Švédi deklasovali Švajčiarov a vyhrali skupinu

Švédsko hokej

MANNHEIM 18. mája (WEBNOVINY) – V záverečnom zápase osemfinálovej F-skupiny hokejových majstrovstiev sveta v Nemecku deklasovali Švédi v mannheimskej SAP Arene Švajčiarov 5:0 a vybojovali si prvú priečku v F-skupine. Švédov čaká vo štvrťfinále prekvapenie z Dánska, Švajčiari sa stretnú s domácim Nemeckom.

„Tri korunky“ otvorili skóre už po 182 sekundách, keď akciu elitného útoku zakončil Pääjärvi Svensson. Švédom vyšiel aj nástup do druhej tretiny a v 24. min po góloch Harjua a Hedmana viedli už 3:0. V tretej tretine dva góly z hokejok Petterssona a Maartenssona za 48 sekúnd definitívne „potopili“ Švajčiarov.

F-skupina (Mannheim):

Švajčiarsko – Švédsko 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Góly: 4. Pääjärvi Svensson (Maartensson), 21. Harju (Karlsson, Jonatahan Ericsson), 24. Hedman (Maartensson), 44. Pettersson (Jonatahan Ericsson), 45. Maartensson (Nilson, Pääjärvi Svensson)

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška (SR), Laaksonen (Fín.) – Deďulija (Biel.), 5757 divákov

Švajčiarsko: Stephan – Vauclair, Seger, Hirschi, Bezina, Helbling, Josi, Du Bois – Déruns, Plüss, Rüthemann – Savary, Lemm, Romy – Ambühl, Monnet, Brunner – Jenni, Trachsler, Duca – Christen,

Švédsko: Markström – M. Johansson, Hedman, Jonathan Ericsson, Karlsson, Ekman Larsson, Bäckman, Gunnarsson, Lindström – Maartensson, Nilson, Pääjärvi Svensson – Persson, Backlund, Andersson – Engqvist, Omark, Harju – Pettersson, Wallin, Nylander