Súťaž s filmom Králiček Jojo

Sutaz_900x900.jpg
Foto: Cinemart

(Jojo Rabbit)

Premiéra: 23. 1. 2020

Jojo si to užíva. Ako správny chlapec má kopec kamarátov, nie len na dvore, ale priamo v Hitlerjugende. Najlepší kamoš sa volá Yorki a ďalsí aj keď imaginárny je samotný – Adolf Hitler. Absolútna pohoda a idylka. Tá trvá až dovtedy, kým Jojo nezistí, že jeho mama ukrýva židovské dievča. Režisér Taika Waititi natočil príbeh z druhej svetovej vojny so svojským osobitým štýlom humoru.

000_286_srgb.jpg
Foto: Cinemart

Byť v nacistickej Tretej ríši malým blondiakom znamená, že máte ideálnu štartovaciu pozíciu pre život. Jedným z prvých krokov je samozrejme členstvo v organizácii Hitlerjugend, čiže v „Hitlerovej mládeži,“ čo obnáša trošku vojenského drilu, pálenie nebezpečných kníh, vyhadzovanie vecí do vzduchu, nenávidenie židov a podobné hranie si na vojakov a na vojnu. A to v partii s kopou Hitlerovi tiež veľmi oddaných kamarátov. Zmysel a cieľ to má jednoduchý: stať sa riadnym a plnohodnotným nacistom.

A tým chce byť aj desaťročný chlapec Jojo (Roman Griffin Davis), ktorému v tom pomáha jeho imaginárny priateľ, tak trochu nahlúply Adolf  Hitler (Taika Waititi). Adolf  Jojovi radí    v rôznych  životných   situáciách  a  podporuje   ho  v jeho  správnom  náckovstve.  Zlom   v Jojovom živote nastane v okamžiku, keď zistí, že jeho mama (Scarlett Johansson) ukrýva v podkroví židovské dievča (Thomasin McKenzie). Od tejto chvíle musí malý Jojo čeliť svojmu vlastnému zaslepenému vzťahu k nacismu a s tým mu jeho vymyslený Hitler už môže len veľmi ťažko poradiť. Aj keď sa celkom snaží.

010_jr_00752 00752_g_r709.000000_r.jpg
Foto: Cinemart

Novozélandský režisér Taika Waititi (Thor: Ragnarok) si pre natáčanie exteriérov filmu Králiček  Jojo  vybral  české  mestá  Žatec  a  Úštěk.  Interiérové  scény  potom  vznikali v barrandovských ateliéroch.

Zapojte sa do súťaže o 3x 2 voľné vstupenky do siete kín CINEMAX. Stačí, ak správne odpoviete na súťažnú otázku.

Súťaž bola ukončená 12:00:00 31.01.2020. Môžete stále skúsiť štastie v iných súťažiach na Webnoviny.sk

Víťaz(mi) tejto súťaže sú:

Zuzana Barankova, Bratislava
Margita Matheová, Prešov
Peter Hošták, Martin

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom