Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
52 sf foto zboru 19 11 2015 © jan lukas.jpg
©Ján Lukáš
9. 02. 2018 9:00 od Webnoviny.skSITA Diskusia()

Súťažte o VEČER PLNÝ HARMÓNIE v bratislavskej REDUTE

Webnoviny.sk v spolupráci so Slovenskou filharmóniou  pre Vás pripravili súťaž o vstupenky na jeden z atraktívnych februárových koncertov Slovenskej filharmónie.

V bohatej ponuke koncertov v mesiaci február už tradične dominuje koncert nášho úspešného hudobného telesa – Slovenského filharmonického zboru. Aj tento rok, v piatok 16. februára sa naša zborová jednotka predstaví s vynikajúcimi  sólistami pod taktovkou zbormajstra Jozefa Chabroňa. Koncert sa začne o 19-tej.

Na programe je  duchovné dielo Gioacchina Rossiniho (1792 – 1868) Petite messe solennelle s poprednými sólistami – Mária Porubčinová, soprán, Eva Garajová, alt, Jozef Gráf, tenor, Tomáš Šelc , bas, dvaja klaviristi – Jana Nagy-Juhász a Tomáš Nemec a Marek Štrbák, organ . Dielo pre kvarteto sólistov, zbor, dva klavíry a organ je jedným z posledných  Gioacchina Rossiniho, ktorého vnímame skôr ako operného skladateľa.  V roku 1863 skomponoval Slávnostnú omšu. Po prvýkrát bola uvedená v Paríži 14. marca 1864.

Slovenský filharmonický zbor nás pravidelne reprezentuje na svetových koncertných a operných scénach. Ak bilancujeme jeho posledné obdobie,  musíme spomenúť účinkovanie  na najväčšom a najstaršom letnom londýnskom festivale  BBC Proms,  účinkovanie v Monte Carle,  či opätovné účinkovanie vo Viedenskej štátnej opere.

Zapojte sa do súťaže a môžete vyhrať vstupenky na koncert Slovenského filharmonického zboru a prežiť večer plný harmónie v bratislavskej REDUTE.

Stačí, ak správne zodpoviete na nasledovnú súťažnú otázku.

Súťaž je ukončená od 23:59:59 16.02.2018. Môžete stále skúsiť štastie v iných súťažiach na našich stránkach iné súťaže na našej stránke
Víťaz(mi) tejto súťaže sú:
Tomas Laco, Handlova
Jana Gajdošová, Košice
Silvia Krammerova, Velká Paka
Antónia Košťálová, Trnava
Patrícia Čičová, Dolná Súča
Erika Valova, Prešov
Tatiana Tomašovičová, Mojmírovce
Juliána Šimová, Prešov

Odporúčame

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies