Švajčiari našli recept na Kanaďanov, pripravili im prvú prehru na MS v hokeji 2017

Kanada svajciarsko
Švajčiar Gaetan Haas (vpravo) atakuje Kanaďana Braydena Schenna počas zápasu MS 2017. Paríž, 13. máj 2017. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 13. mája (WebNoviny.sk) – Až hokejisti Švajčiarska našli recept na to, ako obrať o body výber Kanady na 81. majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku.

MS prelink

Helvéti v sobotu triumfovali 3:2 po predĺžení a dostali sa na druhé miesto tabuľky parížskej B-skupiny, lídrami sú stále práve Kanaďania. Tí viedli v sobotu večer v 7. min už 2:0, do streleckej listiny sa zapísali Ryan O’Reilly a Mitch Marner. Vo švajčiarskej bránke Jonas Hillera nahradil Leonardo Genoni a to zámorský tím zastavilo v rozlete.

Výber Kanady bol síce aktívnejší, ale v 47. min znížil v presilovke Fabrice Herzog a o tri minúty neskôr vyrovnal Vincent Praplan. Duel dospel až do predĺženia, v ktorom o druhom bode pre Švajčiarov rozhodol svojim druhým gólom v zápase Herzog.

MS V HOKEJI 2017: B-SKUPINA

• Paríž

Kanada – Švajčiarsko 2:3 po predĺžení (2:0, 0:0, 0:2 – 0:1)
Góly: 5. R. O’Reilly (Marner, Parayko), 7. Marner (Lee, Konecny) – 47. Herzog (Praplan, T. Richard), 50. Praplan (Hollenstein), 64. Herzog (Ambühl)
Vylúčení: 4:3 na 2. min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Odiňš (Lot.), Salonen (Fín.) – Leermakers (Hol), Sormunen (Fín.), 12 932 divákov