Jaromírovi Erbenovi. Kantátu pre sóla, zbor a orchester, op. 69 Svatební košile  na text rovnomennej balady Karla Jaromíra Erbena zo zbierky Kytice komponoval Antonín Dvořák na objednávku  hudobného festivalu v Birminghame. Vydaná bola vydavateľstvom Novello roku 1885. Pred uvedením v Anglicku (1885)  dielo zaznelo dvakrát v Plzni. Po úspešnej anglickej premiére  pod taktovkou Antonína Dvořáka  bolo  uvedené v mnohých ďalších mestách – Milwaukee,  Edinburgh,  Londýn, v Glasgowe, Boston…

Vyhrajte po 2 vstupenky na koncert 17. januára alebo 18. januára. Stačí, ak správne odpoviete na súťažnú otázku.

Súťaž je ukončená od 23:59:59 13.01.2019. Môžete stále skúsiť štastie v iných súťažiach na našich stránkach iné súťaže na našej stránke
Víťaz(mi) tejto súťaže sú:
Alexandra Mikusova, Bratislava
Marek Zahradník, Stupava

Odporúčame

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.