Švábsku ulicu v Prešove po troch mesiacoch sprejazdnia

Cesty I. triedy budú bezpečnejšie
Cesta I. triedy v Nitrianskom kraji po modernizácii a nainštalovaní aktívnych LED dopravných gombíkov upozorňujúcich vodičov na chodcov. Bezpečnostné riziká na ďalších cestách boli eliminované výmenou, doplnením a skvalitnením dopravného značenia, obnovením vodorovného značenia, ako aj doplnením chýbajúcich smerových stĺpikov. Foto: SITA

PREŠOV 23. novembra (WEBNOVINY) – Od soboty 23. novembra sa v Prešove mení organizácia dopravy na frekventovanej križovatke ulíc Košická – Švábska – Petrovianska, ktorá je aj výpadovkou smerom na Košice.

Po troch mesiacoch po dobudovaní okružnej križovatky bude tento víkend opäť otvorená dočasne slepá Švábska ulica.

Linky mestskej hromadnej dopravy budú tiež presmerované na svoje pôvodné trasy. Informovala o tom hovorkyňa mesta Veronika Kmetóny Gazdová.

Výstavba objektu okružnej križovatky si pre pokračujúce práce vyžadovala koncom leta uzávierku Švábskej ulice. Pre vysoké dopravné zaťaženie pozemných komunikácií nadväzujúcich na diaľničný privádzač v smere do Košíc a naopak bolo navrhnuté rozloženie dopravy na obchádzkové trasy. Od soboty sa končí premávka liniek MHD cez obchádzku po Jelšovej ulici. Týmto dňom začína platiť nový cestovný poriadok liniek 10, 19, 34, 35, 37, N1. Väčšinou sa časy odchodov vrátia do pôvodných termínov, ktoré platili pred uzávierkou Švábskej ulice.

Hovorkyňa mesta upozornila, že križovatka aj po sobotňajšom otvorení Švábskej ulice naďalej ostáva staveniskom, práce budú pokračovať na výstavbe nadjazdu v smere Prešov – Košice. Preto vodiči musia naďalej dbať na zvýšenú opatrnosť. Práce na výstavbe cesty, ktorá má pracovné pomenovanie III. etapa Nábrežnej komunikácie, by sa mali dokončiť v roku 2015. Nová komunikácia pomôže uvoľniť preťažené cesty v meste a vytlačí z úzkych ulíc Prešova tranzitnú dopravu v tomto smere.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom