Alena Procházková
Alena Procházková Foto: Martti Kainulainen, Lehtikuva via AP
17. 01. 2016 13:20 Nezaradené od SITASITA Diskusia

Švédky a Taliani sa stali víťazmi tímšprintu v Planici

PLANICA 17. januára (WebNoviny.sk) – Reprezentantky Švédska a reprezentanti Talianska sa stali víťazmi pretekov v tímšprinte na 6x 1,2 km voľnou technikou v rámci 9. kola Svetového pohára bežcov na lyžiach v slovinskej Planici. Slovenské dvojice nepostúpili zo semifinále do finále. Alena Procházková, Barbora Klementová v konkurencii 22 miništafiet obsadili konečnú 18. priečku, Miroslav Šulek a Andrej Segeč skončili medzi mužmi na 26. pozícii.

Švédka Nilssonová v závere posledného okruhu zdolala nórsku finišmanku Astrid Uhrenholdt Jacobsenovú a po sobotňajšom víťazstve v šprinte si z Planice odnáša víťazné double. Druhé miesto patrí s odstupom 3,51 s Nórkam Heidi Wengovej a už spomenutej Jacobsenovej. Po tretie miesto si dobehli Nemky v zložení Sandra Ringwaldová, Hanna Kolbová.

Medzi mužmi Talianske duo Dietmar Noeckler, Federico Pellegrino si v tesnom závere poradilo s dvoma francúzskymi tímami a zvíťazilo s náskokom 1,79 s pred Renaudom Jayom a Baptistom Grosom. V Planici sa nedarilo Nórom, ktorí sa predstavili bez svojich najlepších pretekárov zo Svetového pohára. Prvý tím Nórska v zložení Anders Gloersen, Eirik Brandsdal skončil na 5. priečke. Víťazné double okrem Nilssonovej získal počas šprintérskeho víkendu v Planici aj Federico Pellegrino.

Svetový pohár v behu na lyžiach – Planica (Slovin.) – nedeľa – výsledky:

Tímšprint žien voľnou technikou na 6x 1,2 km: 1. Švédsko I (Ida Ingemarsdotterová, Stina Nilssonová) 16:14,08 min, 2. Nórsko I (Heidi Wengová, Astrid Uhrengholdt Jacobsenová) +3,51, 3. Nemecko I (Sandra Ringenwaldová, Hanna Kolbová) +8,84, 4. Švédsko II +18,24, 5. USA +20,57, 6. Nemecko II +21,00,…18. Slovensko (Alena Procházková, Barbora Klementová) – v semifinále, nepostúpili do finále.

Tímšprint mužov voľnou technikou na 6x 1,2 km: 1. Taliansko (Dietmar Noeckler, Federico Pellegrino) 14:44,82 min, 2. Francúzsko I (Renaud Jay, Baptiste Gros) +1,79, 3. Francúzsko II (Valentin Chauvin, Richard Jouve) +2,41, 4. Nemecko I +2,93, 5. Nórsko I +4,51, 6. Rusko I +6,46,…26. Slovensko (Miroslav Šulek, Andrej Segeč) – v semifinále, nepostúpili do finále

Štafetu biatlonistiek vyhrali Ukrajinky, Slovenky sú desiate Lesser strieľal bezchybne, v Ruhpoldingu zdolal aj Fourcada

Matovič považuje ságu voľby sudcov za absolútne zlyhanie koalície, Smerák Tomáš tieto výroky odmieta Video: Skvelý Peter Sagan sa po ôsmy raz stal víťazom bodovacej súťaže na pretekoch Okolo Švajčiarska Aktualizované: Málek ako prvý Slovák zvíťazil v K1 na Svetovom pohári, domáce kanoistky v Čunove bez finále Na Slovensko sa vrátia horúčavy, teploty sa podľa meteorológov priblížia k 35 stupňom Predčasné voľby podľa Bugára nie sú v hre, v prípade neúspechu už nebude predsedom Mosta-Híd V Smere-SD nie sú podľa Tomáša závažné problémy, aj napriek rozdielnym názorom Pellegriniho a Fica Brazília na Copa América deklasovala Peru, vybojovala si postup do štvrťfinále