Súťaž s filmom Frozen : Ľadové kráľovstvo 2

Sutaz froz_1080x1080.jpg
Foto: Saturn Entertainment

Film Ľadové kráľovstvo z roku 2013 si získalo srdcia nielen miliónov detí, o čom svedčí titul najlepšie zarábajúceho animovaného filmu na svete. Jeho hodnoty a kvality ocenila aj filmová Akadémia, ktorá mu udelila Cenu Oscar v kategórii Najlepší animovaný film a Najlepšia originálna pieseň. Tvorcovia si však po tomto úspechu položili otázku: Aké pokračovanie má tento príbeh?

1 2.jpg
Foto: Saturn Entertainment

Elsa má plné ruky práce so správou svojho kráľovstva. Je rada, že ako vládkyňu ju akceptujú a snaží sa byť dobrou panovníčkou. Avšak stále popri všetkých svetských problémoch rozmýšľa, prečo sa narodila s magickými schopnosťami. Veľká otázka ju privedie na cestu odhalenia pravdy o minulosti.

Trailer k filmu Ľadové kráľovstvo 2

Počas nebezpečného dobrodružstva ďaleko od domova ju budú sprevádzať Anna, Kristoff, Olaf a Sven. Elsa sa však bude vďaka tajomného volaniu čoraz viac ponárať do záhadného sveta až na hranicu svojich síl, kde bude riskovať, že stratí všetko. Nakoniec sa z otázky o význame jej nadprirodzených schopností stane otázka, či sú vôbec dostatočné.

2 2.jpg
Foto: Saturn Entertainment

Pred Elsinou cestou do neznáma podnikli podobnú cestu aj režiséri prvého filmu Ľadové kráľovstvo Chris Buck a Jennifer Lee.

„Uvedomili sme si, že sú v nás nezodpovedané otázky,” rozpráva Jennifer Lee, „Zaujímali sme sa o to, čo Anna spraví, keď sa jej podarí získať všetko, čo kedy chcela. Vo vzduchu podľa nás ešte visel otáznik ohľadom jej rodičov a toho, kam mala namierené ich loď, než sa potopila. A tá najväčšia otázka: Prečo sa Elsa narodila s magickými schopnosťami?”

Ako dodáva Chris Buck, Elsa a Anna v pokračovaní Ľadového kráľovstva ako keby zmaturovali, ich životy sa dávajú dokopy a teraz musia zistiť, kým vlastne sú.

Režisérka Lee ešte dodáva, že „ak bolo Ľadové kráľovstvo šťastný koniec príbehu, Ľadové kráľovstvo 2 je deň po šťastnom konci príbehu. Život sa stavia do cesty. Komplikuje to. Je to o tom, ako sa naučiť bojovať za svoje miesto vo svete, robiť to, čo je správne, spolu so všetkými dospeláckymi činnosťami. Je tu stále zábava a humor, no je to hlboko emotívny príbeh o hľadaní toho, kým sa máme stať.”

Premiéra

Film Ľadové kráľovstvo 2 bude mať v slovenských kinách premiéru 21. novembra 2019. Informácie pochádzajú zo Saturn Entertainment a zo stránky imdb.com.

Zapojte sa do súťaže o 1x filmový balíček obsahujúci 1x látkový ruksak, 1x tričko s dlhým rukávom pre deti 1x zápisník. Stačí, ak správne odpoviete na súťažnú otázku.

Súťaž bola ukončená 12:00:00 20.11.2019. Môžete stále skúsiť štastie v iných súťažiach na Webnoviny.sk

Víťaz(mi) tejto súťaže sú:

Ľudmila Peštová, Vinné

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom