Švéd Lindblom vyhral boj so vzácnou formou rakoviny, v zámorí potom získal Mastertonovu trofej

Masterson Trophy Hockey
Švédsky hokejový útočník Oskar Lindblom v drese Philadelphia Flyers. Foto: SITA/AP

Počas sezóny 2019/2020 švédsky hokejový útočník Oskar Lindblom bojoval o život s ojedinelou formou rakoviny kostí, v lete 2020 sa však mladý hokejista vrátil zdravý a podpísal novú zmluvu v zámorskej NHL.

Aktuálne 24-ročný Švéd pôsobí v klube Philadelphia Flyers. Po aktuálnom ročníku mu udelili Bill Masterton Memorial Trophy, ktorú v NHL každoročnej získa hráč za vytrvalosť, športový prístup a oddanosť hokeju. Nominovaný na túto trofej bol už vlani, no vtedy ju získal Bobby Ryan.

Veľký boj švédskeho útočníka

Lindblom v úvode sezóny 2019/2020 bojoval na ľade v zámorskej NHL v tíme Philadelphia Flyers, pred Vianocami 2019 sa však u neho všetko otočilo o 180 stupňov. Mladému hokejistovi totiž lekári diagnostikovali Ewingov sarkóm a Švéd okamžite začal s liečbou.

Po pár mesiacoch prišla pozitívna správa – talentovaný krídelník v úvode júla úspešne ukončil liečbu ožarovaním. V sezóne 2020/2021 odohral za Flyers 50 zápasov s bilanciou 8 gólov a 6 asistencií.

„Celá minulá sezóna bola pre mňa jeden veľký boj. No už len pocit, že som späť na ľade, bol skvelý,“ komentoval švédsky hokejista. „Po liečbe som musel opäť nabrať svalovú hmotu, čo sa nedá stihnúť v krátkom čase. Preto som sa ešte necítil v zápasoch úplne ideálne,“ dodal.

Lindblom si zahral aj na Slovensku

Lindblom, ktorý sa v máji 2019 predstavil slovenským fanúšikom na majstrovstvách sveta v Bratislave a Košiciach, dostal pri udelení trofeje prednosť pred Patrickom Marleauom a Mattom Dumbom.

Marleau ako 41-ročný počas ročníka 2020/2021 prekonal rekord Gordieho Howa v počte štartov v NHL, Dumba dlhodobo bojuje za rôznorodosť v hokeji.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gordie HoweOskar LindblomPatrick Marleau
Firmy a inštitúcie Philadelphia Flyers