Súťaž o vstupenky na symfonický koncert Slovenskej filharmónie

20200921 jozef elias foto © alexander trizuljak 4842.jpg
Foto: SF

Slovenská filharmónia odohrá v nasledujúcich týždňoch dva nové večerné symfonické programy o 19.00 h a verejné generálky o 10.00 h.

Prvý z nich vo štvrtok 24. septembra  v naštudovaní Daniela Raiskina, nastupujúceho šéfdirigenta Slovenskej filharmónie.

Koncert otvorí Koncertná skladba v uhorskom štýle Jána Levoslava Bellu, ktorá vznikla v Sibini v roku 1893 a patrí k vrcholom skladateľovho  orchestrálneho diela. Slovenská filharmónia s Danielom Raiskinom ju spolu s ďalšími dielami skladateľa nahrajú počas novej koncertnej sezóny ako svoje nové propagačné CD. Skladba patrí do edície diel Jána Levoslava Bellu,  ktorého kompletné vydanie pripravuje v tomto období Hudobné centrum. Ako sólista sa na štvrtkovom koncerte predstaví  1. klarinetista orchestra Slovenská filharmónia Jozef Eliáš. V interpretácii mladého talentovaného umelca zaznie Koncert pre klarinet č. 1 f mol op. 73 Carla Mariu von Webera, ktorý  je jedným z najčastejšie uvádzaných diel pre klarinet a orchester. Je prvým z dvoch  koncertov pre tento nástroj, ktoré vznikli v krátkom časovom rozmedzí na objednávku kráľa Maximiliána II. Premiéra  zaznela v Mníchove  v  roku 1811, o rok neskôr v Berlíne. Na záver koncertu je na programe obľúbená  Symfónia č. 4 f mol Piotra Iľjiča Čajkovského v autentickom naštudovaní Daniela Raiskina, rodáka zo St. Peterburgu.

Zapojte sa do súťaže o 2×2 vstupenky na symfonický koncert , ktorý sa uskutoční vo štvrtok 24.septembra o 19:00 h v Slovenskej Filharmónii. Stačí, ak správne odpoviete na súťažnú otázku.

Súťaž bola ukončená 12:00:00 23.09.2020. Môžete stále skúsiť štastie v iných súťažiach na Webnoviny.sk

Víťaz(mi) tejto súťaže sú:

Jarmila Čeledová, Bratislava
Júlia Tóthová, Bratislava

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom