Súťaž s filmom Joker

Joker_sutaz_2_vtupenky.jpg
Foto: Continental film

Do slovenských kín vstúpil film Joker, sprevádzaný ohlasmi zo svetových festivalov i predpremiérových uvedení. Príbeh originálnym a filmársky precíznym spôsobom zobrazuje, ako sa z citlivého človeka s túžbou po šťastnom živote môže stať jeden z najobávanejších zločincov. Takým Joker v rámci komiksového, ale aj filmového sveta, rozhodne je. Diváci a diváčky sa môžu v týchto dňoch v kinách dozvedieť, akou cestou si prešiel, než svoj status získal.

Gotham je miesto, ktorého systém sa rozpadá. Nemyslí na chudobných, je plný odcudzenia a ľudia v jeho špinavých uliciach akoby už zabudli, že by sa vôbec mali usilovať o šťastie. Arthur Fleck je iný. Žije so svojou krehkou starnúcou matkou a ako komik sa snaží ľuďom prinášať na tváre úsmev. Neúspešne… Na dennej báze sa dostáva do stretu s realitou, ktorá je krutá nielen voči osobám tak citlivým, ako je on. On, ktorý sa má už onedlho stať Jokerom, obávaným zločincom, pre ktorého má humor celkom iný rozmer.

„Začína s tým, že sa snaží rozosmiať ľudí, vyčariť úsmev na ich tvári. Preto je klaunom a preto sníva o tom, že sa stane stand-up komikom. Chce len priniesť trošku radosti do sveta. Ale potom ho toxické prostredie mesta Gotham zlomí – nedostatok súcitu a empatie, strata zdvorilosti… to je to, čo stvorí nášho Jokera,“ vysvetľuje scenárista Scott Silver, ktorý vytvoril príbeh Jokerovho zrodu spoločne s režisérom Toddom Phillipsom.

Zapojte sa do súťaže o 2 lístky do ľubovoľného slovenského kina CINEMAX na ľubovoľný film. Stačí, ak správne odpoviete na súťažnú otázku.

Súťaž bola ukončená 12:00:00 10.10.2019. Môžete stále skúsiť štastie v iných súťažiach na Webnoviny.sk

Víťaz(mi) tejto súťaže sú:

Adam Pečenadský, Nitra

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom