Švédi zdolali Lotyšov

Sweden

MANNHEIM 14. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti Švédska zdolali v piatkovom večernom dueli osemfinálovej F-skupiny na majstrovstvách sveta v Nemecku tím Lotyšska 4:2 a podľa predpokladov sa zaradili k šesťbodovým Kanaďanom a Švajčiarom. Švédi strelili v mannheimskej SAP Arene tri svoje góly už v prvej tretine, keď boli postupne úspešní Magnus Pääjärvi Svensson, Oliver Ekman Larsson a tiež veterán Michael Nylander. Za Lotyšov vyrovnával hneď v úvode na 1:1 a neskôr v tretej tretine znižoval na 2:3 Martins Karsums. Črtajúcu sa drámu nedopustil Tony Maartensson, ktorý v 58. min pečatil víťazstvo favorita na 4:2. Lotyši zostali po tejto prehre s nulou na bodovom konte a prípadný postup do štvrťfinále sa im začína vzďaľovať.

Výsledok:

F-skupina (Mannheim)

Švédsko – Lotyšsko 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)

Góly: 1. Pääjärvi Svensson (Hedman), 6. Ekman Larsson (Petterson, Nylander), 15. Nylander (Wallin, Bäckman), 58. Maartensson (Gunnarson, Pääjärvi Svensson) – 1. Karsums (Sprukts), 46. Karsums (Sprukts)

Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc (SR), Piechaczek (Nem.) – Kowert (Nem.), Valach (SR) 3078 divákov

Švédsko: Markström – M. Johansson, Hedman, Jonathan Ericsson, Karlsson, Ekman Larsson, Bäckman, Gunnarsson – Maartensson, Nilson, Pääjärvi Svensson – Persson, Backlund, Andersson – Pettersson, Wallin, Nylander

Lotyšsko: Masalskis – Rekis, Pujacs, Galvinš, Jerofejevs, Sotnieks, Kulda, Jass, J. Redlihs – Vasiljevs, Niživijs, Cipulis – Sprukts, Karsums, Daugavinš – Darzinš, Saulietis. Džerinš – Štals, Pečura, Meija