Švarný: Na predchádzajúcu sezónu v KHL chceme zabudnúť

Vizitky slovenských hokejistov, ktorí budú hrať na svetovom šampionáte
Ivan Švarný (obranca) - dátum a miesto narodenia: 30. októbra 1984 v Nitre, klub 2013/2014: Medveščak Záhreb (Chor./KHL), štarty v reprezentácii/góly: 72/3 Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 7. júla (WEBNOVINY) – Hokejový obranca Ivan Švarný sa definitívne vracia do Slovana Bratislava. Z klubu odišiel po sezóne 2012/2013, rok strávil v Medveščaku Záhreb a predchádzajúci ročník v Diname Minsk.

V Bielorusku skončil po vzájomnej dohode

V Bielorusku po vzájomnej dohode predčasne ukončil doterajší kontrakt a po krátkom čakaní mieri do Slovana. „Už je to podpísané, spečatili sme to v pondelok popoludní,“ referoval 30-ročný rodák z Nitry po utorkovom tréningu a pokračoval: „Pokiaľ Slovan nemal istotu štartu v KHL, debaty boli len predbežné. Po definitíve to bolo jednoduchšie.“

Ivan Švarný nastúpil v predchádzajúcej sezóne nadnárodnej súťaže na 24 zápasov, mal v nich bilanciu 0+1. S bratislavským mužstvom získal v sezóne 2011/2012 domáci titul. Slovensko reprezentoval na troch seniorských svetových šampionátoch (2009, 2013 a 2014). Finančných ťažkostí, ktoré mal Slovan v ostatnom ročníku, sa neobáva.

Dočasne trénujú hokejisti v Lamači

„Je to nová sezóna, pre mňa aj pre Slovan. Všetci chcú zabudnúť na uplynulý ročník po každej stránke. Sme plní očakávania a veríme, že tu bude všetko fungovať,“ poznamenal skúsený bek, ktorý sa doteraz pripravoval individuálne doma v Nitre. „Všetko prebehlo rovnako ako v predchádzajúcich desiatich sezónach. Tréningy boli dosť tvrdé a myslím si, že som pripravený,“ pokračoval.

Dočasný domov našli hokejisti Slovana v bratislavskom Lamači na miestnom útulnom štadióniku, keďže na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu ešte nie je k dispozícii ľadová plocha. „Niekto chodí na sústredenia do iných miest, my sme šli len pár kilometrov od domovskej haly. Má to však nádych toho, že sme niekde inde,“ poznamenal s úsmevom Ivan Švarný.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan Švarný
Firmy a inštitúcie HC Slovan Bratislava