Petra Vlhová si nezatrénuje ani v utorok, ale zjazd v Lenzerheide zatiaľ nezrušili

Petra Vlhová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Foto: archívne, SITA/AP

Po pondelku zrušili v dejisku finále Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní vo švajčiarskom Lenzerheide aj utorkové tréningy zjazdu mužov aj žien. Dôvodom bolo stále veľa snehu a nemožnosť stihnúť úpravu tratí pre potreby tréningov.

Zatiaľ to však neznamená automatické zrušenie stredajších zjazdov. Organizátori ešte uvažujú nad možnosťou zaradiť tréningy na stredajšie ráno pred pretekmi. Informoval o tom web švajčiarskej televízie SRF.

Preteky sa nemusia uskutočniť

„Posledná možnosť je presunúť tréningy na stredu ráno. Z tohto dôvodu je však potrebné doladiť program. Zjazd žien je zatiaľ naplánovaný na 9.30 h, zjazd mužov na 12.30 h. Najmä pre Laru Gutovú-Behramiovú a Marca Odermatta sú záverečné zjazdy sezóny nesmierne dôležité z hľadiska ich boja o veľký glóbus,“ napísal web SRF.ch

Ak sa niektorá zo štyroch disciplín počas finálového týždňa Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní nebude môcť uskutočniť v stanovenom termíne, neuskutoční sa vôbec. Ak by sa toto pravidlo Medzinárodnej lyžiarskej federácie malo aplikovať na zjazdy v Lenzerheide, bola by to výhoda pre Slovenku Petru Vlhovú v boji o veľký glóbus pred Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou.

Podmienkou je aspoň jeden tréning

Dvojnásobná majsterka sveta z nedávneho šampionátu v Cortine d’Ampezzo sa totiž spolieha najmä na svoje zjazdárske schopnosti v oboch rýchlostných disciplínach, zatiaľ čo ambiciózna Slovenka verí vo výrazný bodový zisk vo víkendovom slalome a obrovskom slalome. „V prípade, ak sa finálové preteky Svetového pohára zrušia, nemôžu sa prekladať ani vymieňať disciplíny,“ potvrdila Giulia Candiagová, koordinátorka FIS pre médiá, pre RTVS.

Už v pondelok museli organizátori v Lenzerheide pre množstvo nového snehu na trati zrušiť prvý meraný tréning zjazdárok a zjazdárov. Po dvojhodinovom čakaní napokon zrušili aj utorkové tréningy, ženy mali začať o 11.00 h. Spomedzi 24 účastníčok finále SP v zjazde mala mať Petra Vlhová v tréningu číslo 20. Ak by sa žiadny tréning neuskutočnil, znamenalo by to, že zjazd sa nebude konať. Podmienkou FIS je aspoň jeden odjazdený tréning.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lara Gutová-BehramiováPetra Vlhová