Svätý otec zvolal biskupskú synodu, bude tretia v histórii

Pápež František
Sympatický úsmev pápeža Františka oslovuje veriacich po celom svete, zmierliví sú aj odporcovia cirkvi. Foto: SITA/AP

VATIKÁN 9. októbra (WEBNOVINY) – Pápež František zvolal na budúcu jeseň mimoriadne zasadnutie zboru biskupov, ktorí sa majú zaoberať postojom rímskokatolíckej cirkvi k otázkam rodiny.

V utorok o tom informoval vatikánsky hovorca Federico Lombardi, podľa ktorého budú témou takzvanej synody v dňoch 5. až 19. októbra 2014 „pastorálne výzvy rodiny v kontexte evanjelizácie“.

Predpokladá sa, že medzi prediskutovanými problémami bude aj prístup k rozvedeným osobám. Biskupská synoda sa zíde iba tretíkrát od svojho vzniku v roku 1965.

František ako nástupca konzervatívnejšieho Benedikta XVI. vyhlasuje, že o vzťahu cirkvi k modernej rodine by sa malo viac diskutovať. Vatikán však v utorok varoval biskupov, aby sa nesnažili cirkev reformovať rýchlejšie ako samotný pápež, keďže by to mohlo vyvolať zmätok. Reagoval tak zrejme na usmernenia pre kňazov, ktoré v pondelok vydala arcidiecéza vo Freiburgu a ktoré sa týkajú prístupu k rozvedeným a opätovne zosobášeným katolíkom. Lombardi konrétny prípad nespomenul, zdôraznil však, že František pracuje spoločne s biskupmi na reformovaní rodinných záležitostí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pápež František