Svat Moniky Jankovskej spolu s bývalým policajtom NAKA idú do väzby

Väzeň, putá
Foto: ilustračné, www.thinkstockphotos.com

Krajský súd v Trnave vzal do väzby Petra V., svata bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej a Milana Ž., bývalého policajta Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Súd po trojhodinovom rozhodovaní zrušil uznesenie Okresného súdu v Trenčíne, ktorý ich pôvodne ponechal na slobode.

Na slobode zostáva advokátka Anna Ž. V jej prípade súd nahradil väzbu písomným sľubom a dohľadom probačného úradníka. Všetci čelia spoločne s Monikou Jankovskou a Michalom V. obvineniu z marenia spravodlivosti.

„Mne osobne je veľmi ľúto, že tak mimoriadne kvalitné rozhodnutie sudcu pre prípravné konanie Okresného súdu v Trenčíne bolo zrušené, ale rešpektujem to,“ povedal obhajca Petra V. Rastislav Palovič. Obvinení sa k rozhodnutiu súdu nevyjadrili.

Svedok menil výpovede, no majú viacero dôkazov

Ich obvinenie súvisí s prípadom dlhoročného sporu okolo trenčianskeho podniku Fatima a s výpoveďou kľúčového svedka Michala V., ktorý je v prípade tiež obvinený.

Z trojice obvinených sa k záležitosti osobne vyjadrila len advokátka Anna Ž., ktorá svedka označila za blázna, pre ktorého je klamstvo životný štýl. Prokurátor pripustil, že svedok menil výpovede, ale obvinenie je podľa neho podložené aj ďalšími dôkazmi, napríklad z aplikácií Threema alebo Viber.

Nakoniec rozhodoval súd v Trnave

Petra V. z pojednávacej miestnosti odviezli do väzby v Ilave, Milana Ž. do Žiliny. Pôvodne mal o sťažnosti prokurátora proti verdiktu okresného súdu rozhodovať Krajský súd v Trenčíne, Najvyšší súd SR mu však vec odňal a pridelil ju do Trnavy.

Monika Jankovská, jedna z obvinených v prípade, v minulosti na trenčianskom súde pracovala.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Monika Jankovská
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraNS Najvyšší súd SR