Švédi sa natrápili s Nórmi, Dáni poslali Slovákov na chvost

Dánsko taliansko
Radosť dánskych hokejistov z gólu v zápase proti Taliansku počas MS v Minsku. Foto: SITA/AP

MINSK 13. mája (WEBNOVINY) – Dánski hokejisti zvíťazili v bieloruskom Minsku v utorňajšom zápase v „slovenskej“ základnej A-skupine na 78. majstrovstvách sveta nad Talianmi 4:1.

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

Severania si utvorili rozhodujúci náskok v druhej tretine, ktorú vyhrali 2:0 zásluhou gólov Jannika Hansena v oslabení a Emila Kristensena.

Dáni získali na MS 2014 prvé body a odlepili sa z poslednej priečky „áčka“, na chvost kleslo jednobodové Slovensko. Talianom patrí s tromi bodmi predposledná siedma pozícia.

Obrazom: Utorňajšie zápasy na MS v hokeji

Hokejisti Švédska sa poriadne natrápili na svoje druhé víťazstvo v riadnom hracom čase na 78. majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku. Tri korunky si poradili v utorňajšom severskom derby v rámci A-skupiny s Nórmi tesne 2:1. Nóri viedli zásluhou gólu Sondreho Oldena z 23. min, ešte v druhej tretine vyrovnal Joakim Lindström a o víťazstve Švédov rozhodol v 48. min Linus Klasen.

Tre kronor sa dostali na čelo „slovenskej“ A-skupiny, doterajšej senzácii turnaja Nórsku, ktoré utrpelo prvú prehru až v treťom stretnutí, patrí tretia pozícia.

Výsledok – A-skupina (Čižovka Arena):

Taliansko – Dánsko 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 13. Kostner (Scandella) – 3. J. Jensen (Bjorkstrand, Storm), 36. J. Hansen, 37. E. Kristensen (J. Jakobsen, Boedker), K. Staal (Boedker, Ph. Larsen)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Nord (Švéd.) – Carnathan (USA), Dahmen (Švéd.)

Nórsko – Švédsko 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 23. Olden (Skröder) – 37. J. Lindström (Nygren, Möller), 48. Klasen (Nyquist, Erixon)

Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rönn (Fín), Sidorenko (Biel.) – Puolakka (Fín.), Semjonov (Est.)

8. Slovensko 3 0 0 1 2 6:12 1

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.